Który Aabratek ?

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
Blvox
5
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 17 sty 2021, 15:54
Podziękował: 3 razy

Post autor: Blvox »

Hej załoga :)

Witam was pierwszym postem o wyborze pierwszego sprzętu.
Oczywiście przeczytałem bardzo dużo informacji z tego forum, jednak nie są to małe pieniądze i jeśli mam je wydać to wolę swój wybór potwierdzić u ludzi z doświadczeniem. Zacznijmy od początku do czego mi jest potrzebny? Mam dostęp do sporej ilości owoców z własnego ogrodu więc, owocówki ! zabawy w "whisky", rum i gin. Oraz jak najczystszy spirytus. Dlatego wybór padł a aabratka. Wiem że można pracować na krótkiej kolumnie w "trybie" pot still co da mi więcej smaku do alkoholi aromatyzowanych.

Po przeglądnięciu internetów wybrałem 4 rodzaje aarbataka. budżet to 2000/2500zł.

Chciałbym poznać opinie na ich temat i jeśli ktoś by miał jeszcze ochotę( w tym morzu pytań o pierwszy sprzęt :D ) merytorycznie mnie naprowadzić dlatego ten a nie inny. Zawsze to jakaś nauka.

https://allegro.pl/oferta/destylator-aa ... 7901090366

https://allegro.pl/oferta/zestaw-aabrat ... 6756671831

http://stalowkasklep.pl/kolumna-aabrate ... p-857.html

http://stalowkasklep.pl/kolumna-aabrate ... p-916.html

Jeszcze jest pomysł by do tego destylatora od kuli za 2140 do łożyć bufor z wizjerem:
http://stalowkasklep.pl/bufor-wzmacniaj ... p-751.html


Zastanawiałem się również nad półkowym, jednak z czego co wyczytałem, to do czystego serca się nie nadaje więc mamy dyskwalifikacje :(


Ewentualnie...co innego ?

Dziękuję za cierpliwość i pomoc :)
promocja
Awatar użytkownika

Airacobrator
100
Posty: 134
Rejestracja: niedziela, 16 wrz 2018, 15:04
Krótko o sobie: Wielohobbysta
Ulubiony Alkohol: Nalewka pigwowa
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: Który Aabratek ?

Post autor: Airacobrator »

Pomysł by wziąć zestaw od Kuli - jest niegłupi z buforem.
Ale to jest zestaw tylko do czystych nastawów (cukrowe, glukozowe, odfiltrowane zaciery).
Osobiście, gdybym zaczynał od zera - nie szedłbym już w Aabratka. Teraz bym zaczął od zbiornika z płaszczem i pot-stilla lub półkowej. Ewentualnie potem bym się rozbudował do kolumny rektyfikacyjnej. A czysty spirytus na półkowej też uzyskasz - najwyżej będziesz destylował 2 lub 3 razy. Czysty spirytus nada się na nalewki i w sumie tyle.
A w zbiorniku z płaszczem(duży wlew) zrobisz zacier ze zboża (wódka smakowa, whisky), i potem w nim go na półkowej odpędzisz z młótem; tak samo jabłkówkę czy śliwowicę z gęstym.
Ewentualnie po dalszych przeróbkach (fałszywe składane dno) - zbiornik z płaszczem nada się do warzenia piwa.
Na aabratku bez płaszcza - będziesz musiał to odfiltrować - ekstra upierdliwe i do tego spada wydajność i aromaty.
Moja sugestia to taki zestaw:
pot still z refluksem
http://stalowkasklep.pl/destylatory-pro ... -c-96.html
oraz
http://stalowkasklep.pl/zbiornik-z-plas ... p-730.html
Wydłużenie do aabratka, czy przeróbkę na półkową dogadasz u Kuli - bezproblemowo złącze SMS i po krzyku.
Taki zestaw teraz mi chodzi po głowie.
Ostatnio zmieniony środa, 20 sty 2021, 20:10 przez Airacobrator, łącznie zmieniany 1 raz.

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Który Aabratek ?

Post autor: PETER29 »

Zobacz tutaj Aabratek.pl to nasz forumowy kolo. Jest pod nickiem Franzmaster. Zobacz porównaj i wybierz.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF

aakk
1150
Posty: 1156
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 99 razy
Kontakt:
Re: Który Aabratek ?

