Znaleziono 25 wyników

autor: konar55
środa, 23 kwie 2014, 22:16
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: [test] Drożdże Spiritferm Moskva Style
Odpowiedzi: 396
Odsłony: 169501

Re: [test] Drożdże Spiritferm Moskva Style

Cukromierz mam niestety nie ruszyły. Co do jakości drożdży to zakupiłem kilka dni wcześniej. Przepuściłem to co miałem niestety w moim mocno niedopracowanym sprzęcie http://alkohole-domowe.com/forum/odnowienie-sprzetu-t10903.html za który już mnie kolega roger zjechał. (Jak się dorobię to wykonam no...
autor: konar55
środa, 23 kwie 2014, 22:06
Forum: Problemy i pytania
Temat: Odnowienie sprzętu:)
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1957

Re: Odnowienie sprzętu:)

No co zrobić. Każdy orze jak może. Co do nowego sprzętu to i owszem ale jak się kasy uzbiera:) Póki co czyszczenie
autor: konar55
środa, 23 kwie 2014, 11:02
Forum: Problemy i pytania
Temat: Odnowienie sprzętu:)
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1957

Odnowienie sprzętu:)

Witam Panowie Z racji tego iż postanowiłem zrobić nastaw na drożdżach MS odkurzyłem swoją kolumnę i tu niemiła niespodzianka. Pomimo iż wytrawione spawy antoxem pojawiła się rdza. Czym ją usunąć aby efekt był-trwał toszke dłużej?. Moja pierwsza kolumna którą przerobiłem. A powstało coś takiego niest...
autor: konar55
wtorek, 22 kwie 2014, 09:56
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: [test] Drożdże Spiritferm Moskva Style
Odpowiedzi: 396
Odsłony: 169501

Re: [test] Drożdże Spiritferm Moskva Style

Zrobię tak jak mówicie. postaram się przepuścić to co mam teraz potem rozpuszczę cukier i dopełnię wodą tak aby wyszło mi 22-23 Blg. Zastanawia mnie tylko jaki był mój błąd. Wiem że chytry traci dwa razy ale postępowałem zgodnie z : Instrukcja z opakowania rozpuścić 6 - 8 kg cukru w gorącej wodzie, ...
autor: konar55
wtorek, 22 kwie 2014, 09:08
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: [test] Drożdże Spiritferm Moskva Style
Odpowiedzi: 396
Odsłony: 169501

Re: [test] Drożdże Spiritferm Moskva Style

Kurcze pierwszy raz robiłem nastaw z użyciem gotowych drożdży. Nie mam kompletnie w tym temacie doświadczenia. Więc tak aby uratować mój nastaw muszę dodać MS w jakiej ilości? i czy to aby nie popsuje walorów smakowych psoty. A tak na przyszłość jeśli będę robił nastaw to w warunkach domowych to jak...
autor: konar55
wtorek, 22 kwie 2014, 07:24
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: [test] Drożdże Spiritferm Moskva Style
Odpowiedzi: 396
Odsłony: 169501

Re: Odp: [test] Drożdże Spiritferm Moskva Style

Witam, nastawiłem 3 dni temu 25l wody plus 8kgcukru zgodnie z instrukcją. Po dwóch dniach mialem 12 blg a teraz ciągle stoi? Widać na oko że nie ma już w nastawie żadnej pracy. Wczoraj jak sprawdzalem to temp otoczenia 19 stC nastawy 31stC. Pytanie, czy aby doprowadzić do zjedzenia cukru mam czkać c...
autor: konar55
piątek, 15 sty 2010, 22:28
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Sterowanie mocą grzałki ustrojstwem z odkurzacza?
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 8046

Re: Sterowanie mocą grzałki ustrojstwem z odkurzacza?

ok dobra ale jak to zrobić niby mam na płytce mam 2 wejscia(z włącznkiem, jedno na stałe drugie "wkładane" N) plus dwa wyjscia "wkładane" na grzale M1,M2
autor: konar55
piątek, 15 sty 2010, 21:58
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Sterowanie mocą grzałki ustrojstwem z odkurzacza?
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 8046

Re: Sterowanie mocą grzałki ustrojstwem z odkurzacza?

