Kolumna półkowa

Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2875
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 549 razy

Post autor: Góral bagienny »

michal278 pisze:Każda kolumna jest inna, każdy inaczej proces prowadzi. Wiem jedno, zrobiłem kilka nastawów jakiś rok, może więcej i przepuściłem i bajka, poezja. Pzdr

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
To może pochwal się jak to robiłeś :)
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: .Gacek »

Być może mam zbyt małe doświadczenie aby Ci doradzić, ale po moich próbach uważam, że 5 półek to zbyt dużo na destylaty owocowe. Na chwilę obecną wszystkie owoce robię na trzech półkach (3) a kukurydzę na pięciu półkach (5). Destylat oczywiście musi dojrzeć ale już po dwóch, trzech miesiącach jest niezły.
Pięć półek z buforem i OLM-em zaprzęgnąłem jakiś czas temu do pracy na spirytus 94% z cukru. Na wódkę z aromatem buraka i lekko kwiatowo słodkawym posmakiem jest super.
Pozdrawiam Gacek.

michal278
1850
Posty: 1867
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Kolumna półkowa

Post autor: michal278 »

U mnie płaszcz ok 80l, grzałki 2x1.5kw. Brak bufora, 5 półek sitowych, głowica puszkowa, olm ale i tak używam lm. Podam na przykładzie rumu. Po fermentacji i staniu kilku miesięcy aż pleśń się pojawia znalazlem czas by przegonić. Grzanie, 30-45 minut stabilizacji i odbiór 100ml od razu out. Reszta do malych buteleczek do litra potem butla duża , % ciągnę ok 90-92, kończę na 80% i gdy w kotle 97-98 stopni. Reszta do kolejnego gotowania. Wsad ma mysle max 5-8%. Potem odstawiam na kilka miesięcy, w międzyczasie dolewam wg smaku tych buteleczek. Nie robię restrykcyjnie ani przed ani pogonow. W nich są aromaty i smak. Po miesiącu, dłużej rozcieńczam wodą do rzadanego %, płatki dębowe, karmel lub nic. Znów kilka miesięcy dojrzewania. To nie zabawa na czas. Robiłem śliwki kilka odmian, gruszki, jabłka, wiśnie itd smak zawsze mily ustom. Na pewno kwestia drożdży - jeśli ma być kwiatowe aromaty estelle Bayanusy, jeśli nie to piwne. Przepis na rum kucyka, inne owoce cukru max 1kg na 100kg owocu chociaż i tutaj wyjątki byly. Aromaty naprawdę są wyczuwalne w końcowym produkcie. Na koniec z ciekawszych to robiłem banan brandy, do roku było tak obrzydliwy że myślałem że wyleje.. . Po 5 latach się dopiero ułożył. Jedno mogę powiedzieć że półki są super, ale i P S dawał radę. Sukces to dobry nastaw, odpowiednio prowadzona destylacja i na koniec czas. Jeśli coś nie smakuje proponuję schować bardzo głęboko i za kilka lat spróbować.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

wieku
250
Posty: 272
Rejestracja: piątek, 7 sty 2011, 17:11
Lokalizacja: ZkiW
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: wieku »

Cały czas z mocą 2x1.5 kW ? Jaki reflux ? Jaka temp. w głowicy ?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
http://allegro.pl/show_item.php?item=1465742803

kwik44
1250
Posty: 1258
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: kwik44 »

Szkoda, pesteczki w wiśniach i czereśniach to połowa smaku. Jak dla mnie. To raz. 5 półek to trochę za dużo. Dałbym 3. Rozumiem, że cały czas trzymałeś te 88. To też błąd. 88-92 pisał Leszek, ja destyluję tak jak jest opisane w temacie: stabilizacja, odbiór przedgonu, destylacja a'la pot stil aż temperatura nie spadnie do 94(5), korekta do 86(8), etc. Wyczyściłeś za bardzo... Wiśnia/czereśnia to bardzo delikatne owoce.
Ostatnio zmieniony czwartek, 3 wrz 2020, 12:20 przez kwik44, łącznie zmieniany 1 raz.

