Korek i wypełnienie

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.

Autor tematu
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Cześć.Jak już wspominałem w innym poście wpadła w przypadkowy sposób w moje ręce kolba 10l.Planuję jej użyć do prób smakowych.Kupiłem kuchenkę elektr. 1500wat ,deflegmator 51cm i chłodnicę 52cm.Problem jaki napotykam to korek do kolby.Obecnie posiadam taki jak na zdjęciu jednak średnica otworu 70mm.Nie mogę znaleźć silikonu.
1.Wypełnić planuje zmywakami miedzianymi czy to dobry pomysł?
2.Pytanie czy kolbe mogę postawić bezpośrednio na kuchenkę?(Oczywiście poza miazgą gdzie kąpiel wodna będzie stosowana).
3.Z tego co mi się wydaje termometr nie będzie konieczny? Planuję sprawdzać procent na odbiorze i smak.
4.Jak z przedgonami i pogonami na takim sprzęcie?

Pozdrawiam
Obrazek
koncentraty wina
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Korek i wypełnienie

Post autor: radius »

Lucent36 pisze:.Problem jaki napotykam to korek do kolby.Obecnie posiadam taki jak na zdjęciu jednak średnica otworu 70mm.Nie mogę znaleźć silikonu.
Chyba mniej wydasz, jeśli kupisz redukcję - http://www.arlab.pl/redukcje.html i mniejszy korek, niż szukając silikonowego korka o takim rozmiarze ;)
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Korek i wypełnienie

Post autor: kmarian »

Na temat korka kolega radius dał pełną odpowiedź.
Ja ma 3 pytania:
1. Gdzie tą kolbę kupiłeś?
2. Czy jeszcze takie mają?
3. Ile to kosztuje?

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Korek i wypełnienie

Post autor: użytkownik usunięty »

1.OLX
2.Nie
3.Zapłaciłem 40zł.

A czy moja kolba nie musi mieć szlifu aby zastosować taką redukcje?
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Korek i wypełnienie

Post autor: Pretender »

Jeśli chcesz stosować redukcję, to szlif jest wskazany, do tego smar silikonowy. Nie będziesz miał awarii podczas koncertu.

kwik44
1250
Posty: 1258
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Korek i wypełnienie

Post autor: kwik44 »

Kolba tanio. Ale za 1 szlif w okolicy tej samej kwoty co i za kolbę dałeś, coś tak w głowie mi się kołacze... Redukcje ze szlifem też tanie nie będą. Pytanie jakie grube jest szkło w tej kolbie. Będzie cienka to może strzelić przy ogrzewaniu. Ta co masz jest (tak wygląda ze zdjęcia) płaskodenna. Poczytaj TU bo już dyskusja była... Szkło szkłu nierówne...

kwik44

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Korek i wypełnienie

Post autor: użytkownik usunięty »

Szkło jest dosyć grube.Myślę,że w granicach 5mm.Ogólnie kolby z tym oznaczeniem to wyższa półka z tego co wyczytałem.To mnie zmartwiło to uszczelnienie.Wiecie gdzie w wwa taki szlif wykonać?Dodam,że kolba oznaczona jest Termisil 10000 a wnioski wyciągałem na podstawie tego.wątku:http://alkohole-domowe.com/forum/czy-ta ... t1410.html
Ostatnio zmieniony piątek, 13 maja 2016, 14:23 przez użytkownik usunięty, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Korek i wypełnienie

Post autor: radius »

@Lucent36, zapytaj o korki tutaj - http://www.silpolsc.com.pl/produkty/kor ... ozkowe_GKH
Może nie "zabiją" cię ceną ;)
Tutaj też jest "dobra" cena - http://sklep-chemland.pl/index.php?gdzi ... duktu=8885
SPIRITUS FLAT UBI VULT

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Korek i wypełnienie

Post autor: wawaldek11 »

Mam w Chemlandzie "wtyczkę" i trochę lepsze ceny. Ja nie ma pośpiechu proszę pytać - można trochę zaoszczędzić.
Pozdrawiam,
Waldek

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Korek i wypełnienie

Post autor: użytkownik usunięty »

Panowie. Z jakich powodów korek z korka się nie nadaje?
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Korek i wypełnienie

Post autor: kmarian »