A co zadam kolejne bardzo dziwne pytanie, poniewaz mam w sumie dwie grzały druga 2000W ale tylko na włacznik która wyłączam przy 75C, ale z racji starej i słabej instalacji elektycznej w domu czy można to podłączyć pod siłe ? w sumie to chyba nie ale kto pyta nie błądzi - ponoć :P (pozdrawiam a tak ...
autor: konar55
piątek, 15 sty 2010, 18:51
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Sterowanie mocą grzałki ustrojstwem z odkurzacza?
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 8046

Re: Sterowanie mocą grzałki ustrojstwem z odkurzacza?

Panowie więc tak
oznaczenie na tym "triaku" jest takie:
BTB16
600BW
C2 35
autor: konar55
czwartek, 14 sty 2010, 20:00
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Sterowanie mocą grzałki ustrojstwem z odkurzacza?
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 8046

Re: Sterowanie mocą grzałki ustrojstwem z odkurzacza?

oto fotki płytki które dziadostwo należy wymienić
autor: konar55
środa, 13 sty 2010, 20:53
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Sterowanie mocą grzałki ustrojstwem z odkurzacza?
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 8046

Sterowanie mocą grzałki ustrojstwem z odkurzacza?

Witam i o drogę pytam
Posiadam taki stary sterownik z odkurzacza 1400W (Zelmer elf bonus płytka ma takie oznaczenie 321.0150) i pytanie jest następujące czy da sie to jakoś przerobić podpiąć jako sterownie mocą grzałki 1600W.
autor: konar55
niedziela, 23 sie 2009, 21:31
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Zawór regulacji odbioru
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 3650

Re: Zawór regulacji odbioru

a macie moze link do takowego zaworka ?
autor: konar55
poniedziałek, 3 sie 2009, 22:03
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Konar55 - kociołek uruchomiony, a teraz co dalej?
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 8048

Re: Konar55 - kociołek uruchomiony, a teraz co dalej?

Witam ponownie, jak zwykle zajęty wiec z mega opóźnieniem pisze. Ja szczerze powiedziawszy nie jestem zbytnio zadowolony z mojej aparatury z racji jak sie okazało wad w moim wykonaniu. Niestety smutne ale prawdziwe, wiec postanowiłem troszke ją przerobić a mianowicie tak: przeciąć kolumne pod powrot...
autor: konar55
wtorek, 7 lip 2009, 06:53
Forum: Grzanie
Temat: Sterowanie? jakie
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 4167

Sterowanie? jakie

Witam jak zwykle ja i moje problemy:/ Wiec tak mam grzalke 2000 i 1400 czy to dobry zestaw czy nie, i kolejne jaki kupic termoregulator badz termostat badz jakies inne ustojstwo do sterowania nimi? A oczywoscie zapomnialem dodac za na 30l nastawu to ma byc
autor: konar55
niedziela, 28 cze 2009, 23:27
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Konar55 - kociołek uruchomiony, a teraz co dalej?
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 8048

Re: Konar55 - kociołek uruchomiony, a teraz co dalej?

Panowie wiec tak, odpowietrznik jak najbardziej otwarty:) nic nie ucieka z niego a przynajmniej tak mi sie wydaje co do chlodnicy to jest to jakies 3mb rurki, podwojna spirala jakies 25cm dlugosci, srednicy 6mm, psota na wylocie dosc goraca ale nie paruje wiec chyba dobrze, ale wydaje mi sie ze jest...
autor: konar55
czwartek, 25 cze 2009, 06:24
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Konar55 - kociołek uruchomiony, a teraz co dalej?
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 8048

Re: Kociołek uruchomiony, a teraz co dalej?

