Znaleziono 44 wyniki

autor: ksiazemarek
poniedziałek, 11 cze 2018, 14:35
Forum: Problemy i pytania
Temat: Zaworkowy zawrót głowy do odbioru LM
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4468

Re: Zaworkowy zawrót głowy do odbioru LM

Dzięki za wyjaśnienie, chyba właśnie skorzystam z asortymentu Kuli. A wie ktoś czemu z portali zniknęły zaworki plipka?
autor: ksiazemarek
poniedziałek, 11 cze 2018, 10:11
Forum: Problemy i pytania
Temat: Zaworkowy zawrót głowy do odbioru LM
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4468

Re: Zaworkowy zawrót głowy do odbioru LM

To może ktoś jakieś dobre propozycje poda bo kończę pracę nad głowicą a zaworka jeszcze nie mam. Kiedyś plipka sprawdzone zawory były do zakupienia na allegro ale już nie widzę.
autor: ksiazemarek
sobota, 9 cze 2018, 14:19
Forum: Problemy i pytania
Temat: Zaworkowy zawrót głowy do odbioru LM
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4468

Re: Zaworkowy zawrót głowy do odbioru LM

Witam. Chciałbym podłączyć się pod temat.
Który z niżej wymienionych zaworków będzie najodpowiedniejszy do zamontowania w głowicy boka?
1.
http://archi.inosak.org/imgdb/item7148086566_1.html
2.
http://archi.inosak.org/imgdb/item6922697041_1.html
3.
http://archi.inosak.org/imgdb/item7336625638_1.html
autor: ksiazemarek
poniedziałek, 25 lip 2016, 22:12
Forum: Projekty aparatur
Temat: Dragon Still według mnie
Odpowiedzi: 89
Odsłony: 43071

Re: Dragon Still według mnie

W porządku koledzy trochę w temacie zrobiło się zamieszania, prosiłbym o wypisywanie w temacie konkretnych rad a sprzeczki rozwiązać na priv albo czacie. Wracając do rzeczy to mam mały dylemat odnośnie do wspawania portu termometru, dokładnie nie wiem, jakie będzie dla niego najlepsze miejsce, tak a...
autor: ksiazemarek
poniedziałek, 25 lip 2016, 16:34
Forum: Projekty aparatur
Temat: Dragon Still według mnie
Odpowiedzi: 89
Odsłony: 43071

Re: Dragon Still według mnie

W Kapilarze za 3m 80/75 w odcinkach 2x75cm + 3x50cm zapłaciłem 380zł brutto z cięciem i jednym otworem 10mm w każdym odcinku. I dostałem jeszcze super gratis. Zasadniczo do Łodzi zbyt daleko nie mam, więc pewnie się pofatyguję osobiście. Półka 10cm wysokości jest moim zdaniem za niska przy tej śred...
autor: ksiazemarek
poniedziałek, 25 lip 2016, 11:24
Forum: Projekty aparatur
Temat: Dragon Still według mnie
Odpowiedzi: 89
Odsłony: 43071

Re: Dragon Still według mnie

Dzwoniłem dziś do pewnej firmy która robi, osprzęt do destylatorów.
Za szkło borokrzemowe 80/70/100mm plus silikonowe uszczelki powiedzieli mi 68 zł.
Nie wiem czy to dobra cena, czy szukać gdzieś taniej?
autor: ksiazemarek
niedziela, 24 lip 2016, 14:02
Forum: Projekty aparatur
Temat: Dragon Still według mnie
Odpowiedzi: 89
Odsłony: 43071

Re: Dragon Still według mnie

Uszczelki robię sam z wężyków i foremek silikonowych naklejonych na pierścień stalowy o średnicy nieco mniejszej od średnicy szkła. Wiesz trochę trudno mi to sobie zobrazować w głowie, może jakieś zdjęcie? Ciekawy pomysł z tymi uszczelkami, nie ukrywam, że każda oszczędność jest u mnie mile widzian...
autor: ksiazemarek
niedziela, 24 lip 2016, 12:59
Forum: Projekty aparatur
Temat: Dragon Still według mnie
Odpowiedzi: 89
Odsłony: 43071

