Kolumna półkowa

Awatar użytkownika

Skir
1500
Posty: 1548
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 353 razy

Post autor: Skir »

Zabawa z półkową wciąga coraz bardziej :). Tu wiele może zaskoczyć, nie to co przy kolumnie z wypełnieniem :). Ale proszę o poradę osób doświadczonych w pracy z półkową: zastanawiam się nad korzystaniem z bufora. :scratch: ma to sens? Czy zmoże mieć wpływ na "wyczyszczenie" produktu? Jak wpływa na stabilność kolumny półkowej ? Pomaga w utrzymaniu barbotażu na pólkach? Celem procesu nie jest spirytus, a produkt smakowy. I druga kwestia: korzystanie z OLM: rozdział frakcji w półkowej jest szybszy i bardziej "namacalny" :) - wydaje mi się, że korzystając z OLM dodajemy niepotrzebnie "półki" niekoniecznie potrzebne w tym wypadku. Proszę o sprecyzowanie, czy dobrze myślę. :)
I love the smell of bimber in the morning.
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: lesgo58 »

@Skir
Do półkowej musisz podejście z dwóch stron.
Pierwsza to otrzymywanie spirytusu. Tu sprawa jest prosta. Spokojnie możesz podpiąć bufor i użyć OLM do odbioru rektyfikatu. Zasada przeprowadzenia procesu jest identyczna jak na kolumnach wypełnionych. Bufor i OLm spełnia tę samą rolę. Bufor stabilizuje w dłuższym okresie czasu prace kolumny i jednocześnie pomaga w odseparowaniu gonu od pogonów. Z kolei moduł OLM jako całość "pilnuje iseparuje" przedgony i jednocześnie powoduje, że odbieramy czystszy spirytus niż z głowicy.
Druga strona to użycie półkowej do wyrobów smakowych. Tutaj użycie bufor - to na dwoje babka wróżyła. Trzeba zdać sobie sprawę że bufor odcina i izoluje pogony. Co nie zawsze jest korzystne. Z kolei użycie OLM to już osobna historia. Tutaj byłbym ostrożny. A raczej skłaniałbym się do stwierdzenia, że użycie OLM do produkcji destylatów to pomyłka. Bo system OLM odcina mocna cały przód. Dlatego raczej zalecałbym odbiór tylko z głowicy.
To wszystko co piszę jest oczywiście mocno względne. I zależy głównie od upodobań i założeń operatora.
Ostatnio zmieniony wtorek, 15 gru 2020, 16:26 przez lesgo58, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

dynio
500
Posty: 524
Rejestracja: środa, 13 cze 2018, 06:47
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 58 razy
Re: RE: Re: Kolumna półkowa

Post autor: dynio »

lesgo58 pisze:@Skir
Druga strona to użycie półkowej do wyrobów smakowych. Tutaj użycie bufor - to na dwoje babka wróżyła. Trzeba zdać sobie sprawę że bufor odcina i izoluje pogony. Co nie zawsze jest korzystne. Z kolei użycie OLM to już osobna historia. Tutaj byłbym ostrożny. A raczej skłaniałbym się do stwierdzenia, że użycie OLM do produkcji destylatów to pomyłka. Bo system OLM odcina mocna cały przód. Dlatego raczej zalecałbym odbiór tylko z głowicy.
To wszystko co piszę jest oczywiście mocno względne. I zależy głównie od upodobań i założeń operatora.
Zgadzam się w 100% do destylatów tylko sama półkowa bez bufora i olm.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 21 gru 2020, 22:50 przez dynio, łącznie zmieniany 1 raz.
"priusquam superbia ambulat" - pycha kroczy przed upadkiem
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Ja np do zbóż używam bufora. Oczywiście jesli robię na czystą, bez późniejszego trzymania w beczce. Wręcz o to mi chodzi, aby produkt został odpowiednio dociety. Oczywiście nigdy bufor i olm do owoców.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!
Awatar użytkownika

Skir
1500
Posty: 1548
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 353 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: Skir »