Post autor: aakk »

W tym budżecie można zaproponować aabratka z katalizatorem, OLM. Będzie to najbardziej uniwersalny sprzęt bo uzyskasz na nim czysty destylat a możesz również pracować w trybie potstill..

Podrzucam również link do swojej oferty:
http://ak-spaw.pl/produkty/

Na stronie kilka pozycji, oferta wciąż aktualizowana w wolnej chwili.
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

Autor tematu
Blvox
5
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 17 sty 2021, 15:54
Podziękował: 3 razy
Re: Który Aabratek ?

Post autor: Blvox »

Ten pomysł zbiornika z płaszczem bardzo fajny tym bardziej że piwo robię od dawna ale na zwykłym garze a to by wiele ułatwiło.
Problem robi się z wysokością pomieszczenia : ( tylko 2,5m. Gdybym poszedł tą drogą kolumny półkowej to na lajcie. Problem robi się gdybym później np. chciał dobrać aarbatka do czyściochy. wtedy na tej beczce już mi do pomieszczenia nie wejdzie. Bo na zwykłym kegu 50l mam tylko 5cm zapasu... i w sumie jak teraz o tym myślę opcja z buforem też raczej odpada.. : (

Wracając do półek, na forum wszędzie informacje że jednak spirytus dalej ma ten posmak w porównaniu do aarbataka. A nie ukrywam że czasem bym chciał rozcieńczyć do czyściochy. A gdyby np zwiększyć z 4 do 8 półek ?

Teraz mam jeszcze więcej wątpliwości co wybrać ajajaj :D

Samego pot stilla chyba bym nie brał bo podobno... aarbatek zadziała jak pot still na pustej lub krótkiej kolumnie. Chyba że się mylę ?
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 sty 2021, 07:32 przez radius, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2507
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 229 razy
Otrzymał podziękowanie: 438 razy
Re: Który Aabratek ?

Post autor: jakis1234 »

Nie będę doradzał konkretnie który sprzęt masz wybrać (chociaż proponuję faktycznie coś od sprawdzonych producentów), ale jedna rada.
Jeżeli Cię stać to idź w zbiornik z płaszczem. Skoro masz dostęp do owoców, to płaszcz bardzo ułatwi i poprawi jakość destylacji.
No chyba, że aabratek do spirytusu i alembik do smakówek :)
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: Który Aabratek ?

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Kolegę aakk mogę polecić. Wie, o co chodzi w tym biznesie. Za uczciwie pieniądze masz dobry produkt.
Ja osobiście mam dwa zbiorniki i sobie chwalę. Co by nie mówić, zbiornik z płaszczem rozgrzewa się wyraźnie dłużej, a nie zawsze jest potrzebny.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2507
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 229 razy
Otrzymał podziękowanie: 438 razy
Re: Który Aabratek ?

Post autor: jakis1234 »

No tak, tylko mało kogo stać na dwa zbiorniki i to nie tylko ze względów finansowych. Czasami po prostu brak miejsca :angry:
Pozdrawiam z opolskiego.

Autor tematu
Blvox
5
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 17 sty 2021, 15:54
Podziękował: 3 razy
Re: Który Aabratek ?

Post autor: Blvox »

Problem jest taki że 50litorwy zbiornik z płaszczem jest wyższy bez płaszcza. Gdybym chciał z nim np aarbatka to nie zmieści mi się w pomieszczeniu.
mam dostępne tylko 2,5m wysokości. Przy aarbatku od kuli zostaje mi tylko 5cm luzu : o

Teraz mam wątpliwości czy jednak nie wybrać półkowego :D

Jednak podobno uniwersalność aabratka ciągnie mnie najbardziej. Przecież istnieje tam możliwość pracy jako pot still..
Awatar użytkownika

Airacobrator
100
Posty: 134
Rejestracja: niedziela, 16 wrz 2018, 15:04
Krótko o sobie: Wielohobbysta
Ulubiony Alkohol: Nalewka pigwowa
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: Który Aabratek ?

Post autor: Airacobrator »

Tak, aabratek działa w trybie potstill, ale to nie to samo. Sam używam aabratka z OVM. Raz przypaliłem żyto na grzałce. Urobek w kibel i dużo zabawy z sodą kaustyczną. Oczekujesz potwierdzenia, że aabratek jest ok? Potwierdzam, jednak mi czysty c2h5oh się szybko znudził. Jednak wolę słody, zboża, enzymy, Koji, a z płaszczem jest wygodniej i naprawdę więcej możliwości.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

Skir
1500
Posty: 1548
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 353 razy
Re: Który Aabratek ?