wieku
250
Posty: 272
Rejestracja: piątek, 7 sty 2011, 17:11
Lokalizacja: ZkiW
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: wieku »

kwik44 pisze: destylacja a'la pot stil aż temperatura nie spadnie do 94(5), korekta do 86(8)
Nie bardzo rozumie, jak uzyskujesz tak wysoką temperaturę na głowicy ? otwarty odbiór na maxa i grzanie ? Czy po osiągnięciu 94C zmniejszasz odbiór i jak osiągniesz 88C znowu zwiększasz prędkość odbioru ?
http://allegro.pl/show_item.php?item=1465742803
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: .Gacek »

Odpowiadając na Twoje pytanie do kolegi @kwik44
Tak, zawór masz cały czas otwarty a regulację prowadzisz mocą.
Pozdrawiam Gacek.

wieku
250
Posty: 272
Rejestracja: piątek, 7 sty 2011, 17:11
Lokalizacja: ZkiW
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: wieku »

Czyli po stabilizacji z mocą .... ? (powiedzmy 1600)
Otwieram zawór na maxa, temp zaczyna rosnąć i powoli cały czas podnoszę moc zbliżając się do maksymalnej. Po osiągnięciu maksymalnej przykręcam zawór odbioru ?

Mod.
Nie cytuj posta poprzedzającego.
Ostatnio zmieniony piątek, 4 wrz 2020, 06:34 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
http://allegro.pl/show_item.php?item=1465742803

kwik44
1250
Posty: 1258
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: kwik44 »

Bez refluksu temperatura na głowicy będzie rosnąć. Bez względu na to jaka jest przyłożona moc do kotła. Siłą rzeczy destylat w kotle jest coraz biedniejszy z czasem w spirytus. Co najwyżej, przy małej mocy, będzie słaby barbotaż na półkach. Ale będzie. W momencie jak temp. osiąga te przysłowiowe 94 włączamy refluks, ale tak mały, żeby temperatura na termometrze "w głowicy" spadła do tych 86-88. I przy tym stałym małym refluksie dalej odbierasz destylat. Jeśli trzeba, procedurę powtarzasz kolejny raz aż kocioł osiągnie te przysłowiowe 98 stopni. Poczytaj dokładnie temat Leszka o destylacji prostej na kolumnie. Tu nie ma żadnej innej filozofii. Jedyna różnica polega na tym, że półki mają lepsze własności buforujące na mniejszej wysokości. I przeskok frakcji z jednej półki na drugą wymaga spełnienia ostrzejszych warunków niż przy destylacji na kolumnie wypełnionej.

Piszę to nie wiem który raz... Destylacja "prosta" na kolumnie rządzi się innymi zasadami niż rektyfikacja na spirytus. I właściwie wszystko co przeczytasz o rektyfikacji spirytusu nie ma zastosowania do destylacji prostej. W destylacji prostej intencjonalnie chodzi o otrzymanie zanieczyszczeń alkoholu etylowego, które są akceptowalne smakowo i pozbycie się tych, które smakowo akceptowalne nie są. Na nasze szczęście tych drugich jest zdecydowanie mniej i cała sztuka polega na właściwym wyborze. Natomiast w rektyfikacji chcemy pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń. Co w głównej mierze zrobiłeś. Stąd destylat ci nie smakuje.

Kolumna półkowa nie jest i nigdy nie była cudownym narzędziem destylacji. Ma swoje zalety i z nich korzystamy. Ale jak wszędzie, tak i w jej przypadku można coś łatwo skopać...

michal278
1850
Posty: 1867
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Kolumna półkowa

Post autor: michal278 »

Jaki reflux? Napisałem że 90-92%, schodzi do 80%" Nie patrzę na barbotraź, mimo że jest, a TYLKO NA %. Jak % zaczyna spadać to zwiększam reflux, ot cała tajemnica. Na początku prawie brak refluxu. Na olm otrzymałem w granicach 92+ % i strasznie słaby odbiór temu używam lm. Wina leży po stronie głowicy, zbyt dobrze centruje a ja mam olm przy ściankach. Pzdr

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

wieku
250
Posty: 272
Rejestracja: piątek, 7 sty 2011, 17:11
Lokalizacja: ZkiW
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: wieku »

Jak odbierałem pierwszy raz na procent, to miałem jeszcze bardziej oczyszczony destylat.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
http://allegro.pl/show_item.php?item=1465742803

michal278
1850
Posty: 1867
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Kolumna półkowa

Post autor: michal278 »

