kolumna wolnostojąca

Pomysły genialne, niesamowite i takie sobie.
Awatar użytkownika

cumel
100
Posty: 134
Rejestracja: czwartek, 9 lut 2017, 21:37
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy

Post autor: cumel »

Po pierwszych procesach wrażenia pozytywne :D Będzie wprowadzona poprawka w postaci małego buforu pod kolumną w miejscu stojaka pod choinkę :D Myślę nad takim fi 400x100mm wysokim z fałszywym dnem. Na moje oko pozwoliło by to zrezygnować z pompy. Jak wykonam to podzielę się wrażeniami.
alembiki

aakk
1150
Posty: 1160
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 100 razy
Kontakt:
Re: kolumna wolnostojąca

Post autor: aakk »

Jak zrealizujesz powrót do zbiornika przy rezygnacji z pompy?
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam
Awatar użytkownika

wolan
750
Posty: 790
Rejestracja: sobota, 14 lut 2009, 17:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Lublin/Ostrowiec Św.
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Kontakt:
Re: kolumna wolnostojąca

Post autor: wolan »

Cześć chcę wykonać znajomemu kolumnę wolnostojąca i zastanawiam się jaką pompkę wybrać. Kolumna z rury 63,5 wiec moc grzewcza robocza nie przekroczy zapewnie 2500W, w różnych wątkach pojawiała się pompka 500ml/ minutę, jednak do tej mocy powinna wystarczyć dużo słabsza, tak przynajmniej mi się wydaje :) Znalazłem na ali takie pompki jedna w przedziale 80-220ml/min druga 170-460ml/min.
Skłaniam się ku tej słabszej, ponieważ mam objawy, że ta wydajniejsza może ssać za mocno.

29,56 zł | Pompa perystaltyczna pompa dozująca 24V DC, wysoki przepływ do analitycznego laboratorium akwariowego
https://a.aliexpress.com/_BU08ZY
Kolumny w różnych konfiguracjach :
https://mojdestylator.pl

chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: kolumna wolnostojąca

Post autor: chprzemo »

@wolan- sprawdź najpierw taką kolumnę zapiętą na kocioł jaką masz wydajność- odkręć zawór na max i odbieraj do naczynia, zmierz ile sprzęt „oddał” przez minute, dodaj do tego zapas i taką pompę kup. Ja bym celował w conajmniej 30% zapas na wydajności.

A tak przy okazji- myśleliście nad zabezpieczeniem takiej konstrukcji? Zabezpieczenie na pompie to nie problem (czujnik halla, magnes i już) gorzej z zabezpieczeniem się na wypadek pęknięcia węża za pompą i kontrola poziomu w naczyniu pod kolumną- jakiś pływak?
Choć i tak myśle, ze najważniejsze to zabezpieczenie na ewentualną awarie węża za pompą...
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)
Awatar użytkownika

wolan
750
Posty: 790
Rejestracja: sobota, 14 lut 2009, 17:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Lublin/Ostrowiec Św.
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Kontakt:
Re: kolumna wolnostojąca

Post autor: wolan »

No właśnie caly problem w tym, że wydajność jest chyba w okolicy 170ml. Dawno to sprawdzałem więc ta jedna by działa na minimum ale mogła by być zbyt skuteczna, natomiast ta druga działała by prawię na maksa. Nigdy nie miałem do czynienia z taką pompkę, w filmiku Kolegi cumel widać, że kręci się dość powoli.
Kolumny w różnych konfiguracjach :
https://mojdestylator.pl

akanim
50
Posty: 82
Rejestracja: piątek, 8 mar 2019, 00:28
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: kolumna wolnostojąca

Post autor: akanim »

cumel
Możesz spróbować zmiany? Możesz zrobić powrót w pompki nie do kega ale szczelnego gara typu szybkowar?

chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: kolumna wolnostojąca

Post autor: chprzemo »

Na wydajność składa się kilka czynników, poza obrotami olbrzymi wpływ ma średnica wężyka- zawsze tym można wyregulować.

Ja bym kupił wydajniejszą i obrotami/wężem sterował, poza tym lepiej niech pompuje powietrze niż miałaby być za mała. I to chinczyk, nie wiadomo czy podane przepływy są rzeczywiste.
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eureka!”