Znaleziono 41 wyników

autor: kubusrozpruwacz
środa, 16 paź 2019, 16:23
Forum: Wina Gronowe
Temat: wino z ciemnych winogron
Odpowiedzi: 94
Odsłony: 38984

Re: wino z ciemnych winogron

Winogrona zawierają około 16%cukrów co jest i tak mało ważne bo bayanusy przejedza dodatkowy cukier, a co do wody,... fajnie zrobić wino z samych owoców ale trzeba pamiętać że zawierają one dużo kwasów i trzeba by było taki sok odkwaszac , a według mnie szkoda z 25kg owoców zrobić tylko 10 litrów wi...
autor: kubusrozpruwacz
poniedziałek, 14 paź 2019, 17:02
Forum: Wina Gronowe
Temat: Pierwsze wino z ciemnych winogron
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 4124

Re: Pierwsze wino z ciemnych winogron

Na balon 15l i wino o mocy 11% potrzebujesz 2.8 kg cukru tyle ile dodałeś, ale za dużo na raz i masz dodane za mało wody .Nie wiem ile masz teraz wina w balonie ale po ilości dodania cukru oraz początkowym blg 25 proponuje wypełnić balon na maxa dodatkowo woda i dorzucić drożdże bayanusy g995 .Takim...
autor: kubusrozpruwacz
poniedziałek, 14 paź 2019, 16:46
Forum: Wina Gronowe
Temat: wino z ciemnych winogron
Odpowiedzi: 94
Odsłony: 38984

Re: wino z ciemnych winogron

Będzie na następny raz :)
autor: kubusrozpruwacz
poniedziałek, 14 paź 2019, 10:39
Forum: Wina Gronowe
Temat: wino z ciemnych winogron
Odpowiedzi: 94
Odsłony: 38984

Re: wino z ciemnych winogron

Kolego z 25 kg owoców zrób sobie 30 l dobrego winka .Na 15 % wino potrzebujesz około 7,7kg cukru odejmujac cukier w owocach wystarczy 7kg , dodałeś już 3 więc jeszcze dodaj 2x po 2kg .Z 25kg owoców powinieneś mieć około 17 l soku więc do tego potrzebujesz 9l wody i biorąc pod uwagę obj cukru ( 7kg t...
autor: kubusrozpruwacz
piątek, 1 mar 2019, 17:05
Forum: Bimbrownia
Temat: czy to się uda ?:)
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3179

Re: czy to się uda ?:)

A jakbym do tej samej ilości nastawy końcowego 30l dodał 2x więcej kukurydzy-6kg i 2x więcej słodu, to polepszyłoby to smak czy nie ma sensu .
autor: kubusrozpruwacz
piątek, 1 mar 2019, 12:24
Forum: Bimbrownia
Temat: czy to się uda ?:)
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3179

czy to się uda ?:)

Witam nie jestem obeznany specjalnie w tematyce ale natrafiłem na taki przepis i chciałbym usłyszeć czy coś z tego by wyszło , mianowicie 10 l wody podgrzewamy do 95 stopni następnie dodajemy enzym alpha amylasa oraz 3kg ześrutowanej kukurydzy, wyłączamy grzanie i jak temp spadnie do 65 stopni dodaj...
autor: kubusrozpruwacz
czwartek, 8 lis 2018, 17:13
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino jabłkowe z koncentratu Purena
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3537

Re: Wino jabłkowe z koncentratu Purena

Witam po niecałych 3 msc winko prawie klarowne cukier zeżarty , dla mnie zbyt wytrawne więc dosłodziłem jeszcze 0,5 kg cukru.Czekam kolejne 2 msc na efekt końcowy.
autor: kubusrozpruwacz
wtorek, 11 wrz 2018, 16:26
Forum: Wina Owocowe
Temat: Pigwa z sokowirówki
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 8051

Re: Pigwa z sokowirówki

Ok poprzekrajałem , wydrylowałem pociąłem na mniejsze kawałki i wrzucałem pojedynczo do maszynki mielącej w robocie kuchennym.Teraz da takiej papki dolałem 9 L wody z 2kg cukru i będzie się to robiło 12 dni , następnie odcedzę i na reszcie będę robił wino.
autor: kubusrozpruwacz
niedziela, 9 wrz 2018, 18:42
Forum: Wina Owocowe
Temat: Pigwa z sokowirówki
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 8051