W przypadku spirytusu zakładam tradycyjną "rurę" z wypełnieniem. Tu sprawa jest prosta.
Testowałem różne kombinacje i sprawdza się to co koledzy piszą: OLM i bufor mocno "ograniczają smakowo-aromatycznie", ale sądziłem, że może jakiś błąd popełniam podczas procesu.
Przecież zależy nam na odcięciu przedgonów? Rozumiem: późne przedgony też zawierają wiele pożądanych elementów, które ułożą się w trakcie leżakowania. Podobnie z wczesnymi pogonami. A jednak często zdarzają się przypadki, że po roku leżakowania, następuje rozcieńczanie z np.65% do 40 % i pojawia się delikatne zmętnienie.
I love the smell of bimber in the morning.

michal278
1850
Posty: 1868
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Kolumna półkowa

Post autor: michal278 »

Zmetnienie będzie, bo z się powinno leżakakować % gotowy.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

akanim
50
Posty: 82
Rejestracja: piątek, 8 mar 2019, 00:28
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: akanim »

Skir pisze: A jednak często zdarzają się przypadki, że po roku leżakowania, następuje rozcieńczanie z np.65% do 40 % i pojawia się delikatne zmętnienie.
Wiele estrów etylowych, które tworzą się podczas leżakowania (kwestia czasu) jest trudnorozpuszczalna w wodzie. Dodając wody zaburzasz równowagę kwas=ester=alkohol etylowy. Minie trochę czasu zanim na nowo ustali się nowa, na nowych proporcjach woda/etanol. Jeśli po dodaniu wody mieszanina zmieniła zapach na bardziej owocowy, kwiatowy to na 100% o to chodzi. Ester musi odparować i równowaga na nowo ustali się. Rzadko kiedy dotyczy to cukrówki ale częściej nastawów owocowych lub zbożowych.

kwik44
1250
Posty: 1259
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: kwik44 »

Zawsze jest. Pij 45%+ to nie będzie.

michal278
1850
Posty: 1868
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Kolumna półkowa

Post autor: michal278 »

Dokładnie Kwik. Przecież koniaki i inne dębowe wynalazki rzadko mają kiedy mniej niż 45%, oczywiście mowa o tych z górnej półki.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
Awatar użytkownika

Skir
1500
Posty: 1548
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 353 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: Skir »

Może to głupota, ale dążę do doskonałości :). Ja lubię w okolicach 50%, ale ma mieć 40% i być klarowne . Podczas odbioru zlewam do kilku butelek, a potem część każdej rozcieńczam nawet do 30%. Jeżeli przejdą test pozytywnie, całość ląduje do antała i rozcieńczam do zakładanej: 40%, 50 % lub 63 %. To co lekko mętnieje, albo w połowie mętnieje (nie wiem czy widać na zdjęciu) ląduje na kolumnie z wypełnieniem na spirytus.
Zauważyłem (mam za sobą ledwie kilkanaście procesów na półkowej, i mogę się mylić), że produkt "opalizujący się" prawie zawsze pojawia się, kiedy barbotaż na półkach jest prawie zerowy no i oczywiście poniże 50-55%.
Dwa razy po rozcieńczeniu płyn ułożył się po jakimś czasie w kryształowo przejrzystą górę i lekko zmleczniony dół, oddzielony takim ciekawym kręgiem.
20201226_193854.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
I love the smell of bimber in the morning.

michal278
1850
Posty: 1868
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Kolumna półkowa

Post autor: michal278 »

W ten sposób kolega wywala najlepsze frakcje. Polecam taki zrobić eksperyment. Do szklanki wlac kieliszek kupnej anyżówki, i dolać kieliszekwody. Będzie mleko. Gdy się doda znów czystego alkoholu znów będzie klarowne. Kolejny przykład: miód ma niemal zerową rozpuszczalność w czystym spirytusie, zato mega w wodzie, propolis na odwrót. Ja robiłem kilka razy propolisówke i trzeba dobrać odpowiednie stężenie alkoholu i czas maceracji by rozpuścić jednocześnie i miód i propolis.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

użytkownik usunięty
Re: Kolumna półkowa

Post autor: użytkownik usunięty »

O gustach się ie dyskutuje Panowie... wasze zdrowie! :D

michal278
1850
Posty: 1868
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Kolumna półkowa

Post autor: michal278 »

To nie chodzi o gusta, a o aromaty.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
Awatar użytkownika

Skir
1500
Posty: 1548
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 353 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: Skir »

