Koniec procesu bez termometru w głowicy

Porywanie cieczy z kotła, dziwny smak i zapach destylatu oraz wszelkie inne problemy związane z destylacją...

Autor tematu
DjBimber
30
Posty: 47
Rejestracja: środa, 15 lut 2023, 14:46
Podziękował: 34 razy

Post autor: DjBimber »

Quiquak pisze:Czy coś pominąłem czy nigdzie nie podałeś średnicy kolumny i mocy grzania?
60,3mm. Grzałki 2x2kW, temp. robocza 2kW.

HeniekStarr
600
Posty: 630
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 181 razy
Otrzymał podziękowanie: 119 razy
Re: Koniec procesu bez termometru w głowicy

Post autor: HeniekStarr »

Dziękuję bardzo, czasem trudno w tamtym temacie coś na szybko odnaleźć.

użytkownik usunięty
Re: Koniec procesu bez termometru w głowicy

Post autor: użytkownik usunięty »

Serwus🖐️
aakk pisze: czwartek, 23 mar 2023, 12:07 @Skir czujnik w głowicy kiedyś był, został przeniesiony na odpływ wody bo dla mnie przy rektyfikacji to przydatniejszy pomiar.
Rozumiem, że to dla operatorów, którzy zamierzają korzystać wyłącznie z automatycznej pracy kolumny?
aakk pisze: czwartek, 23 mar 2023, 12:07 Jeśli ktoś wie że będzie w przyszłości robił smakowe może taki port dołożyć podczas składania zamówienia.
Właśnie, o to chodzi :ok:
Awatar użytkownika

aras.aras
150
Posty: 162
Rejestracja: czwartek, 26 wrz 2019, 09:29
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy
Re: Koniec procesu bez termometru w głowicy

Post autor: aras.aras »

Również uważam, że opis, który aakk dołącza do aparatury jest o kant d**y ;) Dla kogoś, kto nigdy nie pracował z kolumną rektyfikacyjną i nie rozumie procesu taka instrukcja może nasuwać u laika więcej pytań niż odpowiedzi. Nie zmienia to jednak faktu, że skłania to właściciela do głębszego zaangażowania w zrozumienie zachodzących podczas rektyfikacji procesów. To wyłącznie moja subiektywna ocena :) Pozdrawiam.

aakk
1150
Posty: 1160
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 100 razy
Kontakt:
Re: Koniec procesu bez termometru w głowicy

Post autor: aakk »

@defacto prawdopodobnie pomyliłeś pomiar temperatury wody z pomiarem temperatury skraplacza. Ten jest konieczny w przypadku automatyki i działa jako zabezpieczenie.

@aras.aras Instrukcja cały czas była i jest udoskonalana również pod kątem pytań pojawiających się od klientów. Jeśli są wątpliwości to jest również wsparcie telefoniczne. jeśli coś jest niejasne w odbiorze i masz życzenie to możesz dać znać.
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam
Awatar użytkownika

aras.aras
150
Posty: 162
Rejestracja: czwartek, 26 wrz 2019, 09:29
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy
Re: Koniec procesu bez termometru w głowicy

Post autor: aras.aras »

Mi osobiście więcej nowych i przydatnych informacji już nie udzielisz ;) Mój wpis tyczy się wyłącznie osób, które nie mają żadnego doświadczenia z kolumną rektyfikacyjną. Posiadam kolumnę, która wyszła z Twojej pracowni i to ja mogę pomóc Tobie w zakresie utworzenia zrozumiałej dla laika instrukcji prowadzenia procesu :)
Awatar użytkownika

aras.aras
150
Posty: 162
Rejestracja: czwartek, 26 wrz 2019, 09:29
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy
Re: Koniec procesu bez termometru w głowicy

Post autor: aras.aras »

SPROSTOWANIE
Najnowsze wydanie instrukcji dotyczącej prowadzenia procesu na kolumnie rektyfikacyjnej z głowicą typu aabratek kolegi aakk jest przejrzyste, jak spirytus :) Oczywiście tyczy się to ostatnio produkowanej aparatury tj.63,5 mm z powiększonym jeziorkiem w głowicy. Temat niejasnych wskazówek tyczy się głównie starszych instrukcji dla aparatury w poprzednim wydaniu. Problemy dotyczące trudności wdrożenia teorii w praktykę, na podstawienie najnowszej instrukcji prowadzenia procesu, wynikają wyłącznie z ograniczeń wiedzy operatora. Pozdrawiam ;)
Ostatnio zmieniony piątek, 6 paź 2023, 09:11 przez aras.aras, łącznie zmieniany 2 razy.

swir
20
Posty: 28
Rejestracja: piątek, 8 sty 2021, 22:45
Re: Koniec procesu bez termometru w głowicy

Post autor: swir »

aakk pisze: środa, 22 mar 2023, 08:24 Mierzenie na popularnych alkoholomierzach gdzie skala jest od 0 jest mało precyzyjne. Lepiej zaopatrzyć się w taki gdzie ta skala będzie nie w całym możliwym zakresie pomiaru czyli od 0..

Obrazek
Gdzie taki można kupić?
Całe aledrogo przekopałem i nie było 90-99.

użytkownik usunięty
Re: Koniec procesu bez termometru w głowicy

Post autor: użytkownik usunięty »

https://www.gomar.pl
Zamówić trzeba :ok:

HeniekStarr
600
Posty: 630
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 181 razy
Otrzymał podziękowanie: 119 razy
Re: Koniec procesu bez termometru w głowicy

Post autor: HeniekStarr »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy destylacyjne”