Re: Dragon Still według mnie

Pretender pisze:Uszczelki tylko na zamówienie, wyborem jest zastosowanie płaskich uszczelek. Szkła szukaj w firmie kapilar pod Łodzią.
Dzięki jutro zadzwonię do firmy i zapytam o cenę rur szklanych i czy dotną na wymiar. Co do uszczelek to gdzieś chyba na allegro widziałem takie do wzierników rurkowych.
autor: ksiazemarek
niedziela, 24 lip 2016, 12:06
Forum: Projekty aparatur
Temat: Dragon Still według mnie
Odpowiedzi: 89
Odsłony: 43071

Re: Dragon Still według mnie

Witam! Moja koncepcja odnośnie do kolumny zmieniła się diametralnie:) Wczoraj na skupie metali kolorowych znalazłem nieco materiałów z kwasówki które idealnie nadadzą się do stworzenia czegoś fajnego. Będę osobiście dążył do takiej konstrukcji: http://i.imgur.com/G8jHRFp.jpg Kolumna najprawdopodobni...
autor: ksiazemarek
środa, 20 lip 2016, 22:01
Forum: Projekty aparatur
Temat: Dragon Still według mnie
Odpowiedzi: 89
Odsłony: 43071

Re: Dragon Still według mnie

Materiały na półkową już powoli zbieram więc spokojnie, będzie półkowa. Na razie stary sprzęt znajomy chce odkupić, a ja na czymś pracować muszę i póki nie zdobędę materiałów na półkową, to będę jechał na sprzęcie, który buduję. Tak jak wspomniałeś, mój projekt jest bardzo podobny do półkowej, więc ...
autor: ksiazemarek
środa, 20 lip 2016, 09:27
Forum: Projekty aparatur
Temat: Dragon Still według mnie
Odpowiedzi: 89
Odsłony: 43071

Re: Dragon Still według mnie

Średnica zewnętrzna to 63,8mm a długość płaszcza wraz z rurkami wynosi 200mm.
Średnica samej kolumny będzie 54mm. Wymiary podane są w projekcie w pierwszym poście.
Jestem z zawodu spawaczem, wiec spoiny muszą być najlepsze, u mnie dokładność wykonania jest priorytetem.
autor: ksiazemarek
wtorek, 19 lip 2016, 21:23
Forum: Projekty aparatur
Temat: Dragon Still według mnie
Odpowiedzi: 89
Odsłony: 43071

Re: Dragon Still według mnie

Dziś trochę podziałałem w garażu i prawie ukończyłem deflegmator.
Może jutro też znajdę chwilę czasu na dalsze prace.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
autor: ksiazemarek
niedziela, 17 lip 2016, 12:37
Forum: Projekty aparatur
Temat: Dragon Still według mnie
Odpowiedzi: 89
Odsłony: 43071

Re: Dragon Still według mnie

Radius jak skończysz, to pokaż jak, to wygląda w całej okazałości oraz rozłożone na części pierwsze, jeśli możesz, to dobrze by było, abyś wykonał jakiś rysunek techniczny z wymiarami dla pełnej jasności i zrozumienia. Przekonałeś mnie do półkowej :) Zaczynam zbierać materiały!
autor: ksiazemarek
czwartek, 7 lip 2016, 19:14
Forum: Projekty aparatur
Temat: Dragon Still według mnie
Odpowiedzi: 89
Odsłony: 43071

