Znaleziono 20 wyników

autor: kubeusz
czwartek, 28 lut 2013, 00:38
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Zapach bimbru po trzecim brykaniu
Odpowiedzi: 113
Odsłony: 44755

Re: Zapach bimbru po trzecim brykaniu

A to na pewno :) Doświadczenie droższe od pieniędzy. Też liczę na to, że to problem początkującego i sam się rozwiąże z czasem. Co nie zmienia faktu, że porażki są dotkliwe, ale trzeba się trzymać głównej dewizy forum czyli - cierpliwości :)
autor: kubeusz
czwartek, 28 lut 2013, 00:12
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Zapach bimbru po trzecim brykaniu
Odpowiedzi: 113
Odsłony: 44755

Re: Zapach bimbru po trzecim brykaniu

Temperatura stabilizacji ca l y czas utrzymywa l a si e na poziomie 78,3 i utrzymywa l a si e do okolic 97stopni w kegu. Temperatura w kegu natomiast rozpocze l a si e od 84stopni a sko n czy l em na 98. Wype l nienie, jak ju z wcze s niej doszli s my do tego, to spre z ynki pryzmatyczne, ale nie wi...
autor: kubeusz
środa, 27 lut 2013, 23:11
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Zapach bimbru po trzecim brykaniu
Odpowiedzi: 113
Odsłony: 44755

Re: Zapach bimbru po trzecim brykaniu

@Emiel Regis Faktycznie podczas procesu nie robilem prób z woda, ale co 10-15 minut rozcieralem na palcach krople i brałem je na niuch. Efekt byl taki, jakby przedgony towarzyszyly procesowi przez caly czas jego twania. Myslalem ze to blad przy stabilizacji, ale trwalo to u mnie przeciez godzine. Br...
autor: kubeusz
środa, 27 lut 2013, 18:30
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Zapach bimbru po trzecim brykaniu
Odpowiedzi: 113
Odsłony: 44755

Re: Zapach bimbru po trzecim brykaniu

Witam ponownie! Również jestem po testach prowadzenia procesu według nowej instrukcji. Efekt bardzo słaaaaby. Nie wiem o co chodzi. Proces przebiegał bez żadnych wahnięć temperatury. Ojcu jak przyszło spróbować na 2 dzień spirytusu to powiedział, że jeszcze takiej tragedii nie zdarzyło mi się popełn...
autor: kubeusz
czwartek, 21 lut 2013, 14:10
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Zapach bimbru po trzecim brykaniu
Odpowiedzi: 113
Odsłony: 44755

Re: Zapach bimbru po trzecim brykaniu

Dokształciłem się trochę odnośnie destylacji, ale powstało parę pytań i proszę o sprawdzenie poprawności procesu który wydaję mi się zrozumiałem. -nastaw w kegu, moc na maksa, gdy temperatura idzie w górę włączam chłodzenie i zalewam kolumnę. -Wyłączam grzanie na kilkanaście sekund, pozwalając flegm...
autor: kubeusz
niedziela, 10 lut 2013, 12:03
Forum: Po Godzinach
Temat: Mapa Bimbrowników
Odpowiedzi: 233
Odsłony: 86382

Re: Mapa Bimbrowników

Lokalizacja : Lublin /bez warsztatu/
autor: kubeusz
środa, 30 sty 2013, 21:58
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Zapach bimbru po trzecim brykaniu
Odpowiedzi: 113
Odsłony: 44755

Re: Zapach bimbru po trzecim brykaniu

Jeżeli te są naj to super bo takie właśnie posiadam w swojej kolumnie. Znowu się szczęście do mnie uśmiechnęło :) Dziwi mnie tylko w takim razie opis wypełnienia na aukcji Cezarego. Chyba, że przez metaforę można nazwać sprężynki pryzmatyczne pierścieniami Raschiga to rozumiem. Cieszę się, że tyle r...
autor: kubeusz
środa, 30 sty 2013, 19:48
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Zapach bimbru po trzecim brykaniu
Odpowiedzi: 113
Odsłony: 44755

Re: Zapach bimbru po trzecim brykaniu

Pociągnę jeszcze temat tego wypełnienia kolumny. Wydaję mi się, że jest pewna nieścisłość w opisie sprzętu od Cezarego. Pierścienie Raschina czy Raschinga nie wiem jak jest poprawnie bo przewijają się te 2 nazwy. Do rzeczy : W opisie sprzętu napisane jest, że Zasadnicza część zestawu to kolumna odpo...
autor: kubeusz
wtorek, 29 sty 2013, 18:12
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Zapach bimbru po trzecim brykaniu
Odpowiedzi: 113
Odsłony: 44755

Re: Zapach bimbru po trzecim brykaniu

Uwielbiam to forum :klaszcze: ! A konkretnie, ten temat rozwiał również mój problem z kolumną. Też jestem posiadaczem sprzętu od Cezarego i też (mogę już chyba powiedzieć), że miałem problem z jakością destylatu. Kolumnę posiadam już prawie rok i zawsze w destylacie brakowało mi tej kropki nad i. Pr...
autor: kubeusz
czwartek, 15 lis 2012, 21:10
Forum: Przepisy na Piwo Domowe
Temat: Tradycyjny podpiwek przekazywany z pokolenia na pokolenie..
Odpowiedzi: 38
Odsłony: 76717

Re: Tradycyjny podpiwek przekazywany z pokolenia na pokolenie..