Post autor: Skir »

Dobry zbiornik z płaszczem około 1300-2500, a Ty masz taki budżet na całość. Czyli zapomnij. Zresztą, jeżeli chcesz czysty spirytus, to po co Ci kocioł z płaszczem? Płaszcz jest gotowania zacierów, a idąc w 96% najczęściej puszcza się buroka, glukozę lub skrobię ziemniaczaną. Zresztą zaciery bez młóta też można puszczać bez płaszcza na elektrycznych grzałkach i np. 50% mocy. Przyjdzie czas i na kocioł z płaszczem, i na kolumnę półkową. :lol:
Pierwsze dwa linki sobie odpuść i szybko zapomnij. Kula ma dobry sprzęt i w dobrych cenach. Pomysł: http://stalowkasklep.pl/kolumna-aabrate ... p-916.html (zwróć uwagę: masz tu regulator grzania, który będzie niezbędny przy gotowaniu zacierów) plus bufor, jest dobry. Ale pogadaj z Kulą, bo bufor, który wskazujesz ma zaledwie 1,7l. Moim zdaniem za mały na KEG 50l. Ale wszystko, łącznie z wymiarami, możesz dogadać się z producentem.
Na kolumnie z głowicą aabratek możesz pracować też w trybie psa. Odwrotnie już nie.
Zawsze też możesz dokupić półkową i dołożyć katalizator plus głowicę aabratka. I robisz pyszne produkty smakowe.
Ale zgodzę się z @Airacobrator ten zestaw sprawdza się do czystego spirytusu. Półkowa to rewelacja smakowa, a i 92% spokojnie na niej wyciągniesz. Ale to zestaw KEG, regulator mocy grzania, kolumna i głowica (OLM i bufor zaś).
Co do przypalonych grzałek: żyto to masakrycznie przypalający się produkt, ale wcale nie trzeba od razu cały KEG sodą. Wystarczy wykręcić grzałki i rozgrzać do czerwoności. Przypalenie samo odpadnie. Tylko nie skrobać! :)
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 sty 2021, 08:04 przez Skir, łącznie zmieniany 2 razy.
I love the smell of bimber in the morning.

Autor tematu
Blvox
5
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 17 sty 2021, 15:54
Podziękował: 3 razy
Re: Który Aabratek ?

Post autor: Blvox »

Airacobrator pisze:Oczekujesz potwierdzenia, że aabratek jest ok? Potwierdzam,
Zawsze człowiek szuka potwierdzenia czy coś jest dobre :D Jedno jest pewne, teraz bym chciał dwie kolumny! Mimo zalet płaszcza który pomógłby mi także przy piwie to finanse mnie nie puszczą w tej chwili na niego. Jak się wkręcę w to jak z piwem to może za rok :D
Zaczynają mi się kolejne pytania.
Zakładając że wybiorę opcje:
http://stalowkasklep.pl/kolumna-aabrate ... p-916.html z ewentualnymi przeróbkami( na pewno wizjer..)to już mam w tym zestawie: katalizator i oczywiście głowicę aarbatka.
Gdybym chciał dobrać w przyszłości samą kolumnę półkową :
http://stalowkasklep.pl/kolumna-polkowa ... p-913.html (jest to opcja bez głowicy) to czy mogę pracować na niej z katalizatorem i głowicą od aabratka czy wtedy dalej muszę kupić całość?
http://stalowkasklep.pl/kolumna-polkowa ... p-880.html

I ewentualnie ile półek więcej zwiększyłoby realnie jakość? Im więcej tym lepiej ? Czy to nie jest tak że im więcej to mniej zapachu zostaje (a pozostaje czystszy produkt końcowy)?

Mod.
Nie cytuj całych postów.
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 sty 2021, 13:46 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Airacobrator
100
Posty: 134
Rejestracja: niedziela, 16 wrz 2018, 15:04
Krótko o sobie: Wielohobbysta
Ulubiony Alkohol: Nalewka pigwowa
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: Który Aabratek ?

