Znaleziono 14 wyników

autor: krzmal
czwartek, 3 paź 2019, 13:34
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Budowa destylatora półkowego w 100% z miedzi
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 5680

Re: Budowa destylatora półkowego w 100% z miedzi

Co do pierwszej półki i czystości to pierwszy zmywak, jeżeli nie ma dyspensera piany po prostu się rozsypuje po 3 destylacjach. Taki miedziany albo udający miedź. U mnie rozłożył się na czarną papkę i miałem czyszczenia na godzinę. Co do mojego planu to dokształciłem się i popatrzyłem jak to się wsz...
autor: krzmal
środa, 2 paź 2019, 16:40
Forum: Łączenie
Temat: Lutowanie -spawanie #1
Odpowiedzi: 95
Odsłony: 79732

Re: Lutowanie -spawanie #1

Jestem laikiem w spawaniu, ale czy dam radę pospawać taką spawarką miedź z miedzią, KO z KO oraz KO z miedzią?
https://allegro.pl/oferta/spawarka-inwe ... 7781157954

Rozumiem, że trzeba dodatkowo elektrody dokupić jakieś ze srebrem.
autor: krzmal
piątek, 13 wrz 2019, 14:32
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Budowa destylatora półkowego w 100% z miedzi
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 5680

Re: Budowa destylatora półkowego w 100% z miedzi

Wydaje mi się że to trochę dyskusja typu: Czy Nikon jest lepszy on Canona? Są zwolennicy jednego i są drugiego. Nie jestem do końca zadowolony z tego co mam z uwagi na wlewy, konieczność rozkręcania sprzętu [brak TC] a także na zimne palce i skaczące ciśnnienie wody. Nie mam możliwości umycia dobrze...
autor: krzmal
czwartek, 12 wrz 2019, 17:15
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Budowa destylatora półkowego w 100% z miedzi
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 5680

Re: Budowa destylatora półkowego w 100% z miedzi

Dzięki za rady. Wróciłem właśnie z wakacji i nawet byłem w lokalnej destylarni zobaczyć jak pędzą rakiję na bałkanach. Firma Aura, może kogoś zaciekawi wygląd ich sprzętu: 4.jpg 3.jpg 2.jpg 1.jpg Robią niesamowitą nalewkę z tarniny [nazywa się u nich Teranino i podobno jest dostępna na terenia całej...
autor: krzmal
piątek, 30 sie 2019, 16:32
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Budowa destylatora półkowego w 100% z miedzi
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 5680

Budowa destylatora półkowego w 100% z miedzi

Cześć Postanowiłem zbudować miedziany destylator od zera. Wynika to z faktu, że niestety przy nierdzewnym kegu, zmywakach, zimnych palcach wyczuwam trochę taki dziwny metaliczny/gryzący posmak, może nie siarczany ale czasem trochę był. Nawet po drugim pędzeniu a wydaje mi się że opanowałem już maszy...
autor: krzmal
wtorek, 27 sie 2019, 10:12
Forum: Katalizatory miedziane
Temat: Wypełnienie ze zmywaków miedzianych (miedziowanych)
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 8218

Re: Wypełnienie ze zmywaków miedzianych (miedziowanych)

Mnie w kolumnie ze stali na samym dole po kilku gotowaniach trzy zrobiły się czarne i rozsypały. Miałem sporo czyszczenia bo kolumna była cała w czarnym syfie i musiałem rurę w środku czyścić. One się nadają na max. 2-3 destylacje i do kosza. Chyba wyciągają zapachy itp. ale jak dla mnie nie jest to...
autor: krzmal
środa, 28 lis 2018, 12:59
Forum: Kolumny półkowe
Temat: Kolumna półkowa
Odpowiedzi: 1234
Odsłony: 443601