Re: Dragon Still według mnie

Można też wspawać np. mufę 3/8 cala i do tego dokupić dławik, wersja troszkę droższa, ale bardziej elegancja i rozwojowa, w mufę można np. zwkręcić taką sondę temp. http://www.pamel.pl/sklep/prestashop/pl ... -cala.html do np. takiego termometru http://www.pamel.pl/sklep/prestashop/pl ... iczny.htm...
autor: ksiazemarek
środa, 6 lip 2016, 07:34
Forum: Projekty aparatur
Temat: Dragon Still według mnie
Odpowiedzi: 89
Odsłony: 43071

Re: Dragon Still według mnie

Koledzy potrzebuję jakiegoś rysunku do wykonania portu termometru do wspawania. Posiada ktoś takowy?
A i jeszcze jedna sprawa, jaki wybrać termometr? Na allegro jest wiele różnego typu, z różnymi sondami.
http://stalowkasklep.pl/termometr-tabli ... p-122.html
Czy taki spełni zadanie?
autor: ksiazemarek
poniedziałek, 4 lip 2016, 19:00
Forum: Projekty aparatur
Temat: Dragon Still według mnie
Odpowiedzi: 89
Odsłony: 43071

Re: Dragon Still według mnie

Jesteś na wygranej pozycji, bo masz umiejętności i masz warsztat. Idź w kierunku półkowej. Wybór rodzaju półek zostawiam Twojemu wyborowi. Ale doradzałbym ci bardziej półki kołpakowe. Nie będzie Ciebie to drogo kosztować. Zwłaszcza że przy odrobinie szczęścia można nabyć materiały za ułamek rynkowe...
autor: ksiazemarek
piątek, 1 lip 2016, 22:03
Forum: Projekty aparatur
Temat: Dragon Still według mnie
Odpowiedzi: 89
Odsłony: 43071

Re: Dragon Still według mnie

Po co wyważać otwarte drzwi Przeczytaj post74316.html#p74316 i dalej, oraz temat "Ramzolowe tytranie" Kolego Radius znam te tematy i oczywiście są to proste konstrukcje a zasada działania jest identyczna z tą, którą przedstawiam ja w swoim projekcie, jednak u mnie będzie więcej rurek, prz...
autor: ksiazemarek
piątek, 1 lip 2016, 11:51
Forum: Projekty aparatur
Temat: Dragon Still według mnie
Odpowiedzi: 89
Odsłony: 43071

Re: Dragon Still według mnie

Rozumiem, czyli podobne projekty już powstały :) W takim razie chciałbym zapytać czy wymiary będą odpowiednie do tego sprzętu? Deflegmator jak i chłodnicę wykonam tak samo jak jest to przedstawione na zdjęciu: http://stilldragon.com/media/catalog/product/cache/1/small_image/228x/9df78eab33525d08d6e5...
autor: ksiazemarek
piątek, 1 lip 2016, 09:52
Forum: Projekty aparatur
Temat: Dragon Still według mnie
Odpowiedzi: 89
Odsłony: 43071

Dragon Still według mnie

Witam! Jako że mój projekt aabratka jest wstrzymany, postanowiłem zrobić coś innego, na co materiały, które posiadam, mi pozwalają. Przeglądając sieć internetową, odnalazłem stronę: https://www.stilldragon.eu/en/ spodobały mi się kolumny półkowe Crystal Dragons, przeglądając stronę dalej natrafiłem ...
autor: ksiazemarek
piątek, 27 maja 2016, 13:20
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Jak odbierać bimberek?
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 9518

Re: Jak odobierać bimberek?

Nie no bracie na takim sprzęcie to obowiązkowo 2 razy musi być puszczone aby dało się spożywać :pije: Radzę odbierać do 50% max do 40% przy pierwszym psoceniu reszty nie ciągnąć w ogóle bo według mnie szkoda gazu na grzanie i ciągnięcie pogonów. Przy drugim pędzie daj spokojne grzanie i odbieraj dop...
autor: ksiazemarek
piątek, 27 maja 2016, 06:43
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Jak odbierać bimberek?
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 9518

Re: Jak odobierać bimberek?