Post autor: Airacobrator »

Czytaj uważniej, kol. Skir Ci odpowiedział, głowica z aabratka nada się do półkowej. Więcej półek niż 5-6 do smakowych nie ma zbytnio sensu, to trochę jakbyś do wytrawnego piwa (zazwyczaj na pilzneńskim) dodawał sporo słodu monachijskiego - jedno się z drugim kłóci. W półkowej nie chodzi o czystość i procenty, tylko o aromat i smak. Pogadaj z kol. Kulą. Przedstaw mu wstępne założenia, że będziesz później chciał półki i ew. płaszcz - przygotuje Ci kolumnę pod rozbudowę w przyszłości, coby potem niepotrzebnie czegoś nie spawać. Telefon w dłoń i do dzieła!
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 sty 2021, 16:38 przez Airacobrator, łącznie zmieniany 1 raz.

kondon
250
Posty: 298
Rejestracja: poniedziałek, 30 wrz 2019, 02:14
Ulubiony Alkohol: Nie ważne co, ważne z kim
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 29 razy
Re: Który Aabratek ?

Post autor: kondon »

Może hybryda - 5 półek + reszta dostępnej wysokości sprężynki?
Skir pisze:Wystarczy wykręcić grzałki i rozgrzać do czerwoności. Przypalenie samo odpadnie. Tylko nie skrobać! :)
A ja polecę zalanie grzałek wodą (w kegu - bez wykręcania), wsypanie bezpiecznego nadtlenku sodu, rozgrzanie i zostawienie na noc.

ogurek
100
Posty: 111
Rejestracja: niedziela, 29 paź 2017, 19:49
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Wlkp
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Który Aabratek ?

Post autor: ogurek »

przy grubej warstwie przypalonego żyta tylko wyżarzenie
Żeby odpędzić złe sny, pociągnęła solidny łyk z butelki pachnącej jabłkami i radosną śmiercią mózgu.

bodek256
1
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 4 sie 2015, 08:48
Re: Który Aabratek ?

Post autor: bodek256 »

Witam.
A co sądzicie o tym abratku?
https://allegro.pl/oferta/destylator-a- ... 9559826506

aakk
1150
Posty: 1156
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 99 razy
Kontakt:
Re: Który Aabratek ?

Post autor: aakk »

Konstruktor nie ma pojęcia jak powinien być zbudowany poprawnie bufor. Poza tym w każdym miejscu jakieś błędy konstrukcyjne. Miałem klienta który dostał ten sprzęt na gwiazdkę, dorabiałem mu głowice aabratek bo na tym skarżył się na duże zużycie wody. Nie będę wspominał o nieogratowanej rurce powrotu na wypełnienie która była źle skierowana i ciecz leciała po ściance. I można wymieniać i wymieniać dalej.. Podrzucam zdjęcie żeby nie być gołosłownym. ObrazekObrazek
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

rastro
2500
Posty: 2548
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 294 razy
Re: Który Aabratek ?

Post autor: rastro »

aakk pisze:Konstruktor nie ma pojęcia jak powinien być zbudowany poprawnie bufor.
A tak z czystej ciekawości jak wygląda ten "bufor" od środka? Bo ze zdjęć na aukcjach mogło by wynikać że jest tam jakieś udziwnienie
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

aakk
1150
Posty: 1156
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 99 razy
Kontakt:
Re: Który Aabratek ?

Post autor: aakk »

@rasto pomiędzy rurą wewnętrzną a zewnętrzną jest może 5mm szczelinka, plus to co wejdzie w wziernik i nad. Nie wiem czy tam wejdzie 0.5L cieczy. ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 25 sty 2021, 10:39 przez aakk, łącznie zmieniany 1 raz.
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

rastro
2500
Posty: 2548
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 294 razy
Re: Który Aabratek ?

Post autor: rastro »

Wow... ale posmarkane. Myślałem że to pochodzi gdzieś ze skośnego importu... ale nie oni przynajmniej wyglancować umieją na błysk.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: Który Aabratek ?

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Czyli gdzieś dzwoniło, tylko nie wiadomo w którym kościele.. Najgorsze jest to, że ktoś, kto tak wykonuje bufor nie ma bladego pojęcia o tym, jaki jest jego cel i tym samym jest tylko bezmyślnym wykonawcą. A to absolutnie nie wróży dobrze dla użytkownika.
Plus rurka przelewu.. Super, jest co nie? Co z tego, że zupełnie nie spełnia swojego założenia.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!
Awatar użytkownika

wolan
750
Posty: 789
Rejestracja: sobota, 14 lut 2009, 17:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Lublin/Ostrowiec Św.
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Kontakt:
Re: Który Aabratek ?