Re: Kolumna półkowa

Panowie, takie półki teoretycznie można wstawić na starą kolumnę? Np. nad druciakami? Powinno to zwiększyć jakość destylatu poprzez dodatkowe element oczyszczające i do tego zwiększy wysokość całego sprzętu.
autor: krzmal
środa, 21 lis 2018, 12:48
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z Bananów i Dyni
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 2159

Wino z Bananów i Dyni

Cześć Postanowiłem zrobić 2 wina jak w tytule. Czy moge was prosić o komentarz, uwagi, może jakieś doświadczenia z poniższymi składnikami. Dodam, że zalega mi paczka śliwek suszonych i imbiru, więc dodaję. Nie dlatego że taki mam pomysł, po prostu lece na czuja. :twisted: Wino z bananów: - 675g cukr...
autor: krzmal
środa, 21 lis 2018, 10:12
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Rozmnażanie drożdży w nastawie
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 7355

Re: Rozmnażanie drożdży w nastawie

No i kolejny raz wielkie dzięki. Raczej drożdże nieaktywne sobie odpuszczę. Spróbuję z tym natlenianiem teraz, no i postaram się mierzyć regularnie nastaw. Kupiłem jakiś multimierz, to powinno wystarczyć na podstawową kontrolę. Tani w gruncie rzeczy zakup podstawowych akcesoriów i mieszanki drożdży ...
autor: krzmal
wtorek, 20 lis 2018, 11:30
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Rozmnażanie drożdży w nastawie
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 7355

Re: Rozmnażanie drożdży w nastawie

Czytałem to 3 razy i chyba sobie wydrukuję dla potomności. Dzięki wielkie !!! Osobiście nawet nie brałem pod uwagę natleniania nastawu, nie jest to problem, wrzucę brzęczyk z akwarium i zobaczę przy następnym nastawie na próbę co to będzie. Zrobię 2, gdzie jeden natlenię. Zobaczymy czy będzie lepiej...
autor: krzmal
poniedziałek, 19 lis 2018, 11:43
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Rozmnażanie drożdży w nastawie
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 7355

Rozmnażanie drożdży w nastawie

Hey Im więcej czytam wpisów tym czuję się głupszy w dziedzinie drożdży. Możecie mi pomóc w poniższych rzeczach? Czy jak na paczce mamy ilość drożdży na 100l to czy jak wsypę połowę to one tak samo przepracują nastaw, uzyskam stężenie % z etykiety, ale będzie to trwało 2x więcej czasu? Wielokrotnie w...
autor: krzmal
piątek, 9 lis 2018, 09:25
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Rozmiar korka do wina
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 6306

Rozmiar korka do wina

Cześć
Czy istnieje jakaś tabela albo instrukcja jaki korek do wina kupić do konkretnej szyjki w butelce?
Dajmy na to mam 20mm to czy korek ma być 23 czy raczej 30mm?
Pozdr
autor: krzmal
poniedziałek, 5 lis 2018, 16:03
Forum: Zaciery i Nastawy
Temat: Dolewanie do nastawu
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 3735

Re: Dolewanie do nastawu

A to jeszcze się podpytam... Jeżeli mam dajmy na to 50l tej papki owocowo-wodno-cukrowej i skończy się sezon na owoce, mogę dolać sam cukier-drożdże-wodę? Nie wiem czy dobrze myślę, ale te nowe drożdże zjedzą resztę cukru jeżeli tam wcześniej jakiś pozostał? Gorzej w drugą stronę jak dam ich za dużo...
autor: krzmal
poniedziałek, 5 lis 2018, 13:41
Forum: Zaciery i Nastawy
Temat: Dolewanie do nastawu
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 3735

Dolewanie do nastawu

Cześć Czy dolewanie do nastawu w beczce, dodatkowej mieszanki owoce/cukier/woda zepsuje mi to co miałem w beczce wcześniej? Chodzi o to że co parę dni mam nowe owoce a jest to problem po parę litrów co chwilę stawiać nowy pojemnik. Mam sporą beczkę, więc chciałbym do niej dolewać mieszankę. Jak już ...

Wyszukiwanie zaawansowane