kokos

Produkcja koniaku, brandy, śliwowicy, kalwadosu i innych nektarów które można uzyskać z owoców.
Awatar użytkownika

Autor tematu
jouu
200
Posty: 242
Rejestracja: wtorek, 15 wrz 2009, 22:21
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: swój :D
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: bdg
Otrzymał podziękowanie: 7 razy

Post autor: jouu »

próbował ktoś kiedyś robić malibu ? czy jak to się zwie z kokosa ? zawsze w jakimś markecie jest promocja na kokosy 1zl za sztuke takich kilka wrzucić dopełnić ewentualnie wiórkami ? jakieś rady ?
Dobry bimber nie jest zły ;]
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5376
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 666 razy
Kontakt:
Re: kokos

Post autor: Zygmunt »

Malibu to w zasadzie biały rum z mlekiem kokosowym. Popatrz jak się robi rum (zacier na cukrze trzcinowym pewnie sporo Cię wyniesie), a potem dodaj mleka- a w zasadzie SOKU kokosowego. Sok to trochę "insza inszość" jeżeli chodzi o kokosy, bo jest pozyskiwany z niedostępnych w naszym kraju tych dużych i zielonych kokosów. Można go kupić czasami w puszce (takiej małej, metalowej)- cena coś około 12zł/100ml. Do tego odrobina soku z limonki i w zasadzie to wszystko.
Co do proporcji- musiałbyś pokombinować na smak, bo producent raczej nie zdradzi ;)
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Autor tematu
jouu
200
Posty: 242
Rejestracja: wtorek, 15 wrz 2009, 22:21
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: swój :D
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: bdg
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: kokos

Post autor: jouu »

chodziło mi raczej o taki bimberek z kokosa to kiedyś piłem takie coś w białej butelce z kokosami na etykietce i zalatywało całkiem fajnie kokosem i nie wiem czy to była zwykła woda leżakowana z wiórkami czy z bamberek na kompocie kokosowym pytam bo kokos jest dosc twardy i czy drozdze dadza mu rade ? (chodziło mi o takiego zdrewniałego włochatego orzecha oczywiscei do produkcji luzy bym tylko zawartości ;p w tym przypadku skorka to nie jest to najlepsze ;p) a cukier biały z trzcinowym wtedy...

druga opcja zwykły bimberek a do leżakowania zamiast dębu wiórki kokos albo to i to

? :?: ?
Dobry bimber nie jest zły ;]
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5376
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 666 razy
Kontakt:
Re: kokos

Post autor: Zygmunt »

Fermentacja kokosa jest dość trudna- poszukaj na forum SWIMP, tam ktoś opisywał przygody z kokosem. Z własnego doświadczenia pamiętam, że tworzy się taki tłusty kożuch na powierzchni (próbowałem kiedyś robić wino kokosowe z ryżem, ale poszło w kanał).
Kokos to roślina, z której produkuje się olej, tłuszczu jest tam 3 razy więcej jak cukru, więc fermentacja jest utrudniona.
Co do leżakowania- spróbuj, efekt może być ciekawy...
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Autor tematu
jouu
200
Posty: 242
Rejestracja: wtorek, 15 wrz 2009, 22:21
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: swój :D
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: bdg
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: kokos

Post autor: jouu »

dzięki za rade już wiem ze nie wato się za to brać lepiej wleje grunwaldzkiego do łupiny i odkorkuje za jakiś czas ;p
Dobry bimber nie jest zły ;]

dariox87
5
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 16 sty 2018, 15:48
Re: kokos

Post autor: dariox87 »

Kolego i jak wyszło coś z tego? Bo poszukuje przepisu na a’la Finlandię kokosową, ponieważ moja ją lubi i chciałem coś własnymi siłami zdziałać.
Ostatnio zmieniony czwartek, 8 mar 2018, 16:57 przez Kamal, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Koniecznie poprawki.
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2367
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: kokos

Post autor: Kamal »

Maceruj wiórki kokosowe z alko, a później destylacja. I ukochana będzie zadowolona. ;)
K.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nastawy owocowe”