Kolumna półkowa- sitowa

Temat rozwiązany
Awatar użytkownika

szatajoh
200
Posty: 234
Rejestracja: niedziela, 28 paź 2012, 15:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whiski i Sliwowica
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Norynberga/Zywiec
Podziękował: 93 razy
Otrzymał podziękowanie: 34 razy
Kontakt:

Post autor: szatajoh »

I o to mi chodziło. Ja też skorzystałem z porad Kwik 44 i nie żałuje.

kwik44
1250
Posty: 1259
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Kolumna półkowa- sitowa

Post autor: kwik44 »

Których? ;) bo ja się już gubię, które lepsze. :D Ale na poważnie. Gotowałem ostatnio morele. 2x. Najpierw odpęd, później destylacja na półkowej. W porównaniu do destylacji jednokrotnej destylat łagodniejszy i destylacja "prostsza". Prostsza o tyle, że jakoś łatwiej mi się odebrał przedgon, następnie bez refluksu destylowałem do 50% destylatu do praktycznie 96 stopni w kegu. Później mały refluks, odbiór do 97 stopni, później pogon do 99. Finalne nie dodałem tego co było powyżej 97 stopni w kotle do urobku. Powód był prosty - gotowałem z pestkami (intencjonalnie) i jak mi poradzono na homedistiller pod koniec idzie gorzkie. A ponieważ tego nie chciałem to nie dodałem. Natomiast mimo, że było gorzkie nie miało smaku rozgotowanych owoców/liści. Odpęd robiłem szybko. Lekki migdałowy zapach z pestek jest obecny w destylacie.
Awatar użytkownika

szatajoh
200
Posty: 234
Rejestracja: niedziela, 28 paź 2012, 15:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whiski i Sliwowica
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Norynberga/Zywiec
Podziękował: 93 razy
Otrzymał podziękowanie: 34 razy
Kontakt:
Re: Kolumna półkowa- sitowa

Post autor: szatajoh »

Kwik 44 według Twoich rad destyluje na półkowej wszystko aż do dna aż nic nie kapie. Od 40procent zbieram w probierki wącham myśle przeżywam odeśpie nockę i to co mi podchodzi dolewam do dojrzewania. Dzieki tej metodzie jeszcze się nie zawiodłem. Mam kontakt w frankoni z profesjonalistą jedna z lepszych miejscowych małych gorzelni potwierdza on że dla siebie też tak robi no niestety szczegolów nie zdradza ale do wiadra kapało do końca.

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Kolumna półkowa- sitowa

Post autor: użytkownik usunięty »

Jeszcze nie opróżniłem bufora...ciekawe co tam znajdę:D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kolumny półkowe”