Nadaje się. Szukasz jednak silikonowego. :twisted:

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Korek i wypełnienie

Post autor: użytkownik usunięty »

Spotkałem się z częstymi komentarzami w dziale z szklanymi destylatorami aby zastąpić je silikonowymi stąd moje pytania.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Korek i wypełnienie

Post autor: radius »

Bo silikon jest neutralny i nie oddaje smaków i zapachów do destylatu. Korek może takie wprowadzać, zwłaszcza gdy jest "atakowany" gorącymi parami etanolu ;)
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Korek i wypełnienie

Post autor: kmarian »

Na bezrybiu i rak ryba. Jak się nie ma co być powinno, to trzeba polubić co się ma. Korek korkowy (masło maślane) dodatkowo zacznie się z czasem wykruszać. Ma jeszcze jedną właściwość - ugniata się. Myślę, że trzeba nabyć silikon, ale na spokojnie. Może przypadkiem coś w ręce wpadnie. Jeśli kolega wawaldek11 może Ci pomóc, to ja bym skorzystał.

Wracając do pierwszego postu w temacie:
1. Wypełnienie miedziane na pewno nie zaszkodzi, wyłapie smrodki.
2. Bezpośrednie grzanie na płycie jest dość ryzykowne, polecam poczytać - http://alkohole-domowe.com/forum/kolba- ... t2613.html.
3. Termometr zbędny, alkoholomierz przydałby się :twisted:
4. Na twoim sprzęcie, tak jak i na każdym innym pot stilu, pierwsze 50 ml przedgon, potem odbierasz serce do momentu kiedy Ty zdecydujesz, że to już leci pogon. Oczywiście z przedgonem jest tak samo, to Ty decydujesz (smak i zapach) kiedy zakończyć odbiór przedgonu.

Pozdrawiam
Marian

Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: Korek i wypełnienie

Post autor: Szlumf »

Lucent 36.
Kup silikonową foremkę do lodowych kieliszków i będziesz miał 4 korki. Tylko nie wkładane do środka szyjki kolby a naciągane na nią. Za szczelność ręczę bo sam stosuję do łączenia segmentów kolumny i wielu innych prac. Jak chcesz wciskany to dobierz odpowiednią foremkę do babeczek (mufinek) i wypełnij zwykłym silikonem.
foremki-na-kieliszki.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Korek i wypełnienie

Post autor: użytkownik usunięty »

Właśnie gotuje się pierwsze wino.Jest korek z korka,wypełnienie rurkami .Opiszę wam czy czuć korek jeżeli uda mi się coś ugotować.Jaki procent powinienem odbierać ?
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Korek i wypełnienie

Post autor: kmarian »

Lucent 36, ile wyjdzie. Potem drugie gotowanie pierwszych gonów - około 80 - 90%, ale jak Ci wyjdzie 75% to się nie załamuj - do leżakowania z płatkami dębowymi na kilka miesięcy - oczywiście rozcieńczone do około 55 - 60%.
Powodzenia życzę.
Pozdrawiam
Marian

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Korek i wypełnienie

Post autor: użytkownik usunięty »

OK. Wyjść mi powinno ok 1.2l serca, teoretycznie, więc jak to przepędzić w kolbie 10 l?
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Korek i wypełnienie

Post autor: kmarian »

Trochę się pośpieszyłem z radą, co do leżakowania na płatkach. Właściwie, to jaki masz nastaw? Cukrówka, czy coś innego? Z tego wątku, nic na ten temat wywnioskować nie można.
Lucent36 pisze: ..., więc jak to przepędzić w kolbie 10 l?
Tu właściwie nie rozumiem pytania. W poprzednim poście informujesz, że już gotujesz nastaw. Jeśli chodzi o drugie gotowanie, to lejesz serce do kolby i robisz tak jak pierwszy pęd. Możesz dodać wody, ale to od Ciebie zależy, czy chcesz oczyścić urobek czy tylko wzmocnić.

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Korek i wypełnienie

Post autor: użytkownik usunięty »

Gotowałem wino.Rada dobra tylko moje pytanie mało precyzyjne.Czy w tak dużej kolbie,mogę pędzić 1l?
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Korek i wypełnienie

Post autor: kmarian »

Możesz. Lepsze naczynie większe niż za małe.
Musisz sobie odpowiedzieć na podstawowe pytanie: ile zostanie w kolbie po procesie psocenia? Musi zostać tyle, by płyn zwilżał całe dno, dla bezpieczeństwa minimum 1 cm.

