Znaleziono 5 wyników

autor: krejzol
czwartek, 2 sie 2012, 12:50
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie
Odpowiedzi: 179
Odsłony: 145097

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

Janie, czy zamówienia w forumowym sklepie też się liczą? Robiłem już 2 i nie dostałem nic w gratisie :) Dziś wieczorem, albo jutro składam kolejne zamówienie 8-)
autor: krejzol
piątek, 27 lip 2012, 12:34
Forum: Warzenie Piwa
Temat: Drożdże zginęły po dniu fermentacji (upały)
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 3087

Re: Drożdże zginęły po dniu fermentacji (upały)

Drożdże Safbrew S-33 saszetka 11,5 g

Zawartość cukru przy dodawaniu drożdży 10
Dziś po około 35 godzinach fermentacji około 4

Nie czuć całkowicie w zapachu drożdży. Czy to możliwe aby takim czasie zakończyła się fermentacja?
autor: krejzol
piątek, 27 lip 2012, 11:25
Forum: Warzenie Piwa
Temat: Drożdże zginęły po dniu fermentacji (upały)
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 3087

Drożdże zginęły po dniu fermentacji (upały)

Witam, Czy da się uratować jeszcze nastaw, jeżeli po dniu fermentacji dość burzliwej, temperatura brzeczki wzrosła do 30 stopni i drożdże zginęły? Nic się nie zapowiadało że wczoraj będzie taki upadł, a niestety dopiero koło 22:00 wróciłem do domu z trasy. I teraz nie wiem czy dodać nowe drożdże? Co...
autor: krejzol
piątek, 20 lip 2012, 15:37
Forum: Warzenie Piwa
Temat: Brak fermentacji brzeczki piwnej
Odpowiedzi: 47
Odsłony: 19973

Re: Brak fermentacji brzeczki piwnej

Mam podobny problem. Drożdże dodałem bezpośrednio do pojemnika fermentacyjnego. Temperatura nastawu 25 stopni. Mija już 24 godziny, nic się nie dzieje. Też miałem dziwą datę na saszetce: 02412 Wie ktoś jak to odczytywać? Na innych brewkitach mam: - 20611 - 30111 P Puszki ważne do: 16/02/2014 - 19/08...
autor: krejzol
piątek, 20 lip 2012, 15:22
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Witam,
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 834

Witam,

Witam wszystkich forumowiczów. Trafiłem tutaj przypadkiem (robiłem zakupy w sklepie alkohole-domowe.com i zobaczyłem że jest rabat za założenie konta) :D Ale widzę że znajdę tutaj wiele ciekawych informacji, być może nawet dowiem się czegoś nowego, może ja się podzielę swoją wiedzą. W tym "bizn...

Wyszukiwanie zaawansowane