Re: Pigwa z sokowirówki

To jest Pigwa udało mi się zejść do 4 zł za kilo a co do maszynki do mięsa ... Tak rozdrobnione owoce przefermentowalbym przez tydzień a potem owoce na prasę która posiadam . Co do wina to z pigwy jest bardzo dobre piłem takie i
manaprawdę fajny smak i zapach .
autor: kubusrozpruwacz
niedziela, 9 wrz 2018, 17:05
Forum: Wina Owocowe
Temat: Pigwa z sokowirówki
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 8051

Re: Pigwa z sokowirówki

A może tak przez maszynkę do mielenia mięsa
autor: kubusrozpruwacz
niedziela, 9 wrz 2018, 16:41
Forum: Wina Owocowe
Temat: Pigwa z sokowirówki
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 8051

Re: Pigwa z sokowirówki

Ponoć Pigwa po przemrożeniu staje się bardziej miękka , ponoć :)
autor: kubusrozpruwacz
niedziela, 9 wrz 2018, 16:26
Forum: Wina Owocowe
Temat: Pigwa z sokowirówki
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 8051

Pigwa z sokowirówki

Mam pytanie jutro odbieram 20 kg pigwy chce z niej zrobić 30 l wina , i tutaj moje pytanie do bardziej obeznanych w temacie czy mogę ją przepuścić przez sokowirówkę i zrobić wina na samym soku .
autor: kubusrozpruwacz
czwartek, 6 wrz 2018, 12:11
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z aronii z dodatkiem soku jabłkowego
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 3533

Re: Wino z aronii z dodatkiem soku jabłkowego

Wrzuciłem 20 kg aronii do wiadra fermentacyjnego 30 L i ugniotłem ją za pomocą nóg żony zaopatrzonej w kalosze :) - ( nie chciałem przepuszczać ich przez sokowirówkę bo ponoć bardzo ciężko ją potem sklarować ) także do tak uzyskanej konsystencji wedle instrukcji dolałem 4litry wody o temp 40* oraz p...
autor: kubusrozpruwacz
czwartek, 6 wrz 2018, 12:02
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z aronii z dodatkiem soku jabłkowego
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 3533

Wino z aronii z dodatkiem soku jabłkowego

Witam mam zamierzam zrobić wino aroniowe z dodatkiem soku jabłkowego nastaw 30L -17% 20kg aronii : - uśredniam 8% cukru w owocu czyli około 1,6 kg cukru - 75% soku z owoców daje nam 15l ( owoce przecisnę przez prasę ) 5l soku z jabłek : -10g/l cukru daje nam 0,5 kg cukru Kwasowość aronii wynosi 10g/...
autor: kubusrozpruwacz
środa, 5 wrz 2018, 14:18
Forum: Wina Owocowe
Temat: Prośba o weryfikacje danych w pierwszym winie porzeczkowym
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 2100

Re: Prośba o weryfikacje danych w pierwszym winie porzeczkowym

Witam , sam niedawno nastawiłem wino z czarnej porzeczki i jeśli chodzi o proporcje: 1.wino z czarnej poprzeczki - kwasowość czarnych porzeczek to 3% czyli 30g kwasu w 1 litrze a w gotowym winie ilośc kwasów powinna wynosić ok.8g-L .Także u ciebie musisz obniżyć kwasowość o 3 razy na każdy litr aby ...
autor: kubusrozpruwacz
poniedziałek, 3 wrz 2018, 18:37
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino jabłkowe z koncentratu Purena
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3537

Re: Wino jabłkowe z koncentratu Purena

To całkowita ilość cukru więcej nie przewiduję ,normalnie dodaję cukru w dwóch porcjach .Ostatnio robiłem wino ryżowe z żurawiną , także blg startowe 27 obliczone na 17 % wina z drożdżami bayanus g995 , końcowe 1BLG po 4 msc.
autor: kubusrozpruwacz
poniedziałek, 3 wrz 2018, 15:56
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino jabłkowe z koncentratu Purena
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3537

