Kokosanka

Pomysły na poprawę smaku bimbru, przepisy smakowe, domowe sposoby na wyrób markowych wódek...
Awatar użytkownika

drgranatt
1800
Posty: 1847
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 204 razy

Post autor: drgranatt »

Chyba ok. 400 ml. :scratch:
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
promocja

Fiflak
450
Posty: 464
Rejestracja: wtorek, 27 wrz 2011, 11:37
Krótko o sobie: Spokojny i uczynny ze mnie chłop.
Ulubiony Alkohol: łiskacz domowy
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Wschodnie Mazowsze
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 76 razy
Re: Kokosanka

Post autor: Fiflak »

@Kiwitom23
Jak trwałe jest malibu sporządzone wedle twojego przepisu? Tzn. chodzi mi oto, jak długo w butelkach, poza lodówką można specjał przetrzymywać. Czy z czasem się nie rozwarstwia?
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Kokosanka

Post autor: kiwitom23 »

Kòpôcz pisze:A to mleko kokosowe to jakiej objętości puszka?
To takie puszki, jak tego zagęszczonego - około 500g. Piszę około, bo te gramatury oscylują koło 500g, zdaje się że jest to 489g, czy jakoś tak.
Fiflak pisze:@Kiwitom23
Jak trwałe jest malibu sporządzone wedle twojego przepisu? Tzn. chodzi mi oto, jak długo w butelkach, poza lodówką można specjał przetrzymywać. Czy z czasem się nie rozwarstwia?
Ja niedawno zrobiłem i stoi to w piwnicy ponad tydzień, ale nie zauważyłem żadnych oznak rozwarstwienia. Ponoć spokojnie można to trzymać kilkanaście miesięcy i nic się z tym nie dzieje, nawet lepsze jak trochę postoi, choć już zaraz po zrobieniu nadaje się do picia.
Ostatnio zmieniony wtorek, 1 lut 2022, 10:44 przez kiwitom23, łącznie zmieniany 1 raz.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy smakowe”