Kuchenka ceramiczna Browin 3200W - czy to ma sens?

Zbiór wiadomości o podgrzewaniu destylatorów.
Awatar użytkownika

drgranatt
1800
Posty: 1843
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 204 razy

Post autor: drgranatt »

zoanaan pisze:...Znalazłem coś co wygląda obiecująco, gdyż według tego co pisze producent, jest to sprzęt dedykowany właśnie do destylacji.
https://browin.pl/sklep/produkt/340100/ ... zna-3200-w
Czy ktoś z bardziej doświadczonych forumowiczów miał z tym styczność?
Ogrzeje 30 litrowy alembik?
Płyta ceramiczna nie pęknie pod ciężarem?...
Styczności nie miałem ale mówiąc ogólnie 3200 W da radę do grzania alembika 30 l. Nie doczytałem nigdzie jaki maksymalny ciężar wytrzymyje płyta i o to trzeba dopytać. Pradwopodobnie dno naczynia musi być idealnie płaskie aby równomiernie rozłożyć ciężar na całej powierzchni.
Bardzo fajne są te trzy pola grzania do wyboru i osiem poziomów mocy dla każdego z pól ale w instrukcji chyba nie ma opisu jaka jest maksymalna moc dla każdego z pól. Podejrzewam, że dla pełnego pola grzania będzie moc 3200 W a dla pozostałych? Jeśli dla pozostałych byłaby inna to jest fajna kombinacja do ustalenia mocy grzania. Jeżeli jest osiem poziomów mocy grzania to czy regulacja jest dokładnie co 400 W?
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html

użytkownik usunięty
Re: Kuchenka ceramiczna Browin 3200W - czy to ma sens?

Post autor: użytkownik usunięty »

drgranatt pisze:Jeżeli jest osiem poziomów mocy grzania to czy regulacja jest dokładnie co 400 W?
Tego jeszcze nie wiemy.
Autorze kup watomierz.
Niedroga to rzecz ale przy naszym hobby bardzo przydatna :ok:
Awatar użytkownika

Autor tematu
zoanaan
10
Posty: 15
Rejestracja: sobota, 19 wrz 2020, 20:57
Podziękował: 4 razy
Re: Kuchenka ceramiczna Browin 3200W - czy to ma sens?

Post autor: zoanaan »

@drgranatt
Na część z tych pytań znam już odpowiedź, gdyż kuchenkę zakupiłem i jestem po pierwszej destylacji, co zresztą opisałem kilka postów wcześniej.
Płyta ceramiczna ma pole podzielone na dwie części: środek i obwód, a sterownik pozwala włączyć każde z nich oddzielnie, oraz oba razem (czyli trzy konfiguracje).
Pole środka jest najmniejsze, większy jest obwód, a największe pole oczywiście oba na raz.
I dokładnie tak jak podejrzewasz: zero informacji w instrukcji na temat mocy poszczególnych pól na poszczególnych "biegach", których jest osiem.
Teoretycznie mamy 3 x 8 = 24 poziomy mocy.
Napisałem teoretycznie, bo na przykład trzeci bieg najmniejszego środka może być w praktyce równy drugiemu biegowi większego pola zewnętrznego :)
Trzeba by zmierzyć pobór prądu z gniazdka, jak zauważył Defacto.
Ostatnio zmieniony środa, 21 paź 2020, 00:05 przez zoanaan, łącznie zmieniany 1 raz.

kucio1
100
Posty: 133
Rejestracja: środa, 11 gru 2019, 07:51
Podziękował: 2 razy
Re: Kuchenka ceramiczna Browin 3200W - czy to ma sens?

Post autor: kucio1 »

Jak sprawdza się kuchenka po tylu miesiącach użytkowania?

pottier1960
2
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 16 lut 2012, 18:18
Re: Kuchenka ceramiczna Browin 3200W - czy to ma sens?

Post autor: pottier1960 »

To mój pierwszy tutaj post to najpierw się z wszystkimi przywitam. :) Kupiłem tą kuchenkę kilka dni temu z tego względu że mój gar nie jest ferromagnetyczny i na kuchence indukcyjnej by nie był grzany a gazu ze względu na bezpieczeństwo nie chcę używać. Dzisiaj kuchenkę na szybko przetestowałem. Podłączyłem ją poprzez watomierz, nalałem około 10l. wody i chciałem sprawdzić jaki jest pobór prądu. Na pełnej mocy maksymalny pobór prądu był na poziomie plus minus 2500-2600W a na pojedynczych sekcjach mniej więcej połowę około 1250-1300. Zapomniałem zapisać jaki był pobór podczas przełączania mocy na każdej z sekcji. Woda mi się zagotowała na pełnej mocy tak około 15-20min.
Ostatnio zmieniony środa, 14 lut 2024, 21:52 przez pottier1960, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4905
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Kuchenka ceramiczna Browin 3200W - czy to ma sens?

Post autor: rozrywek »

Ile litrów wody gotowałeś?
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2875
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 549 razy
Re: Kuchenka ceramiczna Browin 3200W - czy to ma sens?

Post autor: Góral bagienny »

@rozrywek :hammer: :hammer: :hammer: Przeczytaj jeszcze raz post :uzi:
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3803
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: Kuchenka ceramiczna Browin 3200W - czy to ma sens?

Post autor: Doody »

Pisze kolega że 10 litrów ;)
Pozdrawiam
Darek

pottier1960
2
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 16 lut 2012, 18:18
Re: Kuchenka ceramiczna Browin 3200W - czy to ma sens?

Post autor: pottier1960 »

Dzisiaj pierwszy raz użyłem kuchenki Browina do destylacjizacieru z ryżu. Jak na moje warunki sprawowała się super. 15 l zacieru w dwudziestolitrowym baniaczku(destylator Vevor) do pierwszych kropel destylatu zagrzała mi gdzieś w 25 minut. Grzałem na obu sekcjach pełną mocą P8 a po osiągnięciu temperatury zmniejszyłem moc na P2 i tak już grzałem do końca czyli gdzieś do 50% destylatu. Pierwszą ćwiartkę odstawiłem a potem odbierałem już właściwy destylat Pierwszy litrowy słoik miał około 75%, drugi 70%, trzeci około 65% a resztę którą odbierałem do 50% wlałem z powrotem do drugiej części zacieru do przedestylowania. Tym razem sprawdzałem moc kuchenki przy włączonych obydwu sekcjach i na każdym poziomie mocy. Kuchenka było podłączona poprzez watomierz a moc wynosiła na poszczególnych sekcjach(około) : P1-455W, P2-900W, P3-1323W, P4-1820W, P5-2219W, P6-2637W, P7-3064W, P8-3361W. Po wyłączeniu grzania kuchenka jeszcze przez chwilę się chłodziła pobierając około 45W
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grzanie”