Kolumna Thor 76mm

Temat dla tych, którzy chcą zbudować, bądź zakupić, kompletne urządzenia.

Autor tematu
rczopka
2
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 28 gru 2018, 15:38

Post autor: rczopka »

Witam Szanownych Kolegów,
Wiem że jest sporo takich tematów, ale każdy przypadek jest inny, więc chciałbym prosić Was o pomoc w wyborze sprzętu.
Nigdy jeszcze nie miałem swojej aparatury ani nie pędziłem, więc chcę zacząć, bo się tym od niedawna interesuję i smakuje mi dobry swojski trunek.
Znalazłem na internecie Kolumnę Thor 76mm. Interesuje mnie automat taki jak w tym linku: https://destylatorymiedziane.pl/pl/kolu ... chlm-chlmp
Moje pytanie, czy się opłaca, czy lepiej zlecić komuś do zrobienia, aparaturę chcę do smakówek i do czystego alkoholu.
Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i rady :)
Ostatnio zmieniony piątek, 28 gru 2018, 18:20 przez inblue, łącznie zmieniany 1 raz.

wkg_1
800
Posty: 849
Rejestracja: niedziela, 23 wrz 2018, 13:26
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Kolumna Thor 76mm

Post autor: wkg_1 »

Jak na spirytus z cukru czy glukozy to miedź Ci raczej nie jest potrzebna, wskazany bufor i OLM, miedź może w symbolicznych 20cm zasypu. To kolumna z miedzi ale bez bufora i OLM. Średnica 76mm to raczej dla zastosowań hmmm ... mniej amatorskich. Cena obłędna. Fajnie, że na Tri-clampach, dla głowicy Thor czy UFO to chyba najlepsze rozwiązanie.
Do owocówek to raczej myślałbym o alembiku ewentualnie kolumnie półkowej nad zbiornikiem z płaszczem. Coś za coś - albo dostaniesz świetny spirytus i akceptowalną owocówkę albo odwrotnie. To wszystko moim skromnym zdaniem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aparatury kompletne”