Wino jabłkowe z koncentratu Purena

Witam ostatnio znajomy poinformował mnie o ciekawym koncentracie jabłkowym marki Purena z tego co wyczytałem na stronie są to atestowane soki naturalnie zagęszczone poprzez odparowanie wody bez dodatku jakiegokolwiek cukru oprócz tego znajdował się w tłoczonych owocach.Kto chce więcej informacji na ...
autor: kubusrozpruwacz
poniedziałek, 6 sie 2018, 12:23
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z czarnej porzeczki
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 8756

Re: Wino z czarnej porzeczki

U mnie z racji tego że nie mam transparentnego wiaderka nie wiem jak dużo jest osadu ale na pewno nie tak wiele jak u ciebie dawid3002 :) ja porzeczki przecisnąłem przez prasę i zostawiłem sam sok a będe zlewał winko znad osadu dopiero za 2 tyg wtedy się odezwę ,co do smaku jak narazie bardzo porzec...
autor: kubusrozpruwacz
niedziela, 22 lip 2018, 22:40
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z czarnej porzeczki
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 8756

Re: Wino z czarnej porzeczki

Dzisiaj wyciągnąłem owoce i wycisnąłem z nich resztkę soku ,przepuściłem wino przez sito aby pozbyć się nieczystości pestek z porzeczek itp .Jutro doleję ostatnią porcję syropu cukrowego ( 2kg) i zapomnieć na jakiś czas .
autor: kubusrozpruwacz
sobota, 21 lip 2018, 14:36
Forum: Wina Różne
Temat: Wino z zielonej herbaty
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 10660

Re: Wino z zielonej herbaty

Co do cukru przyznałem ci rację po prostu brakuje tam przecinka :) moje wina fermentuję w wiaderkach fermentacyjnych także wino zlewam mniej więcej po 1,5 msc i zawsze większy bądż mniejszy osad na dnie jest i tak aż go już nie będzie .Widać każdy ma swój sposób a co do tych drożdży napisałęm to jak...
autor: kubusrozpruwacz
sobota, 21 lip 2018, 14:27
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z czarnej porzeczki
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 8756

Re: Wino z czarnej porzeczki

w 27 l( nastaw był na 25 dolałem 2 ) wina będzie 6,20 kg cukru plus 1,5 co dałem wcześniej przy pierwszym zalaniu wodą( o czym zapomniałem ) plus cukier w w owocach . Cyli 27*17=459 podzielić przez 7,7kg cukru to 16,7 procent plus cukier w owocach więc finalnie powinno być między 17-18.Zgadza się ?:)
autor: kubusrozpruwacz
sobota, 21 lip 2018, 13:42
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z czarnej porzeczki
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 8756

Re: Wino z czarnej porzeczki

A więc mój błąd :) przy tym wszystkim zapomniałem o ze na początku dałem już 1,5 kg cukru a następnie policzylem to raz jeszcze do całości.I teraz tak wino zaczęło pracować ale.faktycznie teraz będzie oscylowalo w granicach 18 % także trzeba Bedzie dolać down do 17% żeby na końcu wino wyszło wytrawn...
autor: kubusrozpruwacz
sobota, 21 lip 2018, 11:04
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z czarnej porzeczki
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 8756

Re: Wino z czarnej porzeczki

15l wody plus do tego około 7L soku wyciśniętego z owoców i 6kg ( około 3,5L) razem daję po przefermentowaniu 25l wina jak było napisane na samym początku.
autor: kubusrozpruwacz
piątek, 20 lip 2018, 11:19
Forum: Wina Różne
Temat: Wino z zielonej herbaty
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 10660

Re: Wino z zielonej herbaty

Kolego blg 1 to cukier nie przerobiony, czyli podskoczy jeszcze o pół procenta do góry, a z tym dosłodzeniem i pakowaniem w butle to uważaj, chyba że będziesz dosładzał niefermentowalnym cukrem lub siarkował ( choć i tu trzeba chwile po odczekać i zobaczyć co się dzieje). Inaczej za chwile będziesz...
autor: kubusrozpruwacz
piątek, 20 lip 2018, 11:03
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z czarnej porzeczki
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 8756

