Koniferynka

Pomysły na poprawę smaku bimbru, przepisy smakowe, domowe sposoby na wyrób markowych wódek...
Awatar użytkownika

Autor tematu
Airacobrator
100
Posty: 134
Rejestracja: niedziela, 16 wrz 2018, 15:04
Krótko o sobie: Wielohobbysta
Ulubiony Alkohol: Nalewka pigwowa
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy

Post autor: Airacobrator »

Szanowne Forumowiczki i Forumowicze, w jednej z lokalnych knajp natrafiłem na flaszeczkę z Fabryki Wódek Zdrowotnych i Likierów arcyksięcia Rainera Habsburga w Izdebniku z nazwą Koniferynka. Przegrzebałem sporo internetu i niestety nie natrafiłem na żaden przepis na tą wódkę smakową. Może ktoś z Was ma jakąś recepturę na ten trunek ?Obrazek
Ostatnio zmieniony wtorek, 27 lis 2018, 11:33 przez Airacobrator, łącznie zmieniany 1 raz.
promocja

mardok
250
Posty: 255
Rejestracja: środa, 24 cze 2015, 23:53
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowanie: 36 razy
Re: Koniferynka

Post autor: mardok »

Konifery - to iglaki, chyba po czesku... ale masz racje, w internetach nic innego nie idzie znaleźć...
Organizm całkowicie pozbywa się alkoholu po 21 dniach, czyli nigdy...
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7328
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Koniferynka

Post autor: radius »

Koniferynka, to może być nasza swojska, nalewka na pędach sosny, świerku lub gin (jałowiec).
Na Słowacji produkują coś takiego jak Borovicka Koniferum - gin;
koniferum.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony wtorek, 27 lis 2018, 17:34 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

JISKRA59
100
Posty: 100
Rejestracja: środa, 6 sty 2016, 19:09
Krótko o sobie: Staram się być fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Oczywiście swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Opolskie
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Koniferynka

Post autor: JISKRA59 »

Radius :) znalazłem takie coś: Produkcja wódek smakowych w Izdebniku k. Lanckorony ma dwustuletnią tradycję. Do końca XVIII w. funkcjonowała tam Fabryka Wódek Zdrowotnych Arcyksięcia Rainera. Fabryka, znana w Cesarstwie Austro-Węgierskim, specjalizowała się w produkcji jarzębiaku, kremu jarzębowego i koniferynki (likier ziołowy z dodatkiem jarzębiny, ziół i młodych pędów sosny). Mimo że zaginęły oryginalne receptury wytwarzania, udało się odtworzyć produkcje wódek jarzębinowych w tym słynnego jarzębiaku izdebnickiego. Tradycje fabryki arcyksięcia Reinera kontynuuje Stowarzyszenie „Gościniec” z Lanckorony, fragment ze strony http://www.mamnewsa.pl/wiadomosci/izdeb ... radycyjnym. I drugi adres https://www.werandacountry.pl/hobby-i-p ... h-zywiolow. Można by tam zadzwonić i spytać czy przypadkiem nie mają jakichś starych zapisków :problem: .
Ostatnio zmieniony wtorek, 27 lis 2018, 19:21 przez JISKRA59, łącznie zmieniany 1 raz.
Teoria nie poparta praktyką zakrawa na abstrakcję
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7328
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Koniferynka

Post autor: radius »

Ha, u mnie leży już od dwóch lat przepis na Jarzębiak Izdebnicki i jakoś zawsze brakuje czasu, żeby się za niego zabrać ;) Chyba w końcu się przemogę i pójdę na zbiór jarzębiny :mrgreen:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy smakowe”