Kupię/Sprzedam. Oddam/Przyjmę. Szukam. Zamienię. Tu możecie wystawiać swoje przedmioty na sprzedaż lub szukać brakującego sprzętu. Targowisko to miejsce dla każdego, kto chce coś kupić lub sprzedać lub coś znaleźć.
Regulamin forum
1. Umieszczamy tu tylko krótkie ogłoszenia o kupnie, sprzedaży bądź innej formie wymiany towaru.

2. Posty/tematy będą automatycznie kasowane po trzech tygodniach (21 dni) od napisania!

3. Ogłoszenia mogą zamieszczać wszyscy zarejestrowani użytkownicy.

4. Mile widziane fotki przedmiotów, które chcecie kupić bądź sprzedać.

5. Każde ogłoszenie koniecznie w nowym/osobnym temacie! (Chodzi o porządek i przejrzystość aukcji)
Nazywając temat z ogłoszeniem, postępujcie według następujących zasad:
wzór: [PREFIX] Nazwa przedmiotu
przykłady: [SPRZEDAM] chłodnica szklana 40cm, [ODDAM] metr rurki miedzianej, [KUPIĘ] bule do wina 35 litrów, [ZAMIENIĘ] Siekierkę na kijek

6. Wystawiający i zainteresowany dogadują się miedzy sobą.

7. Obowiązuje zakaz sprzedaży artykułów alkoholowych.

8. Wyłączenie z odpowiedzialności! Administracja forum AD nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wystawione przedmioty, ich stan techniczny, ewentualne niebezpieczeństwo na jakie mogą narazić one użytkowników forum oraz inne okoliczności nieprzewidziane w wykorzystaniu tychże przedmiotów. Nie bierzemy odpowiedzialności także za nierzetelnych, nieuczciwych użytkowników forum. Prosimy jednak o zgłaszanie oszustów, pomoże to w przyszłości uniknąć nieprzyjemności innych użytkownikom.

Autor tematu
arTii
100
Krótko o sobie: ponad 40 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od niedawna - mój własny :)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Załączniki
[Kupię]/[Szukam] Prasa do owoców

Postautor: arTii » środa, 12 wrz 2018, 08:45

Chcę kupić prasę do owoców. Na allegro znalazłem 2 modele które mnie zainteresowały:
https://allegro.pl/gratis-solidna-wloska-prasa-do-owocow-6l-wino-al25-i6694889295.html
https://allegro.pl/prasa-srubowa-do-owocow-6l-wino-filtr-0zl-wys0zl-i6963959959.html
Doradźcie proszę, czy któryś z tych modeli jest wart swojej ceny? Czy 6 litrów to dobry rozmiar?
Głównie odciskanie owoców z nalewek, ale też może w przyszłości popełnię jakieś wino.

A może ktoś ma do odsprzedania dobrą prasę?

EDIT:
Znalazłem jeszcze na OLX w dobrych cenach prasy:
https://www.olx.pl/oferta/prasa-srubowa-do-owocow-wyciskarka-6-l-12-l-18-l-CID757-IDnpFO6.html
Tutaj bym celował w 12 lub 18l

Rabat 3%
Prasa do owoców F14
Cena: 159.00 zł   Dostawa za 7zł
Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!

Jozinek
20
Załączniki
Re: [Kupię]/[Szukam] Prasa do owoców

Postautor: Jozinek » środa, 12 wrz 2018, 09:04

Też myślę o zakupie prasy, ale czy 6l to nie mało?
https://allegro.pl/prasa-srubowa-do-owocow-na-wino-12l-worek-810212-i6477614576.html
Myślałem, by było przynajmniej 12l.Nie musisz robić wkładu do pełna, ale tak z 10l.Trochę boli brak osłony, bo przy wyciskaniu sok będzie pryskał, można z cienkiej blachy dorobić osłonę albo kupować większą z osłoną.

shantel88
2
Załączniki

Postautor: shantel88 » środa, 12 wrz 2018, 11:28

Potrzebuję również pospawać prasę.
Mam elementy pocięte na wymiar. Materiał zwykła stal.
Czy ktoś zna osobę, która może się tym zająć?
Lokalizacja Łódź, Piotrków Tryb. ewentualnie w okolicy?

