Znaleziono 17 wyników

autor: krywas
czwartek, 9 lip 2015, 20:01
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino z mleczy-problem z fermentacją
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 7125

Re: Wino z mleczy-problem z fermentacją

Zygmunt podpytam jeszcze jak to ja, ale taka niestety moja natura podchodzę do wszystkiego tak, jakby sie z tego strzelało, co pewnie zauważyłeś. co do drożdży w Twoim zaleceniu to miałeś na myśli zwykłe czy Bayanus G-995, o których pisał Janik. Ja stosowałem, tak jak pisałem zresztą bio-win tokaj. ...
autor: krywas
czwartek, 9 lip 2015, 11:47
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino z mleczy-problem z fermentacją
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 7125

Re: Wino z mleczy-problem z fermentacją

Minęło 72 godziny od eksperymentu, czyli dodaniu do 300 ml wina 1/4 drożdży i przykryciu wszystkiego talerzykiem Obserwacje są następujące. Po pierwsze wino z drożdżami jest bardzo mętne, właściwe to nie wino, tylko test. Co do opadnięcia piany. To nie zaobserwowałem ani specjalnej piany, ani jej op...
autor: krywas
poniedziałek, 6 lip 2015, 19:36
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino z mleczy-problem z fermentacją
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 7125

Re: Wino z mleczy-problem z fermentacją

Janik wybacz za jajnika. Dzięki Zygmunt, powiedz mi tylko jeszcze jedną rzecz. Czy mogę to trzymać w kuflu odkryte. Czy tak jak przy zwykłej fermentacji zastosować korek z rurką?
autor: krywas
poniedziałek, 6 lip 2015, 17:39
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino z mleczy-problem z fermentacją
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 7125

Re: Wino z mleczy-problem z fermentacją

Jajnik dzięki za poradę pewnie tak to się skończy. Zygmunt ponawiam pytanie. Wrzuciłem drożdże tak jak kazałeś. Po jakim czasie sprawdzić cukromierzem. Drożdże się roztopiły w winie. Tylko nie wiem cały czas, jak dokładnie ma ten test wyglądać. Możesz podać więcej szczegółów.
autor: krywas
wtorek, 30 cze 2015, 18:01
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino z mleczy-problem z fermentacją
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 7125

Re: Wino z mleczy-problem z fermentacją

Zygmunt. W jednym spadł o 5 blg w drugim faktycznie mniej. W ciągu miesiąca to rozumiem za mało? Nie wiem jakie było stężenie początkowe. Niestety to mój pierwszy raz, więc nie sprawdziłem. Czy mogę ten test zrobić w zwykłej szklance? Wrzucam drożdże i patrze co się dzieje. I po jakim czasie sprawdz...
autor: krywas
wtorek, 30 cze 2015, 13:41
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino z mleczy-problem z fermentacją
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 7125

Re: Wino z mleczy-problem z fermentacją

Mam kolejne pytanie (wiem, że dla Was jedno z tych podstawowych). Otóż minęło 7 tyg. od nastawienia wina. Po tym czasie według przepisu powinienem zlać. BLG w jednym nastawie spadł do 12 w drugim do 15. I nie wiem czy jeszcze czekać, czy już zlewać. Jak narazie dla mnie jest zbyt słodkie. Co proponu...
autor: krywas
czwartek, 4 cze 2015, 09:10
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino z mleczy-problem z fermentacją
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 7125

Re: Wino z mleczy-problem z fermentacją

Ok. Wielkie dzieki za wszystkie podpowiedzi Panowie.
autor: krywas
środa, 3 cze 2015, 14:16
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino z mleczy-problem z fermentacją
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 7125

Re: Wino z mleczy-problem z fermentacją

Sprawdzone.Cukromierz wskazał w jednej przy 22 stopniach - 15 przy 20 stopniach - 17. w drugiej butli przy 22 stopniach 17 przy 20 nie sprawdzałem, ale podejrzewam że tez troszkę więcej. Wino pachnie i smakuje super, ale delikatnie można wyczuć, że gazuje. Po sprawdzeniu przelałem ponownie do butli....
autor: krywas
wtorek, 2 cze 2015, 22:31
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino z mleczy-problem z fermentacją
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 7125

Re: Wino z mleczy-problem z fermentacją

Tak drożdże mieszałem z sokiem (tak jak w instrukcji), Dave pożywkę dodawałem raz, na samym początku. Ok jutro sprawdzę cukromierzem i będę pisał.
autor: krywas
wtorek, 2 cze 2015, 22:01
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino z mleczy-problem z fermentacją
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 7125