U mnie na początku wydaje się bardzo oczyszczony ale zarazem ostry, z czasem jednak uwydatniają się bardzo smaki i aromaty. Przy beczce to nie patrze prawie na przedgon i pogon. To wszystko kwestia kolumny i doświadczenia. Jedna rada, albo kręcić mocą, albo kręcić refluksem.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony piątek, 4 wrz 2020, 11:16 przez michal278, łącznie zmieniany 1 raz.
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

kwik44
1250
Posty: 1258
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: kwik44 »

Jak pisałem, w trakcie destylacji często pojawia mi się zmętnienie destylatu. Zwykle gdzieś w okolicy "połowy" destylacji. Wtedy idą najciekawsze z naszego punktu widzenia frakcje, najbardziej owocowe. Kiedyś, jak jeszcze się tym bardziej bawiłem, destylowałem jabłka. Najbardziej jabłkowy destylat leciał gdzieś w okolicy 60%. Ale dosłownie tak jak by jadł tyle co upieczone w ognisku jabłko. Nie umiem tego inaczej nazwać. Bomba jabłkowa. Będę tego smaku w tym roku szukał. Trzeba dobrą żubrówkę na zimę zrobić.

michal278
1850
Posty: 1867
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Kolumna półkowa

Post autor: michal278 »

Wiem o czym mówisz. Ja miałem tak kilka lat temu na ps to była bomba. Tylko że te aromaty po pół roku giną niestety. Ale na szybko wszystkich zachwyca ten smak szarlotki. :) pzdr

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

wieku
250
Posty: 272
Rejestracja: piątek, 7 sty 2011, 17:11
Lokalizacja: ZkiW
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: wieku »

Z jaka mocą sugerujecie stabilizować i rozpocząć odbiór ?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
http://allegro.pl/show_item.php?item=1465742803

kwik44
1250
Posty: 1258
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: kwik44 »

Tak jak pisałem w moim temacie. W tej materii nic się nie zmieniło.

kondon
250
Posty: 298
Rejestracja: poniedziałek, 30 wrz 2019, 02:14
Ulubiony Alkohol: Nie ważne co, ważne z kim
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 29 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: kondon »

kwik44 pisze:Najbardziej jabłkowy destylat leciał gdzieś w okolicy 60%.
Może opisz (w tamtym temacie - tutaj zginie) w jakich warunkach poszczególne surowce są najlepsze?
Wiadomo, że każdemu wyjdzie inaczej, ale będzie łatwiej szukać tego, co się lubi. Do tego przedziały czasowe ile musi dojrzewać / po jakim czasie robi się gorsze. Ogólnie Twoje spostrzeżenia.

kwik44
1250
Posty: 1258
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: kwik44 »

To wszystko jest już po 100x opisane w różnych tematach. Mnie już nie chce się powtarzać tego w kółko. Po to jest szukajka. Natomiast takich szczególików nie powinno się pisać. To jest jakaś tam informacja, ale jej zrozumienie wymaga kontekstu. Jak napiszę, że najlepszy destylat jest na XX% stado bezmyślnie za tym pójdzie i zepsują dobry nastaw. Niestety, ale skupiamy się za dużo na sprzęcie zamiast poświęcić czas na zakup dobrych, dojrzałych owoców, na dobrą, powolną ich fermentację i dojrzewanie.

Tak to nie zadziała. Ja wróciłem z owocami/zacierami do korzeni i pędzę na pot-stilu. A zaoszczędzony na pierdyliardzie nieistotnych szczegółów czas poświęcam na inne ważne rzeczy.
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: lesgo58 »

:respect: :ok:
W punkt.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

wieku
250
Posty: 272
Rejestracja: piątek, 7 sty 2011, 17:11
Lokalizacja: ZkiW
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: wieku »

Panowie,
dziś robiłem kolejną próbę destylacji. 3 półki, nastaw różne wina + jakas nalewka + 0.3 l spryt. dla wzmocnienia.
Stabilizacja ok 12 min. z mocą ok. 2300 W.
Po stabilizacji odbiór do buteleczek ok 250-300 ml bez refluksu. Na półkach barbotarz występował ale był coraz mniejszy i przez pewien czas utrzymywał się na wys. ok 15 mm. Gdy głowica osiągnęła 88°C barbotarz na 3 półce zanik słup cieczy i tyle. Zmniejszyłem odbiór i prowadziłem proces dalej, jednak zaczął zanikać zupełnie na kolejnych półkach pomimo wzrostu temperatury w głowicy. Zwiększam moc po raz kolejny do ok 2600. Spowodowało to minimalny spadek temperatury na głowicy i powstanie barbotarzu (dość burzliwy). Do końca procesu przy tej mocy to już tylko zabawa odbiorem aby utrzymać 88-92°C na głowicy.

