Znaleziono 33 wyniki

autor: kaniowy
niedziela, 28 sty 2018, 13:37
Forum: Bimbrownia
Temat: Ewolucja sprzętu
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 9260

Re: Ewolucja sprzętu

Zawsze czytałem że miedź jednak potrzebna... A co do mojego rozwiązania to skłaniam się do miseczki. Chociaż nie wiem czy w ogóle coś będzie, bo mi wystarcza to co teraz otrzymuje. Zwykle robię jakieś wódki smakowe, nie lubię czystej.
autor: kaniowy
niedziela, 28 sty 2018, 12:28
Forum: Bimbrownia
Temat: Ewolucja sprzętu
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 9260

Re: Ewolucja sprzętu

No cóż, no to trzeba przemyśleć temat :)
autor: kaniowy
niedziela, 28 sty 2018, 09:12
Forum: Bimbrownia
Temat: Ewolucja sprzętu
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 9260

Re: Ewolucja sprzętu

A czy samo wykonanie w ten sposób jest ok?
autor: kaniowy
niedziela, 28 sty 2018, 08:55
Forum: Bimbrownia
Temat: Ewolucja sprzętu
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 9260

Re: Ewolucja sprzętu

Podpowiedzcie mi w takim razie czy moduł OLM wykonany z dennicy tak jak tu
http://alkohole-domowe.com/forum/tania- ... 11576.html
jest zrobiony prawidłowo? Mam rurę 60,3 więc lepiej użyć dennicy 33,7 czy 42?
autor: kaniowy
sobota, 27 sty 2018, 21:42
Forum: Bimbrownia
Temat: Ewolucja sprzętu
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 9260

Re: Ewolucja sprzętu

No i jestem po pierwszym procesie ze sprężynkami od plipek1 na pokładzie, dodatkowo też wspawałem termometr na 10 półce i na jego podstawie prowadziłem proces. No i jakie różnice? Szok :o , pomimo tego że moja kolumna, z powodu zmiany warunków mieszkaniowych, ma teraz tylko około 110 cm zasypu z cze...
autor: kaniowy
wtorek, 16 sty 2018, 23:42
Forum: Bimbrownia
Temat: Ewolucja sprzętu
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 9260

Re: Ewolucja sprzętu

No cóż zacząłem od zamówienia sprężynek od plipek1, sam sprawdzę czy będzie różnica:)
autor: kaniowy
wtorek, 16 sty 2018, 20:45
Forum: Bimbrownia
Temat: Ewolucja sprzętu
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 9260

Ewolucja sprzętu

Witam wszystkich. Czytam ostatnio forum i muszę to napisać. Za czasów kiedy spawalem swoją kolumnę trafiłem tu na forum,całe szczęście, bo wtedy tu krążył taki pdf z rozrysowaną kolumną aabratek, i posługując się tym rysunkiem zrobiłem swój sprzęt. Do dnia dzisiejszego go mam i używam i jestem bardz...
autor: kaniowy
wtorek, 24 kwie 2012, 22:00
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Które T3 lepsze, niebieskie czy Spirit Ferm
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 9905

Re: Które T3 lepsze, niebieskie czy Spirit Ferm

Bzymek a co w Twoim przypadku tak zdecydowanie przemawia za SpiritFermem?
autor: kaniowy
poniedziałek, 23 kwie 2012, 19:53
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Które T3 lepsze, niebieskie czy Spirit Ferm
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 9905

Które T3 lepsze, niebieskie czy Spirit Ferm

Zastanawiam się które drożdże są lepsze jeśli chodzi o smak produktu i działanie w powiększonych nastawach, i o pracę w niższych temp. Proszę o wypowiedzi użytkowników którzy mają porównanie tych szczepów drożdży.
autor: kaniowy
niedziela, 8 kwie 2012, 09:30
Forum: Po Godzinach
Temat: Wesołego jajka...
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1958

Re: Wesołego jajka...

I mokrego bimbrusa :D
autor: kaniowy
wtorek, 20 mar 2012, 19:23
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Brzozówka
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 6294

Re: Brzozówka

Też dziś rozcieńczyłem, ale nie spodziewam się fajerwerków bo smaku w tym soku niewiele. No ale poczekamy, zobaczymy:)
autor: kaniowy
wtorek, 20 mar 2012, 15:32
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Brzozówka
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 6294

Re: Brzozówka

A gdyby zrobić nastaw na takim soku? Zastanawiam się co lepiej właśnie. Rozrobić destylat tym sokiem czy zrobić nastaw. W sumie ten sok to jak woda smakuje z delikatnie wyczuwalną słodyczą.
autor: kaniowy
poniedziałek, 19 mar 2012, 21:29
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Brzozówka
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 6294

