Kolumna 76 Lm/olm

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.

Autor tematu
Shimazu
5
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 8 sty 2023, 12:08

Post autor: Shimazu »

Witam jak w tytule niby dopiero początki mojej przygody z tym fachem ale postanowiłem zrobić nowy sprzęt, wcześniejszy okazał się za mało wydajny.
A więc kolumnę zamierzam zrobić z rury Ko 76,1mm. Głowica będzie wykonana z 25-20cm lub krótszej rury 101,6mm dwóch Dennic o tym samym wymiarze. W środku nawinięte będzie 2,5 metra rurki karbowanej o średnicy zew. 16mm. Zastanawiam się nad zrobieniem rdzenia wodnego w środku kondensora. Jeziorko o pojemności ok 150ml. Najważniejsze pytania które mnie bardzo nurtują a przewertowałem już setki stron forum przez ostatnie dwa lata i nie znalazłem jasnej odpowiedzi.
Jak powinien wyglądać spust olm i jaką mieć pojemność? Słyszałem o pułeczce przysciankowej. W kolumnie która teraz użytkuje 60,3mm jeziorko wykonane jest z głębszej dennicy fi32 bez daszka pytanie czy to rozwiązanie jest najlepsze i jeśli tak jakiej dennicy do tego użyć (chodzi mi o fi) I czy 40 cm od Lm będzie dobra odległością.
koncentraty wina
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”