Wino z czarnej porzeczki

Witam dzisiaj nastawiłem wino z czarnej porzeczki zebranej po deszczu także mięciutka i obrana z szypułek. Nastaw na 25L wina docelowo 16-17%: 13 kg czarnej porzeczki ( około 7 l soku ) 6,20 kg cukru 15 L wody drożdże bayanusg995 pożywka Zalałem porzeczkę 5 litrami wody z 1,5 kg cukru i następnego d...
autor: kubusrozpruwacz
piątek, 8 cze 2018, 17:42
Forum: Wina Różne
Temat: Wino z zielonej herbaty
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 10660

Re: Wino z zielonej herbaty

Witam na dzień dzisiejszy BLG wina wynosi 1 czyli cukier przerobiony , zostawiam wino do dalszego klarowania a następnie dosłodzić do smaku i w butle :)
autor: kubusrozpruwacz
piątek, 8 cze 2018, 17:37
Forum: Wina Różne
Temat: Wino z ryżu jest bardzo mocne i wytrawne - co można zrobić?
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 18698

Re: Wino z ryżu jest bardzo mocne i wytrawne - co można zrobić?

Wyliczyłam sobie z proporcji 17g cukru = 1% w 1 litrze. Dokładnie x% = 5000 g cukru / (15 l * 17g). Znalazłam to u Malinowego Nosa, tylko przekształciłam wzór pod procenty. Blg już jest 0. Rozcieńczyłam sobie próbkę trochę z wodą i gdy już nie było tak czuć alko to winko wydawało się dosyć słodkie,...
autor: kubusrozpruwacz
środa, 16 maja 2018, 11:53
Forum: Wina Różne
Temat: Wino z zielonej herbaty
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 10660

Re: Wino z zielonej herbaty

Witam , z racji okresu komunijnego nie będę miał czasu zlać wina za tydzień więc zlałem go dzisiaj.Duża ilość miazgi owocowej wraz z kożuchem na wierzchu wina oraz naprawdę sporo osadu na spodzie .Przepuściłem winko przez "szmatkę" filtracyjną lecz ze względu na duża ilość rozdrobnionych c...
autor: kubusrozpruwacz
czwartek, 3 maja 2018, 17:13
Forum: Wina Różne
Temat: Wino z zielonej herbaty
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 10660

Re: Wino z zielonej herbaty

W dniu dzisiejszym , około tygodnia później cukromierz wskazał 10 BLG , dodałem resztę wyliczonego cukru czyli 2kg w 2 litrach wody i czekamy kolejne 3 tyg do oddzielenia części stałych od reszty.
autor: kubusrozpruwacz
piątek, 27 kwie 2018, 08:45
Forum: Wina Różne
Temat: Wino z zielonej herbaty
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 10660

Re: Wino z zielonej herbaty

Dzięki za podpowiedź , po smaku moszczu wydawać by się mogło ze bedzie dobre w smaku :)
autor: kubusrozpruwacz
czwartek, 26 kwie 2018, 23:33
Forum: Wina Różne
Temat: Wino z zielonej herbaty
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 10660

Re: Wino z zielonej herbaty

Dodam tylko że początkowa ilość BLG mierzona cukromierzem wynosi 20.
autor: kubusrozpruwacz
czwartek, 26 kwie 2018, 17:37
Forum: Wina Różne
Temat: Wino z zielonej herbaty
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 10660

Wino z zielonej herbaty

Witam dzisiaj nastawiłem winko z zielonej herbaty ( około 14% ): Nastaw na 25 litrów: 1kg rodzynek 0,5kg żurawiny 0.5kg daktyli suszonych 3 różne rodzaje zielonej herbaty ( pomarańczowa , malinowa z granatem , opuncja z figą ) razem 250 gram 6kg cukru 100 g kwasku Drożdże Pożywka woda Najpierw zapar...
autor: kubusrozpruwacz
poniedziałek, 16 kwie 2018, 19:16
Forum: Wina Różne
Temat: winko ryżowe - jak będzie moc alkoholu?
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 7578

