Kupno destylatora

Zbiór podstawowych wiadomości dla początkujących destylerów.

Autor tematu
Darioz
20
Posty: 22
Rejestracja: sobota, 19 maja 2018, 11:27

Post autor: Darioz »

Witam mam zamiar kupić jakiś gotowy destylator tak max 1200 zł(od biedy mogę dać więcej ) moja wiedza jest ograniczona tylko do robienia zacieru ( cukier woda drożdże ) czyli żadna hehe ;p i szukam pomocy bo tak przeglądałem allegro fora i jest tego w pierony . Wyczytałem że dużo osób poleca destylator abratek ale jaki by nie był to na pewno chce żeby był elektryczny a reszta nie mam pojęcia np. zimne palce, odstojniki , więc czekam na jakieś ciekawe propozycje i z góry dziękuje za poświęcony czas na czytanie moich wypocin ;p
Awatar użytkownika

gary1966
450
Posty: 485
Rejestracja: czwartek, 20 sie 2009, 21:18
Podziękował: 137 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy
Re: Kupno destylatora

Post autor: gary1966 »

Serwus Darioz, tutaj jest w pierony wiedzy, liźnij jej trochę a sam odpowiesz sobie na to w jakim kierunku iść, może warto poczekać i dozbierać kasy?
Dobrze, że pytasz, bo większość najpierw kupuje a później płacze.
Aabratek nigdy nie był moim faworytem ale to dobry wybór. Nie spiesz się, śledź Targowisko, można tam spotkać fajne okazje.
https://www.youtube.com/watch?v=Kuv7n0x3hko
https://www.youtube.com/watch?v=AHbHSXajgZA

rosjan
300
Posty: 338
Rejestracja: czwartek, 18 maja 2017, 11:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wina i własny wyrób
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Południe Paryża
Podziękował: 109 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: Kupno destylatora

Post autor: rosjan »

Cześć @darioz.
Osobiście odradzałbym Ci zimne palce, odstojniki, itp. Trudne w początkowej obsłudze, kłopoty ze stabilizacją
Za tę cenę kupisz fajny sprzęt jak na początek. Aabratek jest dobrym wyborem, mimo że sam preferuję głowice puszkowe z większym jeziorkiem.
Rób tak, żebyś mógł wzbogacić maszynę dorzucając stopniowo: OLM (jeśli nie ma), bufor... Aha - bierz kocioł 50-60 l.
Powodzenia ;)
Pozdrawiam
Jachu

Autor tematu
Darioz
20
Posty: 22
Rejestracja: sobota, 19 maja 2018, 11:27
Re: Kupno destylatora

Post autor: Darioz »

Trochę się nakręciłem i nie ukrywam ze chciałbym dość szybko coś kupić, kasy mogę trochę więcej włożyć ale za 1200-1300 zł wydaje mi się ze coś kupie a co powiecie o tym sprzęcie https://aabratek.pl/produkty/779/elektr ... ywaki.html
Awatar użytkownika

waldi48
30
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek, 2 wrz 2013, 21:15
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Kupno destylatora

Post autor: waldi48 »

Kolego nie obraź się ale pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł i sraczce- to tak nawiasem mówiąć, a poza tym idziesz w dobrym kierunku ze sprzetem dołóż lub dozbieraj i weź ten za 1700 napewno będziesz zadowolony z urobku.
p.s.
to forum to kopalnia wiedzy zachęcam do czytania, sam od tego zaczynałem, zanim podjołem decyzje prawie dwa latka czytałem, pytałem, przemyślałm co chcę robić i kupiłem :D
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1180
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 393 razy
Re: Kupno destylatora

Post autor: psotamt »

Darioz pisze:...a co powiecie o tym sprzęcie...
Zwróć uwagę na to co jest w ofercie dodatkowego, bo to akurat prawie wszystko co niezbędne, by otrzymać oczekiwany produkt.
KATALIZATOR SMS ODCINEK DŁUGOŚCI 20 CM NA WYPEŁNIENIE MIEDZIANE + 120 ZŁ - bardzo przydatne, by urobek nie był śmierdzący.
WYPEŁNIENIE KATALIZATORA SPRĘŻYNKAMI Z MIEDZI + 75 ZŁ - tak, powinieneś mieć miedź.
REGULOWANE STOPKI KEGA DO ŁATWEGO PIONOWANIA + 60 ZŁ - z tym można poradzić sobie "po gospodarsku", we własnym zakresie.
WZIERNIK RUROWY 360 STOPNI + 180 ZŁ - fajnie gdyby był, ale bez niego dasz sobie radę.
BEZ WYPEŁNIENIA NIERDZEWNEGO DRUCIAKOWEGO – 60 ZŁ - jesteś do przodu 60 PLN :mrgreen: Ale na początek wystarczą, zawsze to nie 270 PLN.
WYPEŁNIENIE SPRĘŻYNKI PRYZMATYCZNE NIERDZEWNE + 90 ZŁ/L (ZALECANE 3L) - to może być przyszłość, kiedyś do nich dojdziesz.
DOPŁATA DO ELEKTRONICZNEGO REGULATORA MOCY "BOLECKI" 3500W + 160 ZŁ - bez tego nie da się dobrze prowadzić procesu, a przynajmniej nie da się wykorzystać pełnej wydajności kolumny.
DOPŁATA DO KEGA 50L + 50 ZŁ - bierz, kiedyś będziesz żałował jeśli nie weźmiesz.
Jeszcze bezwzględnie konieczny port temperatury na tzw. 10-tej półce. Bez niego nie licz na porządny trunek. Bez pomiaru w głowicy (na samej górze) da się żyć, bez 10 półki już nie. No i przydałby się obniżony odbiór OLM z zaworkiem precyzyjnym.
Szukaj zestawu z takim wyposażeniem, bo ten golas jest zbyt goły.
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.

Autor tematu
Darioz
20
Posty: 22
Rejestracja: sobota, 19 maja 2018, 11:27
Re: Kupno destylatora

Post autor: Darioz »

Dodatków jest dużo, ale cena robi się coraz większa prawie 2000 złotych a to już jak dla mnie trochę dużo. Myślałem, że kupie sobie tak do 500 zł. Wchodzę na allegro a tam za tyle to nic ciekawego nie ma a mam zamiar coś kupić w miarę szybko bo niedługo czekają mnie spore wydatki, więc jak teraz nie kupie to potem ani tyle he he

johnex
550
Posty: 567
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 22:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 91 razy
Re: Kupno destylatora

Post autor: johnex »

Do wyposażenia dodatkowego dodałbym w tym przypadku jeszcze złącze SMS na dole kolumny zamiast fittingu. Po pierwsze jakoś nie wyobrażam sobie kręcenia całą kolumną przy montażu demontażu (szczególnie podczas procesu 2,5 by lesgo58). Po drugie fitting uniemożliwi to dalszą rozbudowę - nie dokręcisz katalizatora lub bufora. trzeba będzie cały sprzęt przerabiać.

PS zerknij tutaj ceny konkurencyjne, a sam sprzęt OK. No i producent stosuje takie rozwiązania, że przy rozbudowie po prostu dokręcasz moduły: nie wciska wspomnianych wcześniej fittingów, w standardzie wspawany króciec pod OVM.
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!

Autor tematu
Darioz
20
Posty: 22
Rejestracja: sobota, 19 maja 2018, 11:27
Re: Kupno destylatora

Post autor: Darioz »

Dostałem również takie propozycje może zamiast abratka iść w miedziane ??? https://destylatorymiedziane.pl/pl/kolu ... ra-lm.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsze Kroki”