Brzozówka

Ma ktoś sprawdzony przepis na brzozówkę? Przeczytałem na sąsiednim forum, że sokiem z brzozy można rozcieńczać destylat i wtedy wychodzi dobra wódka. Jutro wybieram się po sok, bo to chyba już dobra pora i zrobię taką próbę. Może ktoś tak już robił i ma doświadczenia w tym temacie i mi coś podpowie,...
autor: kaniowy
czwartek, 15 mar 2012, 20:05
Forum: Galeria destylatorów Reflux
Temat: Nowy AABRATEK na forum
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 7302

Re: Nowy AABRATEK na forum

Dziś skończyłem robić sprężynki na katalizator miedziany do mojej kolumny. Odzyskiwałem miedź ze skrętki. Trochę żmudna robota, ale kilka popołudni no i mam. Sprężynki nie są super idealne, ale myślę że na katalizator powinny się nadać. Jest ich wagowo około 220g i tu moje pytanie, czy powinienem je...
autor: kaniowy
niedziela, 11 mar 2012, 18:28
Forum: Grzanie
Temat: Nie wydawaj kasy, sam zrób swój taboret gazowy
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 5671

Re: Nie wydawaj kasy, sam zrób swój taboret gazowy

W dużej mierze macie racje. Mnie akurat wyniosło to tanio, ale widziałem wiele tu przypadków w których ktoś kupił gotowy taboret za 60zł na allegro, ale jak się okazało był tak niestabilny, że został po nim tylko palnik a stelaż i tak musiał zrobić sam. Więc te rurki, czy profile musiał po raz drugi...
autor: kaniowy
niedziela, 11 mar 2012, 13:47
Forum: Grzanie
Temat: Nie wydawaj kasy, sam zrób swój taboret gazowy
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 5671

Re: Nie wydawaj kasy, sam zrób swój taboret gazowy

Pracuję jako ślusarz i wszystko robiłem w pracy więc ZERO :D Profile to odpady poprodukcyjne, a dla mnie jeszcze świetnie się nadały. Malowanie też w pracy, ale przecież nie trzeba malować proszkowo, można zwykłym podkładem objechać.
autor: kaniowy
niedziela, 11 mar 2012, 13:17
Forum: Grzanie
Temat: Nie wydawaj kasy, sam zrób swój taboret gazowy
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 5671

Re: Nie wydawaj kasy, sam zrób swój taboret gazowy

Nie wstawiałem go żeby się chwalić, ale po to żeby nowych konstruktorów naprowadzić na właściwy trop, bo jak widać z dobrym pomysłem i z niewielkim nakładem finansowym można uzyskać świetne efekty. Oczywiście trzeba w to też włożyć trochę chęci i pracy, ale zawsze parę groszy zostaje w kieszeni. No ...
autor: kaniowy
niedziela, 11 mar 2012, 12:24
Forum: Grzanie
Temat: Nie wydawaj kasy, sam zrób swój taboret gazowy
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 5671

Nie wydawaj kasy, sam zrób swój taboret gazowy

Zakładam ten temat bo kiedy kompletowałem swoje zabawki to szukałem tu projektu taboreta gazowego, ale nie ma za wiele takich projektów. Z założenia miało być tanio, więc wykluczałem kupno gotowego, a że mam jakieś pojęcie o spawaniu i takich tam to zrobiłem sobie swój taborecik. Wykorzystany tu jes...
autor: kaniowy
niedziela, 11 mar 2012, 11:56
Forum: Galeria destylatorów Reflux
Temat: Nowy AABRATEK na forum
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 7302

Re: Nowy AABRATEK na forum

Nic się tu nie oszuka, ani nie ukryje ;)
autor: kaniowy
niedziela, 11 mar 2012, 09:49
Forum: Galeria destylatorów Reflux
Temat: Nowy AABRATEK na forum
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 7302

Re: Nowy AABRATEK na forum

Ja już wiem gdzie jest błąd. Brakuje mi wypełnienia. W rurze jest tylko 30 zmywaków z lidla. Muszę jeszcze trochę dokupić.
autor: kaniowy
sobota, 10 mar 2012, 18:19
Forum: Galeria destylatorów Reflux
Temat: Nowy AABRATEK na forum
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 7302

Re: Nowy AABRATEK na forum

Dziś miała miejsce pierwsza właściwa robota na moim sprzęcie. Bimberek już był robiony ze świetnym efektem, a teraz spirytusik. Nastaw to 5kg cukru, około 19l wody i 1/2 paczki drożdży T3, na koniec szybkie klarowanie bentonitem i na rury. Po dwóch psoceniach uzyskałem 2l spirytusu o mocy 94%, około...
autor: kaniowy
wtorek, 6 mar 2012, 17:46
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Pierwszy nastaw Klodka4 a la Partyzant!!!
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 14831

Re: Pierwszy nastaw Klodka4 a la Partyzant!!!