Jeśli psota, którą będziesz drugi raz pędził ma np. 65%, a po drugim gonie będzie miała 75% to znaczy, że w kolbie pozostanie około 1/10 zawartości, czyli około 100 ml (oczywiście w najlepszym przypadku). Trochę mało, ale do zaakceptowania. Jeśli różnica stężeń alkoholu będzie większa to tym lepiej, bo więcej płynu zostanie w kolbie. Zawsze można dodać trochę wody, ona pozostanie w kolbie. :-)

Jeżeli będziesz widział, że w kolbie jest już mało płynu to przerwiesz odpęd. Pozostanie tam jeszcze trochę alkoholu, ale można go dodać do innej psoty i wyciągniesz wszystko. :twisted:

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Korek i wypełnienie

Post autor: użytkownik usunięty »

Ok, psota którą uzyskałem jako serce, troszkę ponad 1 litr, ma ok 82%. Dla początkujących mojego pokroju rada - ocieplić deflegmator. Po prawie 3h nic - otuliłem folią szyje kolumny i deflegmator i dopiero zaobserwowałem, że idzie. Jak regulować koledzy? Na Aabratku dla 96%+ odkręcam tak na granicy kropli a ciągłej strugi i zapominam. Tutaj też mogę tak założyć ? Wolniej zwiększy%, ale zabije koniakowaty aromat?
Ostatnio zmieniony środa, 18 maja 2016, 06:57 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Korek i wypełnienie

Post autor: kmarian »

Jeżeli Ty masz psotę 82% z pierwszego gonu, jest to psota smakowa - winiak bo z wina. Po jakie licho chcesz to puszczać leszcze raz??
Było nie dobre?

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Korek i wypełnienie

Post autor: użytkownik usunięty »

Tak, wino grzałem dwa razy, niestety pierwsze 400ml z wypełnieniem rurkami.... Capiło jajem więc drugiego dnia dokupiłem sprężynki i ogień -pomogły. Jednak teraz chcę to trochę oczyścić ze smrodku. Proszę o krytykę.
Ostatnio zmieniony środa, 18 maja 2016, 22:30 przez Emiel Regis, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: konieczne poprawki
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Korek i wypełnienie

Post autor: kmarian »

Akurat w tym przypadku nie ma co krytykować. Wino widać było coś nie "teges". Puściłeś przez wypełnienie miedziane, to z pewnością przynajmniej część niechcianych zapachów wyłapało. Jeśli jeszcze zapach jest niezadowalający to możesz spróbować oczyścić poprzez przewietrzanie, drugi sposób to wsypać trochę węgla aktywnego do środka a następnie przefiltrować.
Przepuścić przez filtr węglowy nie polecam, za dużo stracisz pożądanych aromatów, a przy tej ilości niewiele by Ci zostało. :twisted:

Jeśli zapach jest tylko trochę niezadowalający, to proponuje pierwszy sposób - przelewać z wysoka by płyn z siłą wodospadu napowietrzył się, zamknąć korkiem z waty :-)

Do destylacji "smakówek" zawsze stosuję wypełnienie miedziane, tylko miedziane, około 60 cm, rura fi 50.

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Korek i wypełnienie

Post autor: użytkownik usunięty »

Dziś minęło sporo czasu i znów spróbuję wykorzystać kolbę. Tym razem chce rozcieńczyć 96% po 2ch biegach do 20% a w szyję kolby w woreczku umieścić owoce lub botaniki. Uszczelnienie foremka która pokazał kolega @szlumf i chłodnica. Macie jakieś uwagi co do tego pomysłu? Zależy mi na próbach z małych ilościach.
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Korek i wypełnienie

Post autor: Pretender »

Zwróć uwagę, aby woreczek nie zalegał zbyt szczelnie w szyjce kolby, żeby nie przytkał przelotu par. Wiesz do czego to doprowadzi ...

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Korek i wypełnienie

Post autor: użytkownik usunięty »

Ta uwaga słuszna!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”