Który sprzęt polecacie (foto)

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
rafiseven
5
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 27 lis 2011, 12:16

Post autor: rafiseven »

Poprzednio pytałem o sprzęt kolegi na który poleciała masa krytyki.... Przedstawiam dwie aparatury - elektyryczną keg 50 l i szklaną- na górze zdjecia obcięło termometr rteciowy. Którą polecacie (elektryczną moge pożyczać zaś szklaną moge dostać w prezencie:). Chodzi oczywiście o jakość :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Który sprzęt polecacie (foto)

Post autor: pokrec »

Szkiełko możesz wziąć, skoro za darmo. Przyda Ci się do "wykańczania" albo do produkcji smakówek ziołowych.
Aparatura elektryczna to zwykłe "zimne palce" z odstojnikami. Jakby była za darmo, to bym wziął do przeróbki na Aabratka wzgl. Bokakoba w odmianie z odejściem VM.
Z odstojników bym zrobił głowicę a chłodnica mogłaby się na coś może przydać.
Kolumn typu ZP nie polecamy w ogóle, zwlaszcza, że koszt budowy / zakupu kolumny typu Aabratek czy Bokakob jest porównywalny.
Termometr rtęciowy to pomyłka, lepsze i dokładniejsze sa w tym hobby termometry elektroniczne. Trzeba zaobserwować skok temperatury o 0,1 stopnia i zmienić odbieralnik na pogony. W termometrze rtęciowym to nie jest mozliwe.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5376
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 666 razy
Kontakt:
Re: Który sprzęt polecacie (foto)

Post autor: Zygmunt »

Szkło to pot-still z większym deflegmatorem, a ten wieszak z kwasówki zasługuje najwyżej na złom.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
rafiseven
5
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 27 lis 2011, 12:16
Re: Który sprzęt polecacie (foto)

Post autor: rafiseven »

Ten z kwasówki kolegi sprzęt ma wypełnienie szklane rurki...co powinien z tego zrobić aby bylo ok? Bo ogólnie mówi że 2 razy destyluje i puszcza przez węgiel i jest dobry.... Prosze o szegolowe wytłumaczenie co ma zrobić ....bo czyta ze mną wasze posty i zastanawia się nad przeróbką. Druga rzecz to czy te szkielko ktore moge dostać to wystarczy mi aby po 2-ch destylacjach był dobry bimberek? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Który sprzęt polecacie (foto)

Post autor: pokrec »

Poszukaj po forum kolumny wg. Jarosława. Musisz odciąc część z zimnymi palcami przy pomocy kątówki i wspawac kołnierz - wywijkę albo połowę srubunku. Do drugiej połówki śrubunku musisz naspawać odpowiednią głowicę. Do wyboru - Bokakob albo Aabratek na ten przykład. Także warto dospawać odejście boczne do systemu VMPogrzeb po forum, dowiesz się wszystkiego. W każdym razie - to jest grubsza przeróbka. I wymień wypełnienie choćby na zmywaki z Lidla. Rurki szklane są do niczego w tym hobby. najlepsze wypełnienie to oczywiście sprężynki pryzmatyczne, ale tutaj cena jest trochę sporawa. Jak zrobisz dobrze, to po dwóch razach będziesz z 10 kg. cukru otrzymywał min. 4,5 litra absolutnego, bezzapachowego serca. Bez węgla.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.

Autor tematu
rafiseven
5
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 27 lis 2011, 12:16
Re: Który sprzęt polecacie (foto)

Post autor: rafiseven »

Ok dzięki za info dla kolegi , a co z tym szklanym sprzętem na zdjęciu dla mnie :) czy na czymś takim moge spokojnie działać??
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Który sprzęt polecacie (foto)

Post autor: pokrec »

Jasne, że możesz na szkiełku pracować. Ale to jest pot-still z deflegmatorem, nadaje się do robienia cukrówek, ew. psocenia win. Absolutu tym nie zrobisz. Możesz tym z powodzeniem robić np. gin czy absynt, jak masz czystą wódkę / spirytus - możliwie czyste i niezalatujące bimberkiem (chyba, że Ci smak fuzlowych pogonów nie przeszkadza). No, ale takie cymesy bierze sie z aparatur refluksowych.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
Awatar użytkownika

wiking
450
Posty: 479
Rejestracja: środa, 27 kwie 2011, 12:52
Krótko o sobie: Nie zawsze jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 40 razy
Re: Który sprzęt polecacie (foto)

Post autor: wiking »

No właśnie, niektórzy lubią te smaki ( nie wiemy czy kolega lubi) i wódki smakowe robią tylko na pot stillach.
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Który sprzęt polecacie (foto)

Post autor: pokrec »

Wiesz, Wiking, jak miałem aparaturę CM, to lubiłem te smaki pogonowe. Teraz mimo wszystko jak mam robić nalewkę czy ekstrakt, to wolę na "sercowym" absolucie. Owszem, pogony w grappie, brandy czy zbożówce - jak najbardziej, ale goła cukrówka bez psotyfikacji mi nie bardzo leży smakowo.
Oczywiście, nasze hobby jest właśnie po to, żeby każdy mógł smakować to, co lubi, ale zrobione świadomie i celowo a nie dlatego lubi smrodki, bo aparaturę ma nie do końca sprawną. Na LM/VM tez da się zrobić psotkę "weselną" na "wiejski stół".
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.

Brzydal
300
Posty: 328
Rejestracja: poniedziałek, 17 paź 2011, 13:51
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Który sprzęt polecacie (foto)

Post autor: Brzydal »

Normalnie Cie kolego nie poznaje :D i zaczynam cie lubić :lol:
@rafiseven
Zasada jest prosta na kolumnie zrobisz wszystko na pot-stilu tylko okowitę. Wszystko zależy jakie smaki preferujesz.
"Jeżeli w ogóle warto coś robić, to warto to robić dobrze" - Albert Einstein

Autor tematu
rafiseven
5
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 27 lis 2011, 12:16
Re: Który sprzęt polecacie (foto)

Post autor: rafiseven »

Powracam do mojego tematu koledzy bo mam pytanie...jak by zachować z kwasówki kolumne (wypełnienie zmywaki) a po odkęceniu góry zimne palce+odstojniki+chlodnica w to miejsce wsadzić to szkieło z potstilla? czy byłby to zły pomysł? Szkło mi idealnie wpasowywuje się ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”