Re: Witam i proszę po pomoc

Jestem daleki od obrażania sie ale jak bys przewinął post od pierwszego to tam jest napisane wszystko co dałem do nastawu łącznie z ilością startową blg , więc przeczytaj to raz jeszcze i jak będziesz miała coś ciekawego do dodania to proszę , tym razem po prostu przekombinowalem z cukrem bo zazwycz...
autor: kubusrozpruwacz
poniedziałek, 16 kwie 2018, 13:42
Forum: Wina Różne
Temat: winko ryżowe - jak będzie moc alkoholu?
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 7578

Re: Witam i proszę po pomoc

łmarko pisze:Koledzy :!: Wy się wysilacie, piszecie co ma zrobić, a on tak swoje. Jak groch o ścianę ;) I znów pytanie, czy i tak dalej :?:
Nie rozumiem co piszesz , przecież do wcześniejszego nastawu już nic nie dodawałem oprócz 5g pożywki dla drożdży może czytaj ze zrozumieniem.
autor: kubusrozpruwacz
poniedziałek, 16 kwie 2018, 09:54
Forum: Wina Różne
Temat: winko ryżowe - jak będzie moc alkoholu?
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 7578

Re: Witam i proszę po pomoc

Po pięciu dniach i dodaniu jeszcze raz pożywki wino ruszyło ale bąbelkuje raz na jakieś 1:15s jak na fazę szybkiej fermentacji to dość powoli, jak mogę przyśpieszyć ten proces??Dodam jeszcze że przy wlewaniu drożdży nie zwróciłem uwagi czy nie ma 10C różnicy w nastawie ponieważ wcześniej przegotowyw...
autor: kubusrozpruwacz
środa, 11 kwie 2018, 21:58
Forum: Wina Różne
Temat: winko ryżowe - jak będzie moc alkoholu?
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 7578

Re: Witam i proszę po pomoc

Nie nauczyłem się wiele więc pytam : załóżmy ze z tego co nastawilem ma.wyjść wino około 14 procent , po 3 tyg chce oddzielić cząstki stałe, i powinno zostać w wiaderka 30 L - 20 litrów wina do którego chciałbym dolać.około 8L roztworu i tutaj mam problem jeśli doleje samej wody efekt końcowy będzie...
autor: kubusrozpruwacz
środa, 11 kwie 2018, 16:48
Forum: Wina Różne
Temat: winko ryżowe - jak będzie moc alkoholu?
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 7578

Re: Witam i proszę po pomoc

Chciałbym uzyskać pełne wiadro wina ok 30l , po oddzieleniu miąszu zostanie w wiadrze około 20 l
autor: kubusrozpruwacz
środa, 11 kwie 2018, 16:05
Forum: Wina Różne
Temat: winko ryżowe - jak będzie moc alkoholu?
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 7578

Re: Witam i proszę po pomoc

Czyli jeśli wino przestanie pracować a nadal będzie wyczuwalny cukier tzn ze ma około 16% , lecz jeśli nadal będzie pracować po wyciągnięciu cząstek stałych będę mogł dolac syropu j.w do pełnego 30 L wiaderka.?
autor: kubusrozpruwacz
środa, 11 kwie 2018, 15:21
Forum: Wina Różne
Temat: winko ryżowe - jak będzie moc alkoholu?
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 7578

winko ryżowe - jak będzie moc alkoholu?

Dzisiaj nastawiłem winko ryżowe, do wiaderka fermentacyjnego dodałem: 4 kg ryżu 150 kwasku cytrynowego 1kg żurawiny ( sparzonej wrzątkiem ) pożywka oraz drożdże Fermivin LS2 następnie dolałem wody z cukrem w proporcji 2kg cukru na 5L wody ( łącznie 8kg ) aż uzyskałem 28L moszczu. Na cukromierzu wska...
autor: kubusrozpruwacz
wtorek, 27 mar 2018, 17:54
Forum: Wina Różne
Temat: Wino z ryżu plus paczka ziół do wermutu.
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4881

Re: Wino z ryżu plus paczka ziół do wermutu.

Witam 13 marca nastawiłem podwójną dawkę wina z ryżu wg skrzycha doprawioną właśnie tymi przyprawami ( 2 opakowania na 20L ) sam jestem ciekawy smaku jaki wyjdzie , same przyprawy jakoś specjalnie intensywnego zapachu nie posiadały , ale najważniejszy wynik końcowy.

Wyszukiwanie zaawansowane