Re: Wino z mleczy-problem z fermentacją

Szlachetne drożdże w płynie do win domowych, Tokay do win białych, biowin. Pożywka też biowin. Nie mam zbyt dużego pola manewru, mam nadzieje że łazienka wystarczy, jest ciemno temp. raczej pokojowa.
autor: krywas
wtorek, 2 cze 2015, 21:34
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino z mleczy-problem z fermentacją
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 7125

Re: Wino z mleczy-problem z fermentacją

Dave masz racje pojęcie mam niewielkie. Jak chyba każdy na początku pożywkę i drożdże oczywiście dodałem na samym początku, pominąłem to bo uznałem za oczywiste. Dodałem ponownie po 2 tyg, bo taką dostałem wskazówkę. Z balkonem było tak, że podobno w cieplejszym lepiej fermentuje( cokolwiek to było-...
autor: krywas
wtorek, 2 cze 2015, 21:16
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino z mleczy-problem z fermentacją
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 7125

Re: Wino z mleczy-problem z fermentacją

Lecę z przepisem. Na 1l kwiatków 3 cytryny, 3 litry wody, 1 kg cukru. To zalane wrzątkiem. Przykryte przykrywką, aż kwiatki opadną na dno 5-6 dni. Potem z reszty wody - 2l i cukru robi się syrop. Odcedzić kwiaty i wlać do butli razem z syropem. Odczekać 6-7 tyg. Jak nie bulczy dodać drożdży. Czyli w...
autor: krywas
wtorek, 2 cze 2015, 19:47
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino z mleczy-problem z fermentacją
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 7125

Wino z mleczy-problem z fermentacją

Wersja poprawiona. Sprawa dotyczy wina z mleczy. Jest to moja pierwsza przygoda z jakimkolwiek winem. Więc też nie wiem czy należy postępować tak jak z owocowym, ale zrobiłem zgodnie z przepisem. Dokładnie 10 maja uzupełniłem butle - 2 i odstawiłem. Jedną do kuchni drugą do łazienki. Po tygodniu, dw...
autor: krywas
czwartek, 27 lis 2014, 12:24
Forum: Węgiel aktywny
Temat: zalewanie wrzątkiem a umieszczenie w wodzie destylowanej węgla kokosowego
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 14019

Re: zalewanie wrzątkiem a umieszczenie w wodzie destylowanej węgla kokosowego

Super to już trochę wiem. Standardowo nasunęło mi się jeszcze jedno pytanko. Czy jest sens przepuszczać jeszcze raz przez ten sam węgiel albo nowy odpowiednio przygotowany (oczywiście ten sam trunek) ? Testował ktoś? jest jakaś różnica filtrowania dwukrotnie bimbru?
autor: krywas
środa, 26 lis 2014, 23:03
Forum: Węgiel aktywny
Temat: zalewanie wrzątkiem a umieszczenie w wodzie destylowanej węgla kokosowego
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 14019

Re: zalewanie wrzątkiem a umieszczenie w wodzie destylowanej węgla kokosowego

Jestem po pierwszej filtracji. Jak daleko jestem od idelnego alkoholu to nie wiem. Nie mam porównnania,ale różnica jes duża porównując do tego co było. Mam jeszce pytanie odnośnia węgla który pozostał, zarówno tego który jest jeszce worku (nie czyszczony), jak i tego wykorzystanego. Na forum przeczy...
autor: krywas
środa, 26 lis 2014, 10:50
Forum: Węgiel aktywny
Temat: zalewanie wrzątkiem a umieszczenie w wodzie destylowanej węgla kokosowego
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 14019

Re: zalewanie wrzątkiem a umieszczenie w wodzie destylowanej węgla kokosowego

Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Właśnie przygotowuje węgiel, płukałem kilkanaście razy żeby uzyskać czysty kolor, ale się nie udało. Macie podobnie? Czy woda po węglu powinna być krystalicznie czysta? Ma duże znaczenie czy woda destylowana czy kranówka do czyszczenia wegla?
autor: krywas
wtorek, 25 lis 2014, 01:01
Forum: Węgiel aktywny
Temat: zalewanie wrzątkiem a umieszczenie w wodzie destylowanej węgla kokosowego
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 14019

zalewanie wrzątkiem a umieszczenie w wodzie destylowanej węgla kokosowego

Mam pytanie odnośnie węgla aktywnego, dodam, że przeczytałem wszystkie posty dotyczące tego tematu. I po pierwsze, kupiłem kolumnę filtracyjną szklaną Kf1i węgiel kokosowy activsorb 109, jak polecał producent. Co do węgla jest zalecenie żeby go moczyć przez 24 godziny w wodzie desylowanej, ani słowa...

Wyszukiwanie zaawansowane