Pytanie co zrobiłem nie tak ?
Ostatnio zmieniony niedziela, 6 wrz 2020, 16:15 przez wieku, łącznie zmieniany 1 raz.
http://allegro.pl/show_item.php?item=1465742803

michal278
1850
Posty: 1867
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Kolumna półkowa

Post autor: michal278 »

Albo kręcisz mocą albo kręcisz refluxem. Kręcąc tym i tym za dużo niewiadomych. Owocówki robię na %, ale podstawa smak i zapach.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

wieku
250
Posty: 272
Rejestracja: piątek, 7 sty 2011, 17:11
Lokalizacja: ZkiW
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: wieku »

Kręcąc refluksem nie występował barbotarz.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
http://allegro.pl/show_item.php?item=1465742803
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: lesgo58 »

A ja mam pytanie. Ty masz półkowa kołpakową czy sitową?
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

wieku
250
Posty: 272
Rejestracja: piątek, 7 sty 2011, 17:11
Lokalizacja: ZkiW
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: wieku »

Kołpak Leszku

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
http://allegro.pl/show_item.php?item=1465742803
Awatar użytkownika

dynio
500
Posty: 524
Rejestracja: środa, 13 cze 2018, 06:47
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 58 razy
Re: RE: Re: Kolumna półkowa

Post autor: dynio »

wieku pisze:Kręcąc refluksem nie występował barbotarz.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Jak to, zwieszkając refluks, nie doprowadziłeś do barbotarzu???

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
"priusquam superbia ambulat" - pycha kroczy przed upadkiem

wieku
250
Posty: 272
Rejestracja: piątek, 7 sty 2011, 17:11
Lokalizacja: ZkiW
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: wieku »

Tak, podnosił się poziom cieczy do wysokości kołpaka ale barbotarz nie wystąpił. Możę gdybym dłużej czekał to by wystąpił, ale szkoda mi było czasu i urobku.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
http://allegro.pl/show_item.php?item=1465742803
Awatar użytkownika

dynio
500
Posty: 524
Rejestracja: środa, 13 cze 2018, 06:47
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 58 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: dynio »

Tylko raz tak miałem... (jakieś zapowietrzenie czy kij wie co) ale po wyłączeniu grzania na 5 sekund, wszystko wróciło do normy. Z tym że ja mam nad półkami shotguna i później zwykła chłodnicę a nie abratka

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
"priusquam superbia ambulat" - pycha kroczy przed upadkiem

Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: Szlumf »

wieku pisze: Stabilizacja ok 12 min. z mocą ok. 2300 W.
Po stabilizacji odbiór do buteleczek ok 250-300 ml bez refluksu...............................
Dlaczego bez refluksu?? Na początku zalewasz półki z pełną mocą jaka możesz przy danym wsadzie dać bez przypalenia i przedmuchu na półkach. Ma być maksymalny barbotaż na wszystkich półkach. Trzymasz tak bez odbioru z 10-15minut. Zmniejszasz moc do 1000-1500W i odbierasz przedgony. Ja odbieram ok. 150-200ml zrzutem jeziorka (mam regulowane) z wsadu 50l. Zmniejszam jeziorko do 0ml i moc do 1500W. Rozpoczynam odbiór tak by był powrót na półki wystarczający do utrzymania barbotażu. U mnie to około 60-70ml/min. Odbiór do buteleczek 100-200ml. Gdy barbotaż maleje zwiększam moc nie ruszam odbioru. Sprawdzam na zapach co leci. Gdy zaczyna ładnie pachnieć przechodzę na dużą butlę. Gdy już nie możesz podnoszeniem mocy utrzymać barbotażu lub przyjętych widełek temperatury zmniejszasz odbiór. Gdy nie jesteś w stanie utrzymać temperatury w głowicy odbierasz znowu do małych buteleczek. Możesz też "pompować" by wyciągnąć resztki. Ja tak ciągnę do końca t.j. do odbioru wody odwarowej bo czasami ma fajny zapach i neutralny smak i dodają ją do serca.
To jest mój sposób postępowania przy pracy na 3 półkach kołpakowych 80/75mm. Ty musisz dopracować własny sposób dostosowany do Twojego sprzętu ale może coś Ci się przyda z tego co napisałem.
Awatar użytkownika

dynio
500
Posty: 524
Rejestracja: środa, 13 cze 2018, 06:47
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 58 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: dynio »