co do krucca na gorze to owszem to odpowietrznik, kurde no sam nie wiem jesli mowisz ze moze to nie byc najlepsze rozwiązanie to moze jakis pomys jak przerobic to cacko na cos bardziej efektywnego, z zapalenie jestem majsterkowiczem wiec nie powinno to byc jakies trudne :) z tym termometrem to mam j...
autor: konar55
czwartek, 25 cze 2009, 06:15
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Konar55 - kociołek uruchomiony, a teraz co dalej?
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 8048

Re: Kociołek uruchomiony, a teraz co dalej?

dokładnie rzecz biorac to jest cos na wzor oto wlasnie tego przepisu, znalezionego kiedys tu na forum
autor: konar55
środa, 24 cze 2009, 21:07
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Konar55 - kociołek uruchomiony, a teraz co dalej?
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 8048

Re: Kociołek uruchomiony, a teraz co dalej?

no to dalej te same pytania, i czy termometr moze byc umieszczony zaraz nad garem na kolumnie ?
autor: konar55
wtorek, 23 cze 2009, 07:26
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Konar55 - kociołek uruchomiony, a teraz co dalej?
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 8048

Re: Kociołek uruchomiony, a teraz co dalej?

no ok zrobie dzis zdecie jak wroce z roboty pozdrawiam moze potem cos sie wykombinuje :P
autor: konar55
niedziela, 21 cze 2009, 16:38
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Konar55 - kociołek uruchomiony, a teraz co dalej?
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 8048

Konar55 - kociołek uruchomiony, a teraz co dalej?

Witam dzis po raz pierwszy uruchomiłem kociołek, no niby ok ale i tu seria pytań :/ -jaka temperatura przy garze a jaka wyżej? -ile powinno nakapać z 15l wina mnie wyszlo ok 1,7l 95% potem zaczynaja sie schody kapie coraz mnie wolniej i duzo slabsze tak ok 80%? -i jeszcze jedno jak dluzo powinno lec...
autor: konar55
środa, 20 maja 2009, 21:39
Forum: Grzanie
Temat: Czym podgrzewać ?
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 13931

Re: Czym podgrzewać ?

Link super zgadzam sie, niestety u mnie nie bylo żadnej śrubki :/ Wiec sprawdziała sie metoda młotka i siły, poszło prawie że idealnie, ale w sumie keg w całości i zatyczka też :) grzałeczki też sa niezłe :) wielkie dzieki panowie profesjonaliści :)
autor: konar55
środa, 20 maja 2009, 19:56
Forum: Grzanie
Temat: Czym podgrzewać ?
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 13931

Re: Czym podgrzewać ?

no to zabieram sie do roboty :) a czym zamierzasz podgrzewac masz moze jakies grzałeczki na uwadze ??
autor: konar55
środa, 20 maja 2009, 15:08
Forum: Grzanie
Temat: Czym podgrzewać ?
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 13931

Re: Czym podgrzewać ?

Witam troszke mnie nie było :/. Ale wracam do tematu, mam więc keg 30l leżajska, no i mam problem nie potrafie ściągnąć tego wkręcanego kapsla czy zatyczki, odkręcić sie da ale poniżej jest jakaś blokada wychodzi pare centów i dalej coś blokuje a nie chce uszkodzic bo chciałem do tego przyspawac kol...
autor: konar55
wtorek, 10 mar 2009, 10:40
Forum: Grzanie
Temat: Czym podgrzewać ?
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 13931

Re: Czym podgrzewać ?

No niby wszystko jasne, ja z racjii tego ze nie mieszkam w bloku, raczej zdecyduje sie na taboret, ale tak na marginesie, jaki jest wymiar otworu wewnętrzenego w kegu 30l chodzi o to że chyba nie każda grzałka sie nadaje jak wspomniano (nadaja sie od boilerów) ?
autor: konar55
niedziela, 1 mar 2009, 16:03
Forum: Grzanie
Temat: Czym podgrzewać ?
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 13931

Czym podgrzewać ?

Witam mam skromne pytanie, czym podgrzwwać keg 30l. Czytałem że dobre są grzałki ale jak takowa zamontować i jaka byłaby nahlepsza ?

Wyszukiwanie zaawansowane