Kolumna półkowa- sitowa

Temat rozwiązany

Autor tematu
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

No u mnie trzeba było zacząć od 80tki żeby to zedrzeć a reszta jak wyżej.
koncentraty wina

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Kolumna półkowa- sitowa

Post autor: użytkownik usunięty »

I jestem po pierwszych dwóch procesach. Cukrowke w celu oczyszczenia kolumny. Kolumną pracowała z temp w głowicy ok 77.3 stopnia i pod koniec procesu się poprostu "rozleciala". Drugi wsad to zbożówka zagęszczona na PS do 30%. Jak dla mnie bardzo wysoka wydajność. Głowicą Aabratka się świetnie sprawdza. Żałuję, że tak późno.Jest to inny świat- piękny świat. Jestem zachwycony. Przy 88-90 stopniach w głowicy nie wyczulem pogonòw co przy kolumnie zasypowej nie było dla mnie osiągalne.

Bardzo dziękuję @Doody oraz @herbata666 oraz wszystkim kolegom za pomoc w realizacji oraz ogromne wsparcie merytoryczne.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 wrz 2017, 20:18 przez użytkownik usunięty, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Kolumna półkowa- sitowa

Post autor: herbata666 »

Grunt to dobra zabawa, czekam na próbki (oczywiście z wzajemnością :D). Znam dobrze to uczucie, przy obsłudze zestawu półkowego, wszystko inne schodzi na drugi plan.
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3805
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: Kolumna półkowa- sitowa

Post autor: Doody »

Wygląda zupełnie jak moja ;) Bardzo dobra robota. Powodzenia!
Pozdrawiam
Darek

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Kolumna półkowa- sitowa

Post autor: użytkownik usunięty »

Tylko od dołu zostawiłem wystające pręty, dzięki temu stabilnie mogę ją postawić w pionie a poza tym została mi jedna półka - muszę zamówić szkło i zobaczyć różnice.

[yt]https://youtu.be/tvt_lVySFo8[/yt]


Praca z mocą 3kW.

michal278
1850
Posty: 1868
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Kolumna półkowa- sitowa

Post autor: michal278 »

To i ja się pochwalę.. Niestety jeszcze z obsługą problemy. Nie mam na wszystkich półkach barbotrażu. Dopiero dwie próby za mną. Obrazek

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

dooq
5
Posty: 7
Rejestracja: środa, 22 lip 2015, 17:22
Podziękował: 1 raz
Re: Kolumna półkowa- sitowa

Post autor: dooq »

Panowie, a jaką macie wysokość półki? Czyli inaczej odległość od sita do sita? I czy ma to jakąś zależność od fi rury?

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Kolumna półkowa- sitowa

Post autor: użytkownik usunięty »

Muszę spojrzeć ile tam było. Z każdym użyciem jestem co raz bardziej zadowolony i jednak co raz bardziej jestem przekonany do OO. Szczególnie przy owocówkach. Destylaty robiony na 3ch półkach i regulowany RR aby utrzymywać ok 82-83 stopni w głowicy przy odbiorze z samej głowicy wyszedł dla mnie za intensywny , drugi przebieg poszedł przez OLM I wyszedł dużo lepszy - nie taki perfumowany. Nastaw to ortodoks z winogron plus 45kg zmielonych jabłek. W sumie ok 100kg owoców i dodane tylko 6kg cukru. Z wsadu 45L osiągalne ok 5L 88-90% I nawet przy przyłożeniu 4kW i zawór na maksa nadal procent ten sam. Zauważyłem coś ciekawego. Zapach pogonòw oraz destylatu bardzo szybko odbieranego zarówno przy jęczmieniu jak teraz z owoców został wzbogacony o taki świeży aromat pochodzący pod miętę. Spotkaliscie się z czymś takim?

michal278 - opisz kolumnę i proces. Używasz katalizatora?

michal278
1850
Posty: 1868
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Kolumna półkowa- sitowa

Post autor: michal278 »