Moja żona ma problemy żołądkowe, nie wiem jak, ale wyczuwa "żołądkowo" destylat (nawet odleżany) a czysty produkt 2,5 rektyfikowany. Czyli i tak musze robić część produktów w formie rekt. Owoce czy qq ze słodem wędzonym torfem oczywiście nie daję na 97%, są zbyt cenne :). ale nawet lekko zmętniałą skrobię czy mąkę bez zastanowienia. Cel to nie pójść na łatwiznę: 50 % i jestem zadowolony, że nie mętnieje (powodem mętnienia jest przecież obecność elementów raczej przez nas niepożądanych), ale taki produkt, który łączy i aromaty i czystość. Od tego jest ta zabawa :)/
I love the smell of bimber in the morning.
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Ależ to normalne. Etanol jest bardzo prostym związkiem i gdyby nie dodatki metanolu oraz wyższych alkoholi, byłoby zawsze miło wstać rano. Ot, szklanka wody na uzupełnienie braku wody i tyle.
Dlatego lepiej napić się dobrej wódki, niż jakiejś żubrówki czystej, czy de lux. Niby to i to wódka, niby to i to 40proc etanolu plus 60proc wody, ale jednak masz jeszcze normy, które wcale nie są tak restrykcyjne, jakby się wydawać mogło. Dlatego te sklepowe z dolnej półki można stosować np jako do czyszczenia butów, czy dać komuś, kogo się nie lubi.
A wszystko to musi rozłożyć wątroba. I czy to estry, czy alkohole wyższe, jest to ciężkie dla niej i tworzy się masa związków pochodnych, które rano czuć we łbie.
Dlatego też zupełnie jestem w stanie wierzyć, że żona wyczuwa takie rzeczy po wypiciu. Powiem więcej- myślę, że większość z nas rozpoznaje kiepskie alkohole już języku ;)
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!

Blizzard 101
1
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 4 sty 2021, 00:05
Re: Kolumna półkowa

Post autor: Blizzard 101 »

Witam :punk: ,
Jako że poszczególne półki w kolumnie są szczelnie połączone ze ściankami kolumny a spływ i wlot na półkę jest wyzej od samej półki , po skończeniu "procesu" na zalanej półce zostaje niewygotowana ciecz ? Jak opróżnia się takie półki ??
;/

Mam nadzieję że wyraziłem się dość jasno , i sorry jeśli pytanie wyda się głupie. :hammer:

Pozdrowienia
Awatar użytkownika

Skir
1500
Posty: 1548
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 353 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: Skir »

@MASaKrA_Domingo nie chodziło o "kiepskie" czy "niekiepskie" alkohole, a kwestie destylowane czy rektyfikowane. Od kiedy sam wytwarzam, wódki, które kiedyś piłem (Finlandia, Absolut, Stock) dziś wydają mi się po prostu niepijalne. Ale to już po za tematem głównym działu. W przypadku półkowej potwierdzam, że są dwie rzeczy najważniejsze:
- nie zrażać się na początku (dotyczy to przyzwyczajonych do kolumny z wypełnieniem),
- uczyć się od kolegów i na każdym nowym procesie.
A potem dochodzi do tego cierpliwość :). W przypadku owoców czy kukurydzy zapach i aromat już od początku powala, a ponoć po roku jest jeszcze lepsze. No to czekam :).
I love the smell of bimber in the morning.

michal278
1850
Posty: 1868
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Kolumna półkowa

Post autor: michal278 »

Lepszy jest po 5-6 latach. Często nawet ten na początku nie pijalny, jako przykład posłużyć może destylat z bananów.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Skir pisze:@MASaKrA_Domingo nie chodziło o "kiepskie" czy "niekiepskie" alkohole, a kwestie destylowane czy rektyfikowane. Od kiedy sam wytwarzam, wódki, które kiedyś piłem (Finlandia, Absolut, Stock) dziś wydają mi się po prostu niepijalne. Ale to już po za tematem głównym działu. W przypadku półkowej potwierdzam, że są dwie rzeczy najważniejsze:
- nie zrażać się na początku (dotyczy to przyzwyczajonych do kolumny z wypełnieniem),
- uczyć się od kolegów i na każdym nowym procesie.
A potem dochodzi do tego cierpliwość :). W przypadku owoców czy kukurydzy zapach i aromat już od początku powala, a ponoć po roku jest jeszcze lepsze. No to czekam :).
Nie wiem czy wiesz, ale brak pełnego barbotażu i 50proc to na półkowej pewne duże ilości pogonow w destylacie. Nie mniej, podam Ci przykład.
Z cukrówki zbieram pogony i po uzupełnieniu jakiejś tam ilości uzupełniam do pierwszego gotowania. To zawsze jest mleko. Nie mniej, dawno nie robiłem spirytusu z cukru i stał sobie ten mój baniaczek szczelnie zamknięty przez kilka msc. Okazało się, że o ile zapach pozostał ( może lżejszy, ale nadal charakterystyczny ), to już zmętnienie zniknęło i nie jest to kwestia osiadniecia na dnie drobinek.
Jak więc sam widzisz, nawet materiał na czystą wymaga czasu. Ja dwukrotnie rektyfikowalem koji na wódkę czysta. Po 3dniach było to tak łagodne, że 45proc jest zbyt łagodne bym powiedział. A smak i zapach nadal słaby. Nie przejmuje się tym - w środę pójdzie do zadębienia i ok lipca sprawdzę co i jak. A za rok powinna być rewelacja.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!
Awatar użytkownika

