Hybryda Kolumny CU65 z Turbo-Still-em 35CU

Budowa kolumn rektyfikujących.
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy

Post autor: .Gacek »

Witam autora tematu.
Jestem bardzo ciekawy jak wypadły pierwsze próby z ratyfikacji na tej hybrydzie.
Opiszesz nam coś?
Podziwiam zapał :klaszcze:
Pozdrawiam Gacek.
alembiki
Awatar użytkownika

Autor tematu
rottweiler
50
Posty: 82
Rejestracja: wtorek, 6 paź 2015, 20:44
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Hybryda Kolumny CU65 z Turbo-Still-em 35CU

Post autor: rottweiler »

Uzyskałem średnio 93-94% z pierwszego gonu. Chciałem, żeby niepożądane frakcje były wsysoko nad olm, dlatego też wykorzystałem co miałem pod ręką:)
Miało być próbne uruchomienie i wykrycie błędów, nieszczelności konstrukcji, zrobiłem cztery procesy(łącznie 108l nastawu), uzyskałem chyba 12l 93-94%, procesy były wielokrotnie przerywane, a kolumna nie wypełniona w całości zmywakami, niektóre butelki po rozrobieniu zostały już spożyte, nie które trzeba było puścić przez węgiel aktywny. Jak na urobek z pierwszego pędzenia wynik Uważam za zadowalający.
Ostatnio zmieniony sobota, 2 lut 2019, 17:55 przez rottweiler, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor tematu
rottweiler
50
Posty: 82
Rejestracja: wtorek, 6 paź 2015, 20:44
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Kolumna CU70 + TurboStill CU35

Post autor: rottweiler »

Szlumf pisze:Napisz koniecznie jak już opanujesz tą "żyrafę". W tych 160cm nad wziernikiem mogą się dziać ciekawe rzeczy. Szczególnie jak tego nie ocieplisz.
Będzie dodatkowo chłodzone, nakręciłem 6mb wężyka podłączonego poniżej refluksu.
Podczas testów musiałem grzać poniżej 1000W, bo miałem nieszczelności na połączeniu śrubunek wziernika z Turbo-Stillem, na buforze wyciek opanowałem ciastem z mąki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kolumny destylacyjne”