Witaj! Nie wiem jakiej konstrukcji posiadasz sprzęt, ale ja na swoim CM robię smakówki w jeden konkretny sposób. Mam precyzyjne regulowanie wody na deflegmatorze (deflegmator typu shotgun) zaworkiem więc nim steruję prędkością odbierania i mocą destylatu, po rozgrzaniu kotła ustawiam spokojne grzani...
autor: ksiazemarek
czwartek, 26 lis 2015, 20:42
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Fermentacja w zimnym pomieszczeniu
Odpowiedzi: 49
Odsłony: 26771

Re: Fermentacja w zimnym pomieszczeniu

Sam cały czas trzymam nastawy w garażu, gdzie temperatura w tej chwili wynosi około 5-10stopni. Beczka na styropianie 100mm owinięta matą z wełny mineralnej zbrojoną folią aluminiową stosowaną w ocieplaniu rurociągów, dodatkowo do nastawu włożyłem grzałkę akwariową z termostatem ustawioną na około 2...
autor: ksiazemarek
niedziela, 22 lis 2015, 12:42
Forum: Projekty aparatur
Temat: Projekt kolumny Aabratek do oceny ew. poprawy
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 5285

Re: Projekt kolumny Aabratek do oceny ew. poprawy

Witam po przerwie. Poprawiłem cały projekt według wskazań kolegi Zygmunt. Poprawiłem również opisy oraz powiększyłem wymiary, żeby były dobrze widoczne. http://i.imgur.com/psijU3P.jpg Raz jeszcze chciałbym dowiedzieć się, czy taka konstrukcja tamki będzie prawidłowa? Czy może zmienić jakieś wymiary?...
autor: ksiazemarek
czwartek, 19 lis 2015, 19:27
Forum: Projekty aparatur
Temat: Projekt kolumny Aabratek do oceny ew. poprawy
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 5285

Re: Projekt kolumny Aabratek do oceny ew. poprawy

Proszę na mój link do zdjęcia kliknąć prawym i wybrać opcję zapisu elementu docelowego. Wstawiłem tak duży plik z tego względu, że chciałbym, aby jak najwięcej szczegółów było widocznych, wymiarów oraz opisów. Mam kilka pytań odnośnie do całego projektu. Na jakich wysokościach rozmieścić porty termo...
autor: ksiazemarek
środa, 18 lis 2015, 20:51
Forum: Projekty aparatur
Temat: Projekt kolumny Aabratek do oceny ew. poprawy
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 5285

Projekt kolumny Aabratek do oceny ew. poprawy

Witajcie! :) Po pracy na zwykłym potstillu przez jakiś czas postanowiłem zbudować kolumnę, padło na aabratka ze względu na wysokość pomieszczenia. Poniżej podaję link do zdjęcia projektu: http://i.imgur.com/PFK5x73.jpg Teraz proszę was o ocenę. Nie wiem dokładnie na jakich wysokościach rozmieścić po...
autor: ksiazemarek
poniedziałek, 26 paź 2015, 21:59
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: Jak destylować z odstojnikiem
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 22704

Re: Jak destylować z odstojnikiem

Mam podobny sprzęt i wiem dokładnie jak go kontrolować, dlatego podpowiem i doradzę z chęcią. a) mam często opróżniać odstojnik, ale kiedy i czy nie zaburzy to stanu równowagi, który mam nadzieję uzyskać podczas odbioru gonu głównego Spokojnie opróżniaj nic się nie stanie :) uważaj tylko na gorące o...
autor: ksiazemarek
poniedziałek, 26 paź 2015, 21:14
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Nastaw z gruszek
Odpowiedzi: 182
Odsłony: 105119

