[RW, kolumna półkowa] Katarynka Coorp-a

Zwarte Urządzenia Rektyfikujące i nie tylko...

Ondskan
5
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 2 mar 2010, 21:23
Krótko o sobie: ;P
Ulubiony Alkohol: Okowita
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków

Post autor: Ondskan »

3. Uruchamiasz system -> pełne grzanie; pełny przepływ wody w chłodnicy refluksu; obserwacja temperatury (musisz pilnować). Aby złapać chwilę przed nagrzaniem kolumny sugeruję dodać termometr gdzieś w połowie wysokości np. koło 10-tej półki. Jak tu temp. zacznie wzrastać 50C-60C-70C (w ciągu np. 10sek - 20sek) wiesz że niedługo (5 min - 10 min) zacznie refluksować. Wtedy trzeba zmniejszyć trochę (próby) grzanie, otworzyć obieg w chłodnicy odbioru (ten obieg może być otwarty wcześniej).

4. Tak regulować grzanie i przepływ wody w chł. refluksowej aby nic na razie nie kapało. Trudno tu znaleźć balans ale jest konieczne aby choć 10 minut termometr nad chł refluksu ustalił się na około np. 78C - 78.5C (tu jest temperatura unikalna dla Twojego systemu więc zgaduję). Temp. w połowie wys. kolumny powinna być około 80C-84C.

5. Po np. 10 minutach takiej stabilizacji leciutko i w odstępach czasowych 10sek - 20sek. przykręcasz wodę w chł. refluksu aż zaczyna kapać destylat z odbioru.
Szukałem długo... Ale nie znalazłem tematu a nawet posta "Jak ruszać na nowym sprzęcie..." może niezbyt uważnie szukałem(na pewno nawet...), ale wielkie dzięki Juliusz

Siurek
2
Posty: 4
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 18:07
Re: [RW, kolumna półkowa] Katarynka Coorp-a

Post autor: Siurek »

I jak przeróbki Braciszku :?:
Zdroźa

mjr56
5
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2015, 00:09
Podziękował: 24 razy
Re: [RW, kolumna półkowa] Katarynka Coorp-a

Post autor: mjr56 »

Temat zapowiadał się bardzo ciekawie. Niestety, widzę, że umarł. Czyżby w połowie drogi, eksperyment został zarzucony?

W_TG
600
Posty: 643
Rejestracja: piątek, 27 gru 2013, 23:54
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 145 razy
Re: [RW, kolumna półkowa] Katarynka Coorp-a

Post autor: W_TG »

W zaokrągleniu ,jeśli chodzi o wydajność praktyczną spożywalnego produktu
1 kg cukru = ~0,5 l spirytusu =~1 litr wódki
Zależnie od sprzętu i umiejętności można ten wynik nieznacznie podnieść lub sporo zaniżyć (zarówno ilościowo jak i jakościowo)
Alkohol nikomu nie rozwiązał problemów.
Ale wielu pomógł o nich zapomnieć.

jpiwek
300
Posty: 310
Rejestracja: środa, 19 mar 2014, 12:43
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: [RW, kolumna półkowa] Katarynka Coorp-a

Post autor: jpiwek »

A z 1kg zboża 0,3l.
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: [RW, kolumna półkowa] Katarynka Coorp-a

Post autor: Lootzek »

W_TG i jpiwek, komu i na co odpowiadacie, bo nie mogę się dopatrzeć? :O (pomijając fakt że temat zdechł ponad 4 lata temu) ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria destylatorów Reflux”