Skir
1500
Posty: 1548
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 353 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: Skir »

Już dawno nie robiłem cukrówki, ale w przypadku gotowania na spirytus nigdy nie miałem problemów ze zmętnieniem czy opalizacją przy rozcieńczaniu do 40%. Też zauważyłem, że produkt, który otrzymujemy w momencie minimalnego barbotażu, prawie zawsze będzie dawał oznaki opalizacji przy rozcieńczeniu poniżej 45%.
W przypadku półkowej i zbóż/owoców ciągnę przedział 80 do 55% jako serce. Oczywiście, że do starzenia. nie robię odpędu.
Poniżej 55% można:
- zostawić rozcieńczając do ok 48-50%, bo to i smakowite i aromatyczne jest;
- razem z resztą ciągniętą do 0% alkoholu dać na rektyfikacje na kolumnie z wypełnieniem.
I love the smell of bimber in the morning.
Awatar użytkownika

kleryk88
200
Posty: 214
Rejestracja: niedziela, 30 gru 2018, 23:05
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: kleryk88 »

Witam, mam małą zagwostke przeczytałem cały wątek o kolumnie półkowej i chciałbym zrobić coś na wzór kolegów @masterpaw2 i @kwik44 czyli kolumnę kołpakową z jednym centralnym procapem.
Mój aktualny sprzęt to kolumna rektyfikacyjna miedzianą na rurze 54, keg 30l, OLM łączone na 2" triclampach a bufor i keg na 4" zdjęcie w załączniku ;).
By zminimalizować lutowanie bardziej mi do wersji kolegi @kwik44 który użył zaślepki 42mm dodam że nic jeszcze nie mam kupione na razie jestem w fazie planowania. Kolega @masterpow2 użył szkła 80/70 mm ale jego procap jest trochę mniejszy a co myślicie o szkle 90/80 mm do procapa z zaślepek 42 (czyli pewnie średnica 44mm).
Nie znalazłem w tym temacie wymiarów poszczególnych elementów procapa 42 jest ktoś wstanie podać jakiś link albo dodać zdjęcie z wymiarami.
Pozdrawiam Kleryk88
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: seneka »

Dzisiaj przypomniałem sobie że oprócz głowicy aabratka mam taką konfigurację. Zaletą tego zestawu jest to że po robocie chowamy go grzecznie do szuflady :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA
Awatar użytkownika

Izzo
50
Posty: 50
Rejestracja: środa, 20 paź 2021, 18:31
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: Izzo »

@seneka Jaką tam masz średnicę półkowej i dalszych elementów na tri-clampach?
Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: seneka »

3 cale.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA

michal278
1850
Posty: 1868
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Kolumna półkowa

Post autor: michal278 »

Seneka skraplacz to shotgun czy karbowana?

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: seneka »

Shotgun
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 gru 2021, 22:18 przez seneka, łącznie zmieniany 1 raz.
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA

wieku
250
Posty: 272
Rejestracja: piątek, 7 sty 2011, 17:11
Lokalizacja: ZkiW
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: wieku »

Wracając do kolumny z centralnym procampem, czy przy osiągnięciu barbotażu na każdej z półek i min. powrocie cieczy na półki poniżej udaje Wam się wysuszyć półki poprzez zmianę mocy grzania ?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
http://allegro.pl/show_item.php?item=1465742803
Awatar użytkownika

Kasko
250
Posty: 299
Rejestracja: sobota, 22 gru 2018, 22:18
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 43 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: Kasko »