Czy ktoś z biorących udział w temacie, wypróbował przepis z 1 wypowiedzi ? Jaki efekt ? Polecacie ? Ile się waży tej kawy ? Paczkę, kilo, dwa. W jakim stosunku z wodą ?
autor: kubeusz
środa, 14 lis 2012, 18:26
Forum: W czym nastawiać?
Temat: Kapuściana beczka- NOWA
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 5502

Re: Kapuściana beczka- NOWA

Polecam te beczki z biowinu. Mam takich na stanie 4 i są używane non stop i do cukrowek i śliwek, jabłek. Smród plastiku ginie po jakimś czasie. Tak jak koledzy radzą wyparzyć beczke i działać.
autor: kubeusz
wtorek, 13 lis 2012, 11:11
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Dziwny dzień, ale piękny efekt. Mało destylatu?
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 9759

Re: Dziwny dzień, ale piękny efekt. Zagadka

Fakt, że nie sprawdzałem poziomu blg gdy nastaw startował, ale zawsze sprawdzam na koniec fermentacji. W tym przypadku było -3blg. Moje pierwsze podejrzenie to była zawartość cukru w cukrze, ze jakaś oszukana partia mi się trafiła.
autor: kubeusz
wtorek, 13 lis 2012, 00:15
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Dziwny dzień, ale piękny efekt. Mało destylatu?
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 9759

Dziwny dzień, ale piękny efekt. Mało destylatu?

Witam psotniczą brać! W sobotę puściłem na rurki cukrówkę zrobioną z paczki alcotecu vodka star, 16kg cukru dopełnione wodą do 50 litrów. Fermentowało to w temperaturze 21,8-22,2 stopnia. Następnie klarowanie po wcześniejszym zlaniu z nad osadu w chłodnym pomieszczeniu. Ogólnie proces, który przepro...
autor: kubeusz
środa, 19 wrz 2012, 02:25
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Owocowe brandy dla początkujących.
Odpowiedzi: 1371
Odsłony: 563625

Re: Owocowe brandy dla początkujących.

Witam psotniczą brać! Mam problem, mianowicie nastawiłem jabłka dokładnie według przepisu Kucyka. Po przepuszczeniu jabłek przez sokowirówkę otrzymałem około 30 litrów pulpy. Dodałem 4 kilo cukru, zaprawiłem paczka drożdży Spiritferm Fruit, przemieszałem porządnie wiertarką i odstawiłem do garażu gd...
autor: kubeusz
wtorek, 14 sie 2012, 20:26
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Śliwowica - czyli mam śliwki i zero pojęcia
Odpowiedzi: 40
Odsłony: 31931

Re: Śliwowica - czyli mam śliwki i zero pojęcia

Witam, postanowiłem że zapytam tutaj nie tworząc nowego tematu 1. Jakie konkretnie drożdże polecilibyście do śliwowicy ? Może Spiritferm TurboFruit ? 2. Destylacje powinno przeprowadzać się na pulpie ja niestety lub stety posiadam kolumnę z refluxem, bez płaszcza wodnego. Nie chciałbym przypalić sob...
autor: kubeusz
sobota, 23 cze 2012, 13:26
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Dziwny posmak
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 4189

Re: Dziwny posmak

Tak, ściągnąłem z nad osadu do drugiego pojemnika, dałem 2 paczki klaru. U mnie nastaw nie jest przejrzysty. :( Raczej odcień jasno-żółty/zielony.
autor: kubeusz
sobota, 23 cze 2012, 01:17
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Dziwny posmak
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 4189

Re: Dziwny posmak

Witam ponownie! Kontynuuje w tym temacie chcąc dojść do perfekcyjnego spirytusu i pozbyć się smaku drożdży więc... Nastaw nr.2 : 2 paczki alcotec pure turbo, 16kg cukru i dopełnione do 50l woda. Blg startowe 27, temperatura pomieszczenia 24. 9 dni i blg -3. Musiałem wyjechać, więc odgazowanie wierta...
autor: kubeusz
środa, 30 maja 2012, 12:15
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Dziwny posmak
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 4189

Re: Dziwny posmak

Aż wstyd się przyznać że na tak wybornym sprzęcie jakim jest aparatura stworzona przez Cezarego nie otrzymałem ideału, ale jak widać jest to kolejny dowód na to, że pośpiech nie może występować w naszym pięknym hobby :) w takim razie rozcieńcze i będę miał okazję jeszcze raz poprzyglądać się na to d...
autor: kubeusz
środa, 30 maja 2012, 01:10
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Dziwny posmak
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 4189

Dziwny posmak

Zrobilem nastaw na drożdżach spiritfermu extreme. Grzybki obrobiły się z cukrem przez 5 dni do -3 blg. Nie było już czasu na klarowanie bo chciałem się wyrobić ze swoim alkoholem na domowa imprezę :). Po destylacji i przepuszczeniu przez filtr węglowy destylat jest bezwonny, ale w czuć posmak hmm dr...
autor: kubeusz
poniedziałek, 19 gru 2011, 17:41
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Pytanie od początkującego w temacie drożdży i spirytusu
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 8452

Pytanie od początkującego w temacie drożdży i spirytusu

Witam! Zaczynam swoją przygodę z psotnictwem. Na razie zbieram wiedzę teoretyczną z forum :) ale już nie długo zakup pierwszego sprzętu. Nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania, więc o to one. 1. Jak radzicie sobie z rozcieńczaniem spirytusu? Chodzi mi o dodawane ilości wody, soku. Jak je odmierzac...

Wyszukiwanie zaawansowane