Kolumna Thor Elite LM/OVM

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy

Post autor: masterpaw2 »

Dodam tylko tyle, nie bójcie się kupować używanych sprzętów (pod warunkiem, że są one poprawnie wykonane), one się nie zużywają :ok:
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
alembiki
Awatar użytkownika

tazy
150
Posty: 169
Rejestracja: niedziela, 3 wrz 2017, 12:40
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Kolumna Thor Elite LM/OVM

Post autor: tazy »

Co do tego Thora 54mm z Cu z jakiej grubosci rury jest zbudowany 1.5mm czy 2? Przy srednicy 54mm jakie jest tempo odbioru 96%? Niech się wypowie ktoś kto tego używa:) oraz ile litrów wychodzi czystego 96 z kega 30 oraz 50l?

galbatarix
2
Posty: 4
Rejestracja: środa, 14 lut 2018, 10:31
Podziękował: 1 raz
Re: Kolumna Thor Elite LM/OVM

Post autor: galbatarix »

Nie chce tworzyć oddzielnego tematu więc zapytam tutaj. Też przymierzam się do kupna thora, ale tego największego na kegu 100l. Zależy mi głównie na spirytusie do nalewek chociaż smakówki też chciałbym na nim zrobić. Moje pytanie czy różnica między miedzią a ko jest duża w jakości destylatu? A i teraz pytanie z innej beczki, ostatnio czytałem na Wikipedii, że destylujac nastaw z cukru nie występuje metanol w przedgonie. Czy jest to prawda? Nie jestem oszczędny ponieważ wolę wylać więcej niż za mało.
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2368
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Kolumna Thor Elite LM/OVM

Post autor: Kamal »

Metanol głównie tworzy się przy fermentacji owoców.
Przy cukrze mogą być znikome ilości, ale są inne związki które lecą z przedgonami.
K.
Obrazek
Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Kolumna Thor Elite LM/OVM

Post autor: seneka »

Przy reaktyfikacji na kolumnie nie wyczujesz żadnej różnicy między ko i miedzią.
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”