Rozrobiłem do 50%, ale tylko raz destylowałem i wszyscy zachwyceni, Miałem puszczać drugi raz, ale już nie mam za bardzo co :D
autor: kaniowy
wtorek, 6 mar 2012, 15:43
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Pierwszy nastaw Klodka4 a la Partyzant!!!
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 14831

Re: Pierwszy nastaw Klodka4 a la Partyzant!!!

Zapomniałem napisać co wyszło. Trochę spartoliłem sprawę, bo za mocno grzałem i wystraszyłem się, że za słabe mi leci, dlatego po pierwszej butelce zacząłem bawić się refluksem i odbierałem tylko w temp. od 79-84 w miarę możliwości. W sumie tym sposobem otrzymałem 3,25l urobku 78%. Po rozrobieniu su...
autor: kaniowy
poniedziałek, 5 mar 2012, 20:56
Forum: Problemy i pytania
Temat: Pierwsze kroki. Od czego zacząć?
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 7589

Re: Pierwsze kroki. Od czego zacząć?

Słuchaj kolegi pokrec, bo mnie już pokierował i dziękuję mu za to. Ja swoją kolumnę robiłem sam, w galerii masz zdjęcia http://alkohole-domowe.com/forum/nowy-aabratek-na-forum-t5469.html. Całość jak trochę pokombinowałem, poszukałem i z dużym nakładem własnej pracy i bez płacenia za spawanie wyniosł...
autor: kaniowy
poniedziałek, 5 mar 2012, 17:20
Forum: Galeria destylatorów Reflux
Temat: Nowy AABRATEK na forum
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 7302

Re: Nowy AABRATEK na forum

U mnie zmętnienia, nawet po rozrobieniu nie było.
autor: kaniowy
niedziela, 4 mar 2012, 14:44
Forum: Galeria destylatorów Reflux
Temat: Nowy AABRATEK na forum
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 7302

Nowy AABRATEK na forum

Po dwutygodniowym studiowaniu forum powstał mój pierwszy aparat do destylacji. Z początku miał to być pot-still z powiększonym deflegmatorem, ale trafiło mi się 2 metry rury 2" za darmo więc postanowiłem już zbudować coś lepszego. Trochę też przekonał mnie do tego kolega Pokrec z tego forum, za...
autor: kaniowy
piątek, 2 mar 2012, 15:47
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Pierwszy nastaw Klodka4 a la Partyzant!!!
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 14831

Re: Pierwszy nastaw Klodka4 a la Partyzant!!!

Zrobiłem tak jak napisałem, nastaw już skończył pracować, zaraz go potraktuje bentonitem, jutro prawdopodobnie destylacja i zobaczymy co z tego wyjdzie.
autor: kaniowy
niedziela, 26 lut 2012, 23:14
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Pierwszy nastaw Klodka4 a la Partyzant!!!
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 14831

Re: Pierwszy nastaw Klodka4 a la Partyzant!!!

Podepnę się pod temat, bo kończę swojego aabratka i chce na nim zrobić najpierw dobry, smakowy bimberek, więc zmodyfikowałem trochę przepis i będzie on wyglądał tak: -1kg ryżu -400 dag rodzynek -pół cytryny -łyżka kwasku -18l wody -5kg cukru -pół paczki drożdży T3 Proszę kolegów o sugestię, czy wszy...
autor: kaniowy
poniedziałek, 13 lut 2012, 18:28
Forum: Grzanie
Temat: Taboret gazowy v. 1.0 :) by Maciej_K
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 7727

Re: Taboret gazowy v. 1.0 :) by Maciej_K

Mam pytanie, też chce zrobić sobie taboret do podgrzewania kega 30l. Chce go zrobić z największego palnika z kuchenki. Czy on wystarczy do gotowania w takim kegu?
autor: kaniowy
sobota, 11 lut 2012, 18:52
Forum: Osprzęt
Temat: Deflegmator z zimnymi palcami - prośba o opinię
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 4743

Re: Deflegmator z zimnymi palcami - prośba o opinię

No wielkie dzięki kolego. Wiec zrobię sobie porządny deflegmator z połmetrowej rury, albo szklany z butelek, wypełnię go zmywakami dalej dam 3 metrową chłodniczkę z miedzi, albo też szklaną i tyle. Tak będzie wyglądał mój sprzęt, skoro mówisz że te zimne palce nic mi nie dadzą.
autor: kaniowy
sobota, 11 lut 2012, 18:10
Forum: Osprzęt
Temat: Deflegmator z zimnymi palcami - prośba o opinię
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 4743

Re: Deflegmator z zimnymi palcami - prośba o opinię

No to skoro nie takie rozwiązanie to jakie?? Podpowiedzcie, mam już kega, jaki do niego zrobić dobry i w rozsądnych pieniądzach, deflegmator żeby otrzymywać dobre trunki?
autor: kaniowy
sobota, 11 lut 2012, 14:48
Forum: Osprzęt
Temat: Deflegmator z zimnymi palcami - prośba o opinię
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 4743

Deflegmator z zