Kolumna aabratek czy moze być korytko zamiast rurki w glowicy

Temat dla tych, którzy chcą zbudować, bądź zakupić, kompletne urządzenia.

Autor tematu
hurriway
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 1 lip 2018, 13:21

Post autor: hurriway »

Czołem,

Takie pytanie jak w temacie: czy może w głowicy aabratka być korytko zamiast rurki do odprowadzania refluksu ? Czytałem gdzieś że przez rurkę może lecieć para i ją przytykać (chyba sam aabratek o tym pisał). A dodatkowo że nie miałem rurki to zrobiłem już korytko i zespawałem głowice ale nie daje mi to spokoju, bo strumień wody (po testach pod umywalką) nie jest idealnie prosty tylko się zakrzywia dlatego nie spada wprost idealnie na środek wypełnienie poniżej. I nie daje mi to spokoju czy tak może być.

I chyba się pochwale za jakiś czas całym projektem, bo robiony samodzielnie. Z założeniem ze ma poniżej 200zł wyjść. Nawet zamki do łączenia głowicy z kolumną i zbiornikiem sam działałem na tokarce. Kolumna ma 60.3 mmm i 3 mm ścianki.

Dzięki za odpowiedź. Niech procenty będą z wami :D
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Kolumna aabratek czy moze być korytko zamiast rurki w glowicy

Post autor: herbata666 »

Spokojnie, nawet jak byś języka powrotu nie wspawał to też by działało (tylko by się przez tamkę przelewało), tam ma powstać jeziorko z którego będziesz odbierał i już, wiadomo język powrotu centruje refluks, ale bez niego też będzie działać :D.
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji

Autor tematu
hurriway
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 1 lip 2018, 13:21
Re: Kolumna aabratek czy moze być korytko zamiast rurki w glowicy

Post autor: hurriway »

Balem się jakiegoś efektu ściankowania, ale widzę ze wystarczy podsunąć do góry zmywak odpowiednio wyprofilowany. Tzn żeby było zagłębienie na środku i centruje strugę w miarę ok. Podejrzewam, że to i tak będzie po tych zmywakach spływać jak będzie chciało.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aparatury kompletne”