Autor tematu
arTii
100
Krótko o sobie: ponad 40 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Załączniki

Postautor: arTii » środa, 12 wrz 2018, 18:11

Jozinek pisze:Też myślę o zakupie prasy, ale czy 6l to nie mało?
https://allegro.pl/prasa-srubowa-do-owocow-na-wino-12l-worek-810212-i6477614576.html

To w moim linku z OLX masz chyba taką samą za 310zł :)
Też powolutku się skłaniam do większej, ale czekam jeszcze na mądrzejszych ode mnie.
Jozinek pisze:Trochę boli brak osłony, bo przy wyciskaniu sok będzie pryskał, można z cienkiej blachy dorobić osłonę albo kupować większą z osłoną.

Zawsze można wziąć obwiązać chociażby prześcieradłem które później wykręcisz ;) Albo owinąć folią spożywczą i już nie będzie chlapało.

Jozinek
20
Załączniki

Postautor: Jozinek » środa, 12 wrz 2018, 18:42

https://sprzedajemy.pl/sprzedam-prase-do-wyciskania-sokow-krosno-2-a1d299-nr53454765
Tu jest dobra oferta i to w naszym rejonie.Trzeba będzie zadzwonić do gościa, ma jeszcze wiadra z nożem do rozdrabniania.

Szlumf
1300
Załączniki

Postautor: Szlumf » środa, 12 wrz 2018, 20:07

Jakoś nie przemawia do mnie górne wyciskanie w prezentowanych prasach. Może ktoś się wypowie kto takiej używa?
Osłonę zrobiłem z uszkodzonego fermentatora obcinając dno. Do mniejszych pras można wykorzystać jakieś wiadro, petainera czy butlę 19l po wodzie źródlanej.

Autor tematu
arTii
100
Załączniki

Postautor: arTii » środa, 12 wrz 2018, 20:18

Może głupie pytanie, ale co znaczy "górne wyciskanie"?

Szlumf
1300
Załączniki

Postautor: Szlumf » środa, 12 wrz 2018, 21:24

Śruba przy wyciskaniu ciągnie tłok do góry a nie pcha na dół. Czyli wsad jest od góry tłoka a nie pod nim https://www.youtube.com/watch?v=taBTznPEcdg.

Autor tematu
arTii
100
Załączniki

Postautor: arTii » środa, 12 wrz 2018, 22:04

dobra - teraz wiem :) Dzięki
Ale nie jestem pewien cy robi mi to jakąś różnicę.

Jozinek
20
Załączniki

Postautor: Jozinek » czwartek, 13 wrz 2018, 03:46

arTii pisze:dobra - teraz wiem :) Dzięki
Ale nie jestem pewien cy robi mi to jakąś różnicę.

A robi, bo śruba ogranicza Ci przestrzeń wsadu- to takie trochę upierdliwe będzie bo musisz przy większym wsadzie go "układać" wokół niej.
Moim zdaniem lepiej na docisk od góry.

Autor tematu
arTii
100
Załączniki

Postautor: arTii » czwartek, 13 wrz 2018, 06:44

Masz rację - robi mi różnicę :D
Teraz tylko będę poszukiwał odpowiedzi która prasa lepsza: stalowa czy drewniana?
A tę drewnianą z górnym tłoczeniem chyba jestem w stanie sobie przerobić na dolne tłoczenie dorabiając ramę stalową, którą jestem w stanie sobie wyspawać np. z dwuteowników. Tylko później drobny problem byłby czym to pomalować :D

Jozinek
20
Załączniki

Postautor: Jozinek » czwartek, 13 wrz 2018, 19:00

arTii pisze:Masz rację - robi mi różnicę :D
Teraz tylko będę poszukiwał odpowiedzi która prasa lepsza: stalowa czy drewniana?
A tę drewnianą z górnym tłoczeniem chyba jestem w stanie sobie przerobić na dolne tłoczenie dorabiając ramę stalową, którą jestem w stanie sobie wyspawać np. z dwuteowników. Tylko później drobny problem byłby czym to pomalować :D

Wracałem dzisiaj z delegacji i wstąpiłem dzisiaj do producenta pras. Wyroby zacne, zastanawiam się nad prasą 6 l i 12 l ale raczej zdecydowany jestem na stal nierdzewną. Czysta poezja Panie.
Również po południu u sąsiada przerobiłem jabłka na calvados. Wycisnęliśmy 15 l soku na jego robionej prasie.
Duszenie jabłek odbywało się maszynką 32 napędzanej silnikiem elektrycznym.Taka maszyna poniżej:
https://allegro.pl/maszynka-zeliwna-do-miesa-32-z-kolem-eh-7205-i7351563015.html
Są koła pasowe, tylko zmajstrować podstawę i silnik założyć i na sitku nr 8 ogień jak jabłka idą.

Wróć do „Targowisko”