Korek do butelki: syntetyczny czy naturalny ?

Fermentacja, otrzymywanie moszczu, filtracja, butelkowanie, przechowywanie, choroby i wady wina, pasteryzacja, szczepienie drożdżami, itp...

Autor tematu
dariuszdarek
2
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 18 paź 2018, 16:29

Post autor: dariuszdarek »

Witam, chodzi o rzecz z pozoru wiadomą, a jednak budzi wiele wątpliwości.

Jak to jest z tymi korkami syntetycznymi do butelkowania wina ?
Czy w dzisiejszych czasach nadal korek naturalny jest niezastąpiony ze względu na swoje właściwości ?
Czy zamknięcie butelki korkiem syntetycznym, całkowicie odcina dopływ tlenu i nie pozwala na dalsze dojrzewanie wina ?
Co z korkami syntetycznymi typu "Grzybek" ? spełniają swoją funkcję tak samo jak korek walcowy ?

Jestem winiarzem amatorem dlatego opcja korka syntetycznego wydaje się być prostsza i mniej ryzykowna niż korka naturalnego gdyż podobno:
-można przechowywać butelki na stojąco
-korek się nie kruszy podczas korkowania
-wino nie złapie posmaku korka

Planuję przechowywać wino ok. 14% max. do 2-3 lat. Pewnie szybciej zdążę je skonsumować :D.

Bardzo proszę o zdanie Kolegów doświadczonych w temacie :)
Ostatnio zmieniony wtorek, 5 mar 2019, 22:47 przez dariuszdarek, łącznie zmieniany 1 raz.
alembiki

Gammorin
50
Posty: 62
Rejestracja: wtorek, 4 wrz 2018, 02:03
Re: Korek do butelki: syntetyczny czy naturalny ?

Post autor: Gammorin »

Przy okazji tematu postanowiłem zapytać o to co mnie nurtuje... Słyszałem, że korki do wina drewniane w dużej mierze mają krótką żywotność. Nadają się na około 3 lata, potem zaczynają być problemy. Takie informacje wyczytałem w internecie.
Zastanawia mnie czy nie lepsze są butelki z zakrętkami. Jak przykładowo po grzańcu galicyjskim. W drewnianym lepiej, bo wino sobie oddycha, ale czy są takie korki które byłyby w stanie wytrzymać długie lata przy odpowiednim przechowywaniu ?

KarolinaZawierucha
10
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 7 cze 2019, 13:49
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Kontakt:
Re: Korek do butelki: syntetyczny czy naturalny ?

Post autor: KarolinaZawierucha »

Korek naturalny- do dłuższego dojrzewania jest najlepszym wyborem (chyba w tej chwili jedynym), ponieważ przepuszcza tlen, ja bynajmniej robię wino z tymi korkami i zazwyczaj wszystko jest ok. Zazwyczaj, ponieważ zdarzało mi się, że po otwarciu tego samego wina po dłuższym leżakowaniu trafiało się po prostu niedobre wino (gorsze od pozostałych) mimo, że było zlewane w tym samym czasie. Zastanawiałam się dlaczego i natknęłam się na artykuł, w którym autor pisał, że około 2-5% korków naturalnych jest skażona, jakąś substancją, która wytwarza się jeszcze w korze drzewa co ma później wpływ na smak wina. Na ogół jednak nie mam tego problemu i używam korków naturalnych.

W przypadku win sezonowych, które szybko wypijam nie przykładam wagi do użytego zamknięcia, wtedy zazwyczaj używam różnych butelek, z różnymi zamknięciami: korek syntetyczny, naturalny klejony (konglomerat) lub zakrętka i zawsze wszystko jest w porządku (o ile nie zepsuje wina :) ).
Wszystko do domowego wyrobu wędlin - www.domowaspizarnia.pl :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Wina”