Każdy sprzęt jest inny i operator też... dlatego ja swoją półkowa przećwiczyłem na cukrówce kilka razy zanim zacząłem z owocami (szkoda owoców na trening)

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
"priusquam superbia ambulat" - pycha kroczy przed upadkiem

wieku
250
Posty: 272
Rejestracja: piątek, 7 sty 2011, 17:11
Lokalizacja: ZkiW
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: wieku »

Szlumf pisze: Dlaczego bez refluksu??
Chciałem jak najwięcej aromatów uzyskać
Szlumf pisze: bez przypalenia i przedmuchu na półkach

Mam zbyt male doświadczenie i nie wiem jak wygląda przedmuch :/
Szlumf pisze: Rozpoczynam odbiór tak by był powrót na półki wystarczający do utrzymania barbotażu. U mnie to około 60-70ml/min.

U mnie przy mocy ok 2300W bez refluksu miałem 77ml/min.
Szlumf pisze: Gdy zaczyna ładnie pachnieć przechodzę na dużą butlę.

Tutaj mam kolejny problem nie jestem wstanie określić co to za zapach jest jakiś słodkawy ale nie odzwierciedla idealnie owocu z którego przygotowywałem nastaw.
Największy problem u mnie że wydaje mi się że zawsze mam zbyt mocne oczyszczenie. Trochę się już pogubiłem, barbotarz ma być największy na półkach czy najmniejszy bo już sam nie wiem.
http://allegro.pl/show_item.php?item=1465742803
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: .Gacek »

wieku pisze: Największy problem u mnie że wydaje mi się że zawsze mam zbyt mocne oczyszczenie. Trochę się już pogubiłem, barbotarz ma być największy na półkach czy najmniejszy bo już sam nie wiem.
Kolega Szlumf opisał to w punkt choć to też zależy od budowy kolumny (sita czy kołpaki oraz średnica kolumny).
Musisz pamiętać, że im większy barbotaż na półkach tym większa jest wymiana para-ciecz a co za tym idzie oczyszczenie destylatu.
Jest to najlepszy sposób na szybkie pozbycie się niechcianych frakcji, ale końcówkę przedgonu zawsze musisz złapać. Czasem okazuje się po dwóch trzech dniach że w ostatniej setce jest multum aromatu.
Co do barbotażu na półkach to też niema złotej recepty...
Często gęsto pracuję na tzw suchej półce... Nikt tego na razie nie opisał ale zdarza mi się, że gdy odbieram na nos i aromat jest tak fajny aż dolna półka potrafi całkowicie odparować i działać jak potstill. I naprawdę nie ma w tym nic złego.
Ty ustalasz tempo odbioru oraz moc grzania niczym master of destillery.
Pozdrawiam Gacek.

Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: Szlumf »

Przedmuch jest wtedy gdy pary idą syfonem i nie ma spływu na niższą półkę.
Na początku barbotaż jest mały ale ma być cały czas. Z czasem rośnie. Niech się sam formuje byle był cały czas. Jak czasem jakaś półka Ci "wyschnie" to nie ma tragedii pod warunkiem, że masz nad tym kontrolę jak pisał .Gacek. U mnie bywa, że druga z trzech półek "wysycha" ale pilnuję by syfon był pełen i "wysychanie" wynika nie z "przedmuchu" tylko z odparowania zawartości półki.
Jak boisz się zbyt mocnego wyczyszczenia to zmniejsz ilość półek. Ale tu musisz uważać jeżeli nie przewidujesz długiego dojrzewania. Bywa tak, że destylat np. z dwóch półek jest super aromatyczni i smaczny przez miesiąc czy dwa ale potem się bardzo pogarsza i może być pijalny dopiero po długim starzeniu.