To i ja się pochwalę. Szkło fi80/70mm kołpaki wykonałem z zakończeń rurek od balustrady(gat.304) i nitonakrętek nierdzewnych (też 304) złącze SMS 51mm zrobiłem z uszkodzonego zaworu klapowego ze złomu. Oprócz złącza miałem już gotowe flansze. Przelew zrobiłem z króćca na wąż 1/4 cala z gwintem wewnętrznym (zeszlifowalem aby kanty by nadać kształt rurki)wystarczy że wkręcę nypel i będzie można łatwo regulować poziom przelewu. Kolumny jeszcze nie testowałem, muszę dorobić głowicę i myślę o puszkowej bo materiał już mam. Całą kolumnę muszę jeszcze wyczyścić i wypolerować.
IMG_20230313_194903.jpg
IMG_20230313_194837.jpg
IMG_20230220_193025.jpg
IMG_20230220_193011.jpg
IMG_20230220_193004.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 13 mar 2023, 21:03 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3805
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: Doody »

No i fajnie się prezentuje :ok:
Pozdrawiam
Darek

konrad329
50
Posty: 69
Rejestracja: czwartek, 29 gru 2016, 10:02
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: konrad329 »

Ma ktoś z forumowiczów link do kołpaków z aliexpres? Szukam i nie mogę znaleźć

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: rastro »

″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Twonk_2
30
Posty: 47
Rejestracja: niedziela, 17 kwie 2022, 19:37
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: Twonk_2 »

Tutaj i Tutaj Zresztą na dole stron masz odnośniki.
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: .Gacek »

Kasko pisze:To i ja się pochwalę. Szkło fi80/70mm kołpaki wykonałem z zakończeń rurek od balustrady(gat.304) i nitonakrętek nierdzewnych (też 304) złącze SMS 51mm zrobiłem z uszkodzonego zaworu klapowego ze złomu. Oprócz złącza miałem już gotowe flansze. Przelew zrobiłem z króćca na wąż 1/4 cala z gwintem wewnętrznym (zeszlifowalem aby kanty by nadać kształt rurki)wystarczy że wkręcę nypel i będzie można łatwo regulować poziom przelewu. Kolumny jeszcze nie testowałem, muszę dorobić głowicę i myślę o puszkowej bo materiał już mam. Całą kolumnę muszę jeszcze wyczyścić i wypolerować.IMG_20230313_194903.jpgIMG_20230313_194837.jpgIMG_20230220_193025.jpgIMG_20230220_193011.jpgIMG_20230220_193004.jpg
Bardzo ciekawy pomysł, fajnie, że udało się zrobić z elementów z odzysku.
Wydaje mi się, że nacięcia na kapslach są zbyt małe, a przynajmniej ten na przelewie. Podejrzewam, że taraz kolumna może pracować na bardzo małej mocy ale testy pokażą. Daj znać jak będziesz coś wiedział po pierwszych próbach.
Ostatnio zmieniony piątek, 7 kwie 2023, 11:31 przez .Gacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Gacek.
Awatar użytkownika

Kasko
250
Posty: 299
Rejestracja: sobota, 22 gru 2018, 22:18
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 43 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: Kasko »

Dzięki za opinie. Właśnie też tak myślałem, że chyba za małe nacięcia. Chodziło mi o wysoki barbotaż. Co do przelewu to zwiększę nacięcia bo za małe (chodziło mi o większe jeziorko w przelewie) po pierwszej próbie będzie widać jak pracuje i co do poprawy.

konrad329
50
Posty: 69
Rejestracja: czwartek, 29 gru 2016, 10:02
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: konrad329 »

Przymierzam się powoli do budowy kolumny półkowej i mam pytanie na czym będzie prościej prowadzić proces na pojedynczym kołpaku z przelewem wewnętrznym czy kilku małych z linków które podali koledzy wyżej. Mam mały zbiornik 30l z płaszczem i chce destylować na czyste wódeczki. Znalazłem w sieci rysunek procapa36 i chciałem go przeskalować o 120% ale nie mam pewności czy te wymiary będą poprawne do stabilnej pracy. Nie wiem też ile ewentualnie tych małych kołpaków dać na jedną półkę jeśli okaże się że są łatwiejsze w obsłudze. Z góry dziękuję za pomoc
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kolumny półkowe”