Pisałem w innym wątku. To tak: rura 50cm długości, fi 100mm, 5 półek sitowych o grubości 5mm z teflonu, przelewy 20mm, 15mm jeziorka na każdej półce, otwory 80 sztuk fi 1.7mm. Do tego u góry nad szkłem dodany olm. W dole wygospodarowane 2-3cm na miedź. Zakładam głowice puszkową od kolumny pryzmatycznej. Kocioł to 90l z 2 kegow w 3 kegu. Moc przykładana to 3.5kw ale realna to myślę że 2.5 bo zbiornik nie ocieplony. Przy niskim % problemy z barbotrażem, syfony wcześniej zalane. Wcześnie też potrafią się pojawić pogony chociaż bardzo ciekawe zapachowo i smakowo.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Kolumna półkowa- sitowa

Post autor: użytkownik usunięty »

Pokazałbyś jak masz zrobione te zbiorniki? Może poprostu za małą moc przykladasz?
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1311
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: Kolumna półkowa- sitowa

Post autor: ramzol »

Lucent36 ortodox nie zawiera cukru buraczanego tylko cukier pochodzący z surowca. Kolumny i zabawy tylko pogratulować i pozazdrościć.
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Kolumna półkowa- sitowa

Post autor: użytkownik usunięty »

ramzol pisze:Lucent36 ortodox nie zawiera cukru buraczanego tylko cukier pochodzący z surowca. Kolumny i zabawy tylko pogratulować i pozazdrościć.

Chodziło mi o to, że jeden nastaw to ortodoks z winogron a drugi jabłka plus cukier , dzięki za zwrócenie uwagi.
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1311
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: Kolumna półkowa- sitowa

Post autor: ramzol »

Całkiem możliwe, że tylko ja to tak zrozumiałem 8-) Różnica w smaku na poziomie destylacji na którą stronę ?
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.

michal278
1850
Posty: 1868
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Kolumna półkowa- sitowa

Post autor: michal278 »

Na pewno nie wina zbiornika bo wcześniej gotowałem wiele razy w nim używając 50cm rury ze sprężynkami. Dorzucę po 5 otworów i zobaczę co będzie się działo. Dziwne że przy trochę większym % wszystko działa. Kwestia też jest tych szybko pojawiających się pogonów, a niby pólkowa ma właściwości bufurujące.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Kolumna półkowa- sitowa

Post autor: użytkownik usunięty »

Kwestie tych pogonòw czyli tego świeżego aromatu bo ja tak widzę pogony w półkowej też rozkminiłem i u mnie rozwiązaniem jest kontrola mocą grzania i refluksem. Nie wchodzę na więcej jak 2-2.2 kW . Jak dla mnie osobiście pierwsze próby wyszły zbyt mocno owocowe , aż perfumowana. OLM to jest coś na czym chce się jednak skupić. U mnie daje lepsze efekty.

michal278
1850
Posty: 1868
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Kolumna półkowa- sitowa

Post autor: michal278 »

U mnie przy kukurydzy i melasie były bardziej olejowo-ropne.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Kolumna półkowa- sitowa

Post autor: użytkownik usunięty »

@ramzol teraz ocenia destylaty ja chwilę odleżały i napewno na plus dla półek. Myślę, że 3 półki mogą być za mało dla owocówek ale to kwestia gustu. Napewno projekt działający i do wykonania nie potrzeba ogromnych środków z czym do tej pory półkowa się kojarzyła. Ja już wogóle odchodzę od spirytusu dlatego chce sprzedać mojego Aabratka na rzecz skupienia się na półkowej i aromatach i kontroli nad nimi.

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Kolumna półkowa- sitowa

Post autor: użytkownik usunięty »

W weekend miałem okazję przerobić dwa nastawy że śliwek. Zrobiłem dwie próby. Przy jednej Katalizator + 3 półki i odbiór w granicach 85-92 stopnie w głowicy, Moc 2.8-3kW.W tym przedziale zapach destylatu domownicy określili jako zapach powideł śliwkowych ( bliżej 92 był bardziej aromatyczny) na patelni więc tak trzymałem. Koniec leciał ok 40%. Destylat trafił do beczuszki mając stężenie ok 50%. Z ciekawości pociągnąłem dłużej proces ale bez zamiaru korzystania z dalszej części urobku dlatego powyżej wzmianka o 40%. Najintensywniej pachniało to co miało ok 20%.

