Budowa kolumn rektyfikujących.

japitole
300
Załączniki
Re: Kolumna półkowa sitowa by CHPRZEMO

Postautor: japitole » piątek, 17 sty 2020, 18:03

Gdzieś na zagranicznych forach wyczytałem, że wysokość segmentu to 3/4 jego średnicy, więc jeżeli jest to prawda, to Twoja powinna mieć 76,62mm czyli by się zgadzało z tymi 80mm

alembiki
Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!
Awatar użytkownika

.Gacek
1500
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Załączniki

Postautor: .Gacek » piątek, 17 sty 2020, 19:21

@japitole jest taka sprawa... Jeszcze nie wiem za bardzo jak to nazwać, ale kolumna półkowa na buforze i 5 sitach daje mi "słaby" spirytus około 94%. Smak jest nieco inny niż na zasypowej. Ktoś gdzieś to tak ładnie nazwał "że półkowa bardzo dobrze frakcjonuje"...
Ja mam takie nieodparte wrażenie, że każda z tych półek zachowuje się jak bufor na buforze.
Teraz mam mało czasu na tego typu eksperymenty ale mam nadzieję, że uda mi się rozwinąć myśl wraz z dowodami i jakaś tezą w niedługim czasie.
Pozdrawiam Gacek.

Moskit81
30
Załączniki

Postautor: Moskit81 » sobota, 18 sty 2020, 01:16

Na 3 półkach odbieram 92%. Pracowałem na 2,6kW i odbierałem 30ml. Wrzucę zdjęcia żeby było wiadomo na czym robię. Papugi jeszcze nie mam, myślę o rozszerzeniu do 5-ciu półek. Zawory w drodze, cukrówki będę robił na automacie jak opanuję "Rakietę". :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony sobota, 18 sty 2020, 02:40 przez Moskit81, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

lesgo58
4500
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Załączniki

Postautor: lesgo58 » sobota, 18 sty 2020, 07:57

To nie są tylko 3 półki. To są 3 półki plus.... Pamiętaj, ze bufor wstępnie tez wzmacnia.
P.S. Proponuję nie zaśmiecać głównego tematu pobocznymi tematami.

aakk
500
Załączniki
Re: RE: Re: Kolumna półkowa sitowa by CHPRZEMO

Postautor: aakk » czwartek, 6 lut 2020, 19:23

.Gacek pisze:@japitole jest taka sprawa... Jeszcze nie wiem za bardzo jak to nazwać, ale kolumna półkowa na buforze i 5 sitach daje mi "słaby" spirytus około 94%. Smak jest nieco inny niż na zasypowej. Ktoś gdzieś to tak ładnie nazwał "że półkowa bardzo dobrze frakcjonuje"...
Ja mam takie nieodparte wrażenie, że każda z tych półek zachowuje się jak bufor na buforze.
Teraz mam mało czasu na tego typu eksperymenty ale mam nadzieję, że uda mi się rozwinąć myśl wraz z dowodami i jakaś tezą w niedługim czasie.

Udało się więcej eksperymentować? Jakieś nowe wrażenia?
Zastanawia mnie jeszcze z jaką maksymalną prędkością możemy odbierać spirytus aby kolumna pracowała do końca stabilnie. Oczywiście mówię o przypadku gdy posiadamy bufor.

Awatar użytkownika

.Gacek
1500
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Załączniki

Postautor: .Gacek » piątek, 7 lut 2020, 14:24

Cześć Adam. Czekam jeszcze na nową głowicę z wysokim zasypem nad OLM i przygotowuję nastawy na Black Labelach. Postaram się założyć osobny temat aby tu nie śmiecić.
Pozdrawiam Gacek.

Wróć do „Kolumny destylacyjne”