kolumna destylator bimber S130/50S

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7339
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy

Post autor: radius »

Zwróć się do kolegi, który napisał posta wcześniej :mrgreen: :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
alembiki
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Odp: kolumna destylator bimber S130/50S

Post autor: Pretender »

Otrzymany destylat przepuść jeszcze 1-2 razy. Pozwoli to oczyścić rurki a Tobie zaznajomić się z procesem.

jacol26w
5
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 19 gru 2013, 19:42
Podziękował: 3 razy
Re: kolumna destylator bimber S130/50S

Post autor: jacol26w »

Bardzo dziękuję wszystkim za udzielone rady. Wszystkie okazały się bardzo pomocne. Wczoraj stosując się do wytycznych z forum wyczyściłem kolumnę i przepuściłem śmierdzący destylat. Efektem jest 93% bimberek o ładnym zapachu. Pozostaje jeszcze zamontować elektroniczny termometr i nauka odbierania przed i pogonów. A w przyszłości, gdy uzbieram trochę w śwince skarbonce, może fundnę sobie głowicę Aabratek. Dziękuję wszystkim za pomoc i życzę szczęśliwego nowego roku.

randalf1982
1
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 2 sty 2014, 20:11
Re: kolumna destylator bimber S130/50S

Post autor: randalf1982 »

Kolega kupił taką samą i od tego samego gościa :) jutro mamy gonić. Nadaje się to do cukrówek??
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: kolumna destylator bimber S130/50S

Post autor: gr000by »

Jak chcecie uzyskać bimber to jak najbardziej. O tym, że spirytusu na tym nie będzie (znośnej jakości) już było wcześniej napisane.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.

jacol26w
5
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 19 gru 2013, 19:42
Podziękował: 3 razy
Re: kolumna destylator bimber S130/50S

Post autor: jacol26w »

Kolego randalf1982 napisz jak efekty destylacji. Ja znów borykam się ze smrodem metalu. Wczoraj z 40 litrów nastawu w pierwszym gotowaniu wyszedł super bimberek 94%. Niestety kolejne 40 litrów dało tylko i wyłącznie truciznę. Dodam że po pierwszym psoceniu tylko wypłukałem sprzęt zimną wodą wlałem kolejny nastaw do kega. Czy po każdym gotowaniu trzeba wszystko gotować w kwasku cytrynowym i skrupulatnie myć? A może z moim kegiem jest coś nie tak. Może nie każdy keg się nadaje do destylacji?

edit

Koledzy ma ktoś jakiś pomysł?
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: kolumna destylator bimber S130/50S

Post autor: gr000by »

Truciznę, czyli co? Śmierdzi, pali, powoduje nudności lub halucynacje? Jak po pierwszym przebiegu było wszystko dobrze, to na kega nie ma co zwalać winy. Raczej na nieco inne prowadzenie procesu, podział destylatu na przedgon, serce i pogon lub nadmierny pośpiech. Sprzęt wystarczy płukać wodą, nie trzeba co proces go myć kwaskiem.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.

jacol26w
5
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 19 gru 2013, 19:42
Podziękował: 3 razy
Re: kolumna destylator bimber S130/50S

Post autor: jacol26w »

Śmierdzi. Zapach identyczny jak z pierwszego i drugiego gotowania. Po dokładnym wygotowaniu zmuwaków i całego sprzętu dwa gotowania były ok aczkolwiek po tym drugim w kotle został już ten okropny zapach metalu. Wypłukałem wszystko pod bierzącą wodą ale niestety kolejne 40 litrow dało śmierdzący metalem destylat który kapał od początku do końca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”