Kunszt rektyfikacji a posmak destylatu

Otrzymywanie spirytusu z wykorzystaniem kolumn rektyfikacyjnych.
Awatar użytkownika

wolan
750
Posty: 791
Rejestracja: sobota, 14 lut 2009, 17:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Lublin/Ostrowiec Św.
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Kontakt:

Post autor: wolan »

@robert.michał odpowiem za autora, skn nie mierzy temperatury w buforze, wszystko trafia do jednej flaszki jeżeli temperatura na 10P jest stabilna :(
Kolumny w różnych konfiguracjach :
https://mojdestylator.pl

Kupin222
10
Posty: 12
Rejestracja: czwartek, 1 kwie 2021, 20:19
Podziękował: 2 razy
Re: Kunszt rektyfikacji a posmak destylatu

Post autor: Kupin222 »

Właśnie w buforze nie ma termometru, a szkoda... Jest w zbiorniku, w dole kolumny nad buforem, na szkle/wizjerze pod głowicą do sprawdzania CZK. i w samej głowicy... Bufor ma średnicę około 20 cm, pojemność około 2l. W linku wykonawca podaje, że bufor jest wypełniony sprężynkami z nierdzewki, ale ja tam nie widzę ani sprężynek ani możliwości ich umieszczenia.
Ostatnio zmieniony wtorek, 27 kwie 2021, 12:17 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

wolan
750
Posty: 791
Rejestracja: sobota, 14 lut 2009, 17:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Lublin/Ostrowiec Św.
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Kontakt:
Re: Kunszt rektyfikacji a posmak destylatu

Post autor: wolan »

Napewno sprężynki są w środku, odkręć bufor od zbiornika przekręć go do góry nogami :) i wewnątrz jest rura i w niej muszą być sprężynki :)
Ostatnio zmieniony wtorek, 27 kwie 2021, 17:26 przez wolan, łącznie zmieniany 1 raz.
Kolumny w różnych konfiguracjach :
https://mojdestylator.pl

Kupin222
10
Posty: 12
Rejestracja: czwartek, 1 kwie 2021, 20:19
Podziękował: 2 razy
Re: Kunszt rektyfikacji a posmak destylatu

Post autor: Kupin222 »

No tak są racja dopiero wróciłem z pracy i spojrzałem, wychodzi na to że tych nigdy nie czyściłem...

Kupin222
10
Posty: 12
Rejestracja: czwartek, 1 kwie 2021, 20:19
Podziękował: 2 razy
Re: Kunszt rektyfikacji a posmak destylatu

Post autor: Kupin222 »

Witam ponownie. Zrobiłem kolejna destylację, tym razem nastaw z normalnej ilości cukru 6kg na 25l wody. Zwiększyłem tylko czas stabilizacji, i o 5 sekund każdy z przedgonów. Teraz przedgonu miałem około 700ml. Alkohol z pierwszego wrażenia wyszedł o normalnym smaku, brak goryczy. Wygląda na to że błąd tkwił w nadmiernej ilości cukru w nastawie.
Ostatnio zmieniony czwartek, 6 maja 2021, 21:26 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor tematu
forma
300
Posty: 314
Rejestracja: sobota, 20 gru 2008, 12:51
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: Kunszt rektyfikacji a posmak destylatu

Post autor: forma »

Kolego Kupin222 daj znać czy czyszczenie sprężyn w buforze coś pomogło. Ja używam "automatu" do reaktyfikacji i na jakość nie narzekam, trwało to trochę i parę telefonów do producenta musiałem wykonać , natomiast jak zrozumiałem zasadę działania i reaktyfikacji spirytusu, to procesy są powtarzalne, że żona już potrafi je prowadzić .
Jedyne sprężyny które czyszczę, to właśnie te z bufora i mam to już tak wyczute, że jeżeli po 4 procesie tego nie zrobię, to wyczuwam delikatne pogorszenie destylatu. Sprężyny w kolumnie myję raz w roku. Dodam że w buforze mam sprężyny miedziane, wiem też że lepsze były by z KO i przymierzam się do zmiany ich już parę lat. Może sprawia mi przyjemność czyszczenia tych miedzianych, kiedy woda robi się zielona, a one same zmieniają kolor....
Koledzy powyżej udzielili Ci wielu dobrych rad. Zacznij od nastawu i prawidłowego blg. Opisz razultaty i będziemy szukać dalej.
NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW TEN,CO NIC NIE ROBI !!!
Awatar użytkownika

Lord Pagon
200
Posty: 215
Rejestracja: sobota, 1 lip 2017, 17:08
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Kunszt rektyfikacji a posmak destylatu

Post autor: Lord Pagon »

Z tego sprzętu musi lecieć samo dobro tylko trzeba przestrzegać pewnych reguł . Skoro już jakieś postępy są to proponuję dostroić sprzęt do jego możliwości bo 2kw mocy roboczej i odbiór 16ml/min to mało - te sprężynki pozwolą na znacznie więcej przy średnicy 63,5 .
https://inoxstill.pl/destylator-kolumna ... 0l-automat
Następnie metodę 2,5 i dopiero możesz smakować urobek na wysokim poziomie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Destylacja metodą reflux ratio”