wieku
250
Posty: 272
Rejestracja: piątek, 7 sty 2011, 17:11
Lokalizacja: ZkiW
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: wieku »

Czasem mam taką sytuację że, nie wysycha mi półka tylko przestaje być na niej barbotarz a jest zalana cieczą Obrazek

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
http://allegro.pl/show_item.php?item=1465742803

michal278
1850
Posty: 1867
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Kolumna półkowa

Post autor: michal278 »

To może wynikać z małego % wsadu. Trzeba się nauczyć własnej kolumny. Ja bym od początku pracował z maksymalną mocą a kręcił tylko refluksem. Z czasem mniej kręcić refluksem a obniżać moc. Tyle mogę doradzić. Z ciekawości przy % cukrowki ile te półki nabijaja max %?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

wieku
250
Posty: 272
Rejestracja: piątek, 7 sty 2011, 17:11
Lokalizacja: ZkiW
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: wieku »

Dziś po odebraniu 0.5 l miałem 88% ale potem spadło

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
http://allegro.pl/show_item.php?item=1465742803

michal278
1850
Posty: 1867
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Kolumna półkowa

Post autor: michal278 »

A co było wsadem? Ile miał %?? Jest jeszcze jedna sztuczka, zalać wodą syfony przed gotowaniem, wtedy nie będzie przedmuchu. Trzy półki i 88% to nieźle.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

wieku
250
Posty: 272
Rejestracja: piątek, 7 sty 2011, 17:11
Lokalizacja: ZkiW
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: wieku »

Ciężko stwierdzić ile % potraktowałem to jako naukę przy sprzęcie. Mieszanina wina z wiśni z winogrona, trochę nalewki z wiśni i ok 300 ml spirytusu dla wzmocnienia. Przy 94°C w kegu było właśnie 88% potem 70, 65 i najmniej 55% na końcu procesu.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
http://allegro.pl/show_item.php?item=1465742803

kwik44
1250
Posty: 1258
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: kwik44 »

Jeżeli macie przedmuch przez syfony to wystarczy zmniejszyć moc grzania... To samo jak zaczyna zalewać jakąś półkę. Moim zdaniem tak niestety będzie. Używamy kolumn o małej średnicy. Grzejemy stosunkowo mocno. Ilość par jest tym samym duża. Fizyki nie da się oszukać. Jeden zintegrowany kołpak ma za mało miejsca na to, żeby pomieścić parę do góry i umożliwić cieczy z półki spłynięcie na niższą. Tam po prostu jest za duże ciśnienie. Hmm, myślałem że to kwestia moich kołpaków. Fajnie, że się wyjaśniło, nie muszę się zastanawiać co im jest tylko zaakceptować ten fakt i dostosować się to niego.

Szerzej musieliby wypowiedzieć się konstruktorzy. Część z nich na pewno robiła tego typu testy.

Ja mam zbiornik 80l i kolumnę ~76 w środku. Osuszaniem półek się nie martwię, wcześniej czy później się zaleją jak włączę refluks. Zalewanie półek następuje mi tylko na początku destylacji, szczególnie jak jest jeszcze przedgon. Wtedy muszę zmniejszyć moc do 1500W, inaczej nie da się stabilizować. Jak go odbiorę i rozpoczynam normalny odbiór nic się nie dzieje. O podobnym problemie czytałem kiedyś w artykule o kolumnie sitowej. Zbyt małe średnice powrotów nie pozwalały na pracę z dużą mocą.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 7 wrz 2020, 08:29 przez kwik44, łącznie zmieniany 1 raz.

michal278
1850
Posty: 1867
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Kolumna półkowa

Post autor: michal278 »

Rozmawiałem kiedyś na temat kołpaków z jednym konstruktorem i moc przykładał aż 5kw i działało dla 100 rury. Ja niestety mam sita, brak czasu na zabawę niestety.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

kwik44
1250
Posty: 1258
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: kwik44 »

6kW również. Ale kolumna była 4" o ile pamiętam i kołpak też słusznych rozmiarów. Nie ma co dramatyzować. Trzeba tylko pamiętać, że tak mogą się zachowywać i tyle. Remedium jest proste - odjąć mocy. Tak to niestety jest ze skalowaniem urządzeń przemysłowych do skali domowej. A z drugiej strony będzie to miało raczej pozytywny wpływ na destylat niż negatywny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kolumny półkowe”