Druga próba to bufor i odbiór 12ml/kw, 2.5kW, co pozwoliło mi bardzo stabilnie trzymać proces do końca.Półki z buforem pracowały zdecydowanie równiej. Ciekawi mnie jak to wyjdzie po rozcieńczeniu i leżakowania ale pozwoliłem sobie, najpierw powoli, później śmielej dotknąć tego śliwkowego spirytusu językiem i ustami. Mega odczucia, brak pieczenia, jestem w szoku.
Obrazek

Pozdrawiam i zachęcam do własnych prób.
Awatar użytkownika

szatajoh
200
Posty: 234
Rejestracja: niedziela, 28 paź 2012, 15:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whiski i Sliwowica
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Norynberga/Zywiec
Podziękował: 93 razy
Otrzymał podziękowanie: 34 razy
Kontakt:
Re: Kolumna półkowa- sitowa

Post autor: szatajoh »

Ja ciągne na pólkowej do końca tam sa najlepsze aromaty. Dolewam końcowkę (kontrola nosem) do tego co idzie do beczki minimum na rok, jeszcze się nie zawiodłem na tych dolewanych resztówkach. Moim zdaniem w ogonach jest najwiecej smaku trzeba tylko to wybrać.

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Kolumna półkowa- sitowa

Post autor: użytkownik usunięty »

Jeszcze nie wiem co z tym zrobię. Miałem w planie dolać to do beczki z destylatem drugiej próby i chyba mnie przekonałeś.
Awatar użytkownika

szatajoh
200
Posty: 234
Rejestracja: niedziela, 28 paź 2012, 15:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whiski i Sliwowica
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Norynberga/Zywiec
Podziękował: 93 razy
Otrzymał podziękowanie: 34 razy
Kontakt:
Re: Kolumna półkowa- sitowa

Post autor: szatajoh »

I o to mi chodziło. Ja też skorzystałem z porad Kwik 44 i nie żałuje.

kwik44
1250
Posty: 1259
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Kolumna półkowa- sitowa

Post autor: kwik44 »

Których? ;) bo ja się już gubię, które lepsze. :D Ale na poważnie. Gotowałem ostatnio morele. 2x. Najpierw odpęd, później destylacja na półkowej. W porównaniu do destylacji jednokrotnej destylat łagodniejszy i destylacja "prostsza". Prostsza o tyle, że jakoś łatwiej mi się odebrał przedgon, następnie bez refluksu destylowałem do 50% destylatu do praktycznie 96 stopni w kegu. Później mały refluks, odbiór do 97 stopni, później pogon do 99. Finalne nie dodałem tego co było powyżej 97 stopni w kotle do urobku. Powód był prosty - gotowałem z pestkami (intencjonalnie) i jak mi poradzono na homedistiller pod koniec idzie gorzkie. A ponieważ tego nie chciałem to nie dodałem. Natomiast mimo, że było gorzkie nie miało smaku rozgotowanych owoców/liści. Odpęd robiłem szybko. Lekki migdałowy zapach z pestek jest obecny w destylacie.
Awatar użytkownika

szatajoh
200
Posty: 234
Rejestracja: niedziela, 28 paź 2012, 15:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whiski i Sliwowica
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Norynberga/Zywiec
Podziękował: 93 razy
Otrzymał podziękowanie: 34 razy
Kontakt:
Re: Kolumna półkowa- sitowa

Post autor: szatajoh »

Kwik 44 według Twoich rad destyluje na półkowej wszystko aż do dna aż nic nie kapie. Od 40procent zbieram w probierki wącham myśle przeżywam odeśpie nockę i to co mi podchodzi dolewam do dojrzewania. Dzieki tej metodzie jeszcze się nie zawiodłem. Mam kontakt w frankoni z profesjonalistą jedna z lepszych miejscowych małych gorzelni potwierdza on że dla siebie też tak robi no niestety szczegolów nie zdradza ale do wiadra kapało do końca.

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Kolumna półkowa- sitowa

Post autor: użytkownik usunięty »

Jeszcze nie opróżniłem bufora...ciekawe co tam znajdę:D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kolumny półkowe”