Kupno aparatury

Temat dla tych, którzy chcą zbudować, bądź zakupić, kompletne urządzenia.
Awatar użytkownika

Karwi
150
Posty: 161
Rejestracja: piątek, 8 lip 2016, 23:36
Podziękował: 28 razy
Otrzymał podziękowanie: 14 razy

Post autor: Karwi »

GEKON321 pisze: Co do kosztów, które podałem uwzględniłem w nich wszystkie powyższe przeróbki - oczywiście kega 50l, wypełnienie w cenie 75zł za miedź i 329 za stal - łącznie 404zł idące na samo wypełnienie. Elementy wyszły około 1112 zł, ale zrezygnowałem z jednego termometru elektrycznego i jego portu, czyli odejdzie jeszcze 60 zł . Budowa samej aparatury nie powinna przekroczyć 1100 zł .
Ps. Mając dobry projekt co może pójść nie tak, co można sknocić, jeżeli wszystko będzie dobrze pospawane ?
Koszty to nie wszystko. Ja często wiem, że robiąc coś samemu, z pomocą znajomych wyjdzie drożej. Za to satysfakcja że zrobiło się to samemu jest nie do przeliczenia na kasę. Po za tym człowiek zrzywa się z ludźmi. A to też ważne
koncentraty wina

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Kupno aparatury

Post autor: Zbynek80 »

Slodziaksos pisze: Mam sprzęt od Herbaty. Jest w temacie o domowym spawanku.
Nie chodziło mi od kogo masz sprzęt tylko jaki typ ale ok rozumiem jakaś kolumna. Stosujesz jakieś korekty RR czy ciągniesz ile się da do jakiegoś skoku na 10p ? Do jakiej temp dla ciebie to serce ?
Tak czy siak to macie chyba w tej Szwecji jakiś turbo cukier bo twoja wydajność jest bardzo wysoka, przyjmuje się średnio 0,55L brutto z 1 kg cukru. Więc z tego co ty podajesz wszystkiego powinno być ok 7,7 litra.

Mod.
Przypominam:
Nie cytujemy postów w całości!

Slodziaksos
50
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek, 5 sie 2013, 10:43
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Kupno aparatury

Post autor: Slodziaksos »

E nie. trochę bogato mnie liczysz :P
Może i trochę mojej winy w tym gdyż podałem za dużą ilość cieczy w beczce. Jak teraz przeliczyłem to wychodzi mi że mam tam max 165-170 litrów. Tym nie mniej jest w niej 56 kg cukru.
56kg x 0,55= prawie 31 litrów
Ja wyciągam serca około 24,5l plus pogonów okolo 7-8l Ale już słabszych.
Z beczki mam 3 i pół kapania ( oczywiście nie kapię tych pół a dodaję z drugiej beki.)

Więc jadę w tym statystycznym 0,55 l z kilograma białej śmierci :D

Mod.
Nie cytuj postów poprzedzających! Zwłaszcza w całości.

Autor tematu
GEKON321
30
Posty: 30
Rejestracja: niedziela, 23 sie 2015, 17:50
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Kupno aparatury

Post autor: GEKON321 »

Koledzy troszeczkę uciekamy od tematu . Czy moglibyście wypowiedzieć się na temat tego wypełnienia , do którego link podesłałem wyżej ? Dla przypomnienia wkleję go ponownie http://allegro.pl/listing/user/listing. ... t-1-4-0826
Dodam, że wypełnienie od niego wychodzi najkorzystniej cenowo w porównaniu do konkurencji. Nie chcę zapychać kolumny zmywakami. Mam fundusz na sprężynki, dlatego chcę z tego skorzystać .
Koledzy następna kwesta , bardzo istotna dla mnie, czy koniecznie trzeba montować od razu OVM i OLM ? W ramach podpowiedzi od kolegi lesgo58 , wspawuje w kolumnę na wysokości 10 cm pod wziernikiem mufe i zawór kulowy by w przyszłości dołożyć OVM . Czy kolumna którą zbuduje według planu który wam pokazałem będzie działała? Nada się do czegoś bez tych dodatków ?
I najważniejsza kwesta która mnie nurtuje to jak zblokować sprężynki w kolumnie? Widziałem że kolega duch wina wstawił wygięty drut gdzieś w SMSa ale jak patrzyłem w te które przyszły nie mam nigdzie miejsca by je podobnie wstawić . Co myślicie by wspawać w dno każdego odcinka jakąś kratkę z nierdzewki o wymiarach 1 x 1 cm i na to zmywak by przyblokować sprężynki? Kolejna rzecz która przychodzi mi na myśl , czy między wypełnieniami około 1 cm przerwy będzie powodował zalewanie bądź destabilizację kolumny?