Post autor: wolan »

Sprzęt kosmiczny :) szkoda tylko Klientów :( @rasto sądząc po opisie na aukcjach i nazewnictwie, prawdopodobne, że to zrobili z Kraju Środka :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 25 sty 2021, 22:25 przez wolan, łącznie zmieniany 1 raz.
Kolumny w różnych konfiguracjach :
https://mojdestylator.pl

akedzior
1
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 1 cze 2010, 13:01
Podziękował: 1 raz
Re: Który Aabratek ?

Post autor: akedzior »

Witam

A co sądzicie o tym abratku? Bo cena chyba kusząca.

https://allegro.pl/oferta/destylator-aa ... 0576005667
Awatar użytkownika

Tomik 2006
100
Posty: 113
Rejestracja: środa, 24 lut 2021, 14:11
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Mój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Który Aabratek ?

Post autor: Tomik 2006 »

Masz listę sprawdzonych konstruktorów na forum poszukaj ,lepiej dołoży i mieć święty spokój to zakup na lata.Ja polecam sklep Ak-spaw mam sprzęt od kolegi Adam i pełna satysfakcja.
Awatar użytkownika

wolan
750
Posty: 789
Rejestracja: sobota, 14 lut 2009, 17:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Lublin/Ostrowiec Św.
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Kontakt:
Re: Który Aabratek ?

Post autor: wolan »

Było już o tym sprzęcie sporo napisane, i nie było to nic dobrego :) szkoda kasy.
Kolumny w różnych konfiguracjach :
https://mojdestylator.pl
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2507
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 229 razy
Otrzymał podziękowanie: 438 razy
Re: Który Aabratek ?

Post autor: jakis1234 »

@akedzior, ten sprzęt był już dokładnie oceniony na forum. To byle co, niewarte nawet 1/3 tej ceny
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

Tomik 2006
100
Posty: 113
Rejestracja: środa, 24 lut 2021, 14:11
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Mój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Który Aabratek ?

Post autor: Tomik 2006 »

Nie rozumiem tych pytań o te sprzęty wystarczy trochę poczytać forum i następuje jasność. Pozdrawiam
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4866
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 558 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Który Aabratek ?

Post autor: rozrywek »

Ja też nie rozumiem.
Trochę rozumiem bo to kwestia ceny.
Ja też umiem srebrzanką Trabanta pomalować.

Tylko...drogi możliwe że kupujący:
Przeczytaj sobie opis tak uważnie.

Ja jestem za tym aby ci z państwa środka
..w......li lotem koszącym.
Nie wszystko złoto co się świeci.

Mamy i koszulki skarpetki. Myślę że wystarczy.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Tomik 2006
100
Posty: 113
Rejestracja: środa, 24 lut 2021, 14:11
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Mój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Który Aabratek ?

Post autor: Tomik 2006 »

W poprzednim poście pisałem ze to inwestycja na lata .No ale taka nasza natura wszystko taniej taniej ale ja z pełną odpowiedzialnością stwierdzam chytry traci dwa razy (życie nauczyło). Każdy lubi przyoszczędzić gdzie można to można tylko trzeba się zastanowić aby ta oszczędność bokiem nie wyszła.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4866
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 558 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Który Aabratek ?

Post autor: rozrywek »

@Tomik2006

Bardzo dobrze czynisz.
Zapytowywujesz przed wydaniem kasy w błoto. Bardzo słusznie.
Ale jedno jest ciekawe. Napisz do nich.
Niech raz odpowiedzą.
Nie wiem .....jaki jest stosunek masy zbiornika do skraplacza?

Ilo suwowy jest biały Polonez?

Google translate pomoże.
Czy w państwa urządzeniu można zamontować grzałki 12kw?


Liczę na kreatywność z twojej strony.
Cóż mogę doradzić z pytań? Z typowo technicznych aby zgłupieli?

Ile wynosi średnica i pojemność jeziora.
Nie jeziorka.

Jaja stawiam że to będzie Lake. Czyli jezioro.

A ja nie stawiam na szafot klejnotów pod gilotynę.
Aż ciekaw jestem odpowiedzi.

Lake condensator? Może rewizor. Już wolałbym komornik.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”