Re: Nastaw z gruszek

Voltron pisze:Wlaliśmy mniej i wszystko gra.
To bardzo dobrze :) Taka moja mała rada na przyszłość. Przed wlaniem nastawu do destylatora proponuję porządnie go odgazować, zapobiegnie to w znacznym stopniu pienieniu się nastawu podczas procesu destylacji.
autor: ksiazemarek
sobota, 24 paź 2015, 13:20
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Nastaw z gruszek
Odpowiedzi: 182
Odsłony: 105119

Re: Nastaw z gruszek

Voltron pisze:Nie był to spirytus jak zawsze tylko jak to tata powiedział paciara koloru tego co było w kegu.
Tata czasem nie zalał kega do pełna, pod kolumnę? :) ciecz zwiększa swoją objętość wraz z podgrzewaniem, więc możliwe, że kolumna zapełniła się tym, co było w kegu :)
autor: ksiazemarek
sobota, 24 paź 2015, 08:32
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Czy kupić keg z szerokim wlewem?
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 9417

Re: Czy kupić keg z szerokim wlewem?

Szeroki wlew zawsze ma plusy w myciu, czyszczeniu, nalewaniu, wylewaniu. Sam mam szeroki wlew tyle, że w zbiorniku własnej roboty, a nie w kegu, i nie wyobrażam sobie pracy bez takiego udogodnienia. Zawsze będę powtarzał każdemu, aby wydał nieco więcej grosza i pracy w szeroki wlew, bo naprawdę warto.
autor: ksiazemarek
sobota, 24 paź 2015, 08:18
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Nastaw cukrówka, destylat czasami śmierdzi denaturatem.
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 6884

Re: Nastaw cukrówka, destylat czasami śmierdzi denaturatem.

Moje nastawy fermentowały ostatnio przy 8 do 10 stopni i też im nic nie było. Po prostu w takim wypadku fermentacja była dłuższa, ale dokładniejsza. Najlepsza temperatura na nastawy to według mnie 20-22stopnie drożdże są wtedy bardzo aktywne i w miarę szybko przerabiają cukier. Beczkę stawiam w róż...
autor: ksiazemarek
czwartek, 22 paź 2015, 20:28
Forum: Przywitaj Się!
Temat: acol
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1030

Re: acol

Witaj :) jak możesz, to pochwal się sprzętem, bo mnie te tematy interesują najbardziej :)
autor: ksiazemarek
środa, 21 paź 2015, 20:02
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Owocowe brandy dla początkujących.
Odpowiedzi: 1371
Odsłony: 566152

Re: Owocowe brandy dla początkujących.

A drożdże typu turbo do nastawów owocowych będą się nadawały? Jeśli nie masz czasu lub cierpliwości na czekanie to możesz dodać turbo do nastawów owocowych, lecz ogólnie polecane są G995. Jak w pierwszym poście autora pisze ze drugi raz destylować, to z przedgonami i pogonami czy jak? Odbierać do 3...
autor: ksiazemarek
środa, 21 paź 2015, 18:13
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Owocowe brandy dla początkujących.
Odpowiedzi: 1371
Odsłony: 566152

Re: Owocowe brandy dla początkujących.

clockens pisze:-coś do klarowanie dawać czy jechać odrazu?
Ja dodam jedynie tyle, że powinieneś sklarować nastaw, ponieważ jak pociągniesz z dna mętów z owoców oraz drożdży i wlejesz do destylowania to smak i zapach destylatu nie będzie zbyt przyjemny.
Osobiście ja zawsze klaruje nastawy.
autor: ksiazemarek
wtorek, 20 paź 2015, 21:51
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Nastaw z gruszek
Odpowiedzi: 182
Odsłony: 105119

Re: Nastaw z gruszek

chcę dodać jeszcze wody i trochę cukru bo mam miejsce, to dobry pomysł? Powiem szczerze, że im mniej wody i cukru tym więcej aromatów i smaków :) Przerobiłem śliwki z minimalną ilością cukru oraz wody i wyszło cudo. Jeśli zależy Ci na ilości trunku, to dodawaj cukier oraz wodę, ale jeśli chcesz aro...
autor: ksiazemarek
piątek, 16 paź 2015, 21:24
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Owocowe brandy dla początkujących.
Odpowiedzi: 1371
Odsłony: 566152

Re: Owocowe brandy dla początkujących.