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Kupno aparatury

Post autor: aronia »

Jeżeli chcesz oszczędzać na najważniejszym elemencie aparatu, który decyduje o jakości - Twój wybór.
Przeczytaj te tematy, a na pewno sam zrozumiesz o co chodzi: http://alkohole-domowe.com/forum/testy- ... t8310.html, http://www.bimber.info/forum/viewtopic.php?t=6065 , i w tym temacie także znajdziesz kilka informacji: http://alkohole-domowe.com/forum/wydzie ... 14578.html.
Pytasz na czym ułozyć - zaglądnij tutaj: http://pracowniametaloplastyczna.pl/pl/porady i wszystkiego się dowiesz.
Nic nie trzeba od razu - ale nie uwzględnienie tego od razu w planach zazwyczaj generuje dodatkowe koszty.
Co do SMS-ów i montażu w nich to można zrobić w nich podtoczenia i wtedy zabezpieczyć to drucikiem.

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Kupno aparatury

Post autor: Zbynek80 »

Odpuść sobie OVM i zrób OLM, poza tym przecież to nie konieczne, ale z czasem możesz dołożyć segment z OLM, jeśli masz miejsce, ale jak nie a chciałbyś mieć to montuj od razu w kolumnę.

Autor tematu
GEKON321
30
Posty: 30
Rejestracja: niedziela, 23 sie 2015, 17:50
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Kupno aparatury

Post autor: GEKON321 »

Dzięki aronia za materiał , na pewno też go przeczytam i faktycznie na tokarce mogę przetoczyć w smsie jakiś żłobienia i powinno to rozwiązać sprawę . Ale zobaczymy co ciekawego w tych tematach jeszcze napisano .
Co do tego co napisał kolega Zbynek80 : wstrzymam się co do wstawienia OLM , ponieważ za rok jak będę po budowie, będę mógł rozbudować kolumnę w górę . Wtedy właśnie dodam segment z OLM . Puki co będę próbował na podstawowej konstrukcji i zobaczymy co z tego wyjdzie .

Autor tematu
GEKON321
30
Posty: 30
Rejestracja: niedziela, 23 sie 2015, 17:50
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Kupno aparatury

Post autor: GEKON321 »

Niestety jeszcze nie wypróbowałem aparatury z przyczyn technicznych . Udało mi się jedynie sprawdzić szczelność całego zestawu i przedestylować pół litra wody , i ku mojemu zdziwieniu woda która wyleciała z wężyka śmierdziała plastikiem albo czuć było chemiczny posmak . I tu moje pytanie czy pierwsze psocenie będzie śmierdziało ? Czy może pierwszy raz trzeba przepuścić coś aby oczyścić całą maszynę ? Nie uśmiecha mi się nie skosztować pierwszego urobku . Oczywiście wszystkie spawy wytrawione i oczyszczone następnie przemyte wodą z płynem i przepłukane czystą wodą , jedynie spawów w głowicy konkretnie to w tamce jeziorka nie byłem w stanie idealnie wytrawić ze względu na utrudniony dostęp . Głowice gotowałem około 30 min w wodzie z octem . Sprężynki kupione z pracowni metaloplastycznej i przygotowane według opisu na ich stronie . Co zrobić by nie śmierdziało ? Podajcie mi jakieś sposoby co zrobić by to zmienić .

Darekk50%
20
Posty: 26
Rejestracja: czwartek, 27 kwie 2017, 23:24
Ulubiony Alkohol: Swojski
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Kupno aparatury

Post autor: Darekk50% »

Witam wszystkich, mam pytanie, o owy sprzęt http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6775324199 cena wydaje mi się dobra keg 50 grzałki elektryczne , wziernik olm . Jak wy ocenianie ?

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Kupno aparatury

Post autor: aronia »

Tylko to nie jest OLM, a OVM.
Awatar użytkownika

mariusz19029
100
Posty: 134
Rejestracja: poniedziałek, 28 gru 2015, 22:56
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Kupno aparatury

Post autor: mariusz19029 »

Darek, sprzęt całkiem fajny, myślę, że cena też w miarę przystępna, chociaż ja bym trochę inną konfigurację kolumny wybrał. Z takich uwag to bym Ci doradził, żeby zamówić dodatkowy wlew do kega, bo to bardzo ułatwia życie, no i ten termometr na 10 półce jest 45 cm od kega, to jest za wysoko, ja na Twoim miejscu bym poprosił o przeniesienie go niżej, powiedzmy 30 cm od kega, czyli 10 cm nad tym katalizatorem, którego to na Twoim miejscu bym nie wypełniał w całości sprezynkami miedzianymi.
Tutaj na forum wielu kolegów pisało jak pracuje bez miedzi, ja zawsze zachowawczo miedź wkładam, ale nie więcej jak 8-10cm.
Oczywiście keg weź 50 l.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aparatury kompletne”