Witaj! Jeśli masz owocową czapę nad płynem, to bez problemu możesz ją zatapiać. Co do szczap dębowych, to powinieneś mieć dawkowanie na opakowaniu. Ja osobiście używam mocno opiekanych i trzymam w destylacie maksymalnie 6 tygodni, ponieważ jak dłużej poleżakują to wprowadzają jak dla mnie nieprzyjem...
autor: ksiazemarek
wtorek, 13 paź 2015, 21:34
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Owocowe brandy dla początkujących.
Odpowiedzi: 1371
Odsłony: 566152

Re: Owocowe brandy dla początkujących.

Bimbrowy posmak to nie tylko dodany cukier; to także rodzaj drożdży, temperatura fermenracji oraz sprzet i poprawność procesu. Dziękuję za objaśnienie :) Sprzęt mam raczej dobry, trunki wychodzą mi dobre, każdy chwali, więc nie jest najgorzej jak na początkującego ;) ale mam zamiary sprzęt ulepszać...
autor: ksiazemarek
wtorek, 13 paź 2015, 20:16
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Owocowe brandy dla początkujących.
Odpowiedzi: 1371
Odsłony: 566152

Re: Owocowe brandy dla początkujących.

Drożdże od biedy ujdą, choć z biowinowskimi różnie bywa.. Strzelałbym raczej w bayanusy g995, turbo fruit spiritferma, może coś z forumowego sklepiku? Niestety jak już zakupiłem biowinowskie to już je wykorzystam, ale przy następnych nastawach będę kierował się Twoimi sugestiami :) Zresztą, jak mas...
autor: ksiazemarek
poniedziałek, 12 paź 2015, 20:44
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Owocowe brandy dla początkujących.
Odpowiedzi: 1371
Odsłony: 566152

Re: Owocowe brandy dla początkujących.

Witam! Z racji, że jabłka już dojrzały na drzewach, postanowiłem zrobić swój pierwszy nastaw jabłkowy i chciałbym zapytać doświadczonych kolegów o sprawdzenie poprawności wykonania całej operacji przygotowania nastawu :) Będę miał jutro 50 kg świeżych, czystych i zdrowych jabłek po 60gr/kg. Planuję ...
autor: ksiazemarek
sobota, 10 paź 2015, 15:18
Forum: Problemy zacierowe
Temat: KLAROWANIE NASTAWÓW od A do Z.
Odpowiedzi: 349
Odsłony: 208230

Re: KLAROWANIE NASTAWÓW od A do Z.

Dzięki bardzo Zygmunt za obszerne objaśnienie sprawy. Oczywiście zaraz po sklarowaniu palę pod kotłem i puszczam w rury.
Mówisz Zygmunt, że lepiej i efektywniej będzie w przyszłości, jak połączę sposoby klarowania, mleko + bentonit? Czy może lepiej dawać sam bentonit?
autor: ksiazemarek
sobota, 10 paź 2015, 09:17
Forum: Problemy zacierowe
Temat: KLAROWANIE NASTAWÓW od A do Z.
Odpowiedzi: 349
Odsłony: 208230

Re: KLAROWANIE NASTAWÓW od A do Z.

Dziękuję bardzo, takiej właśnie odpowiedzi oczekiwałem ;) Wczoraj nie miałem czasu zajrzeć do nastawu więc nie wiem, w jakim jest teraz stanie, ale skoro mówisz, żebym pozostawił w spokoju to tak zrobię. Mam jeszcze pytanie, czy czasem nie przesadziłem z ilością mleka w proporcji do nastawu? A i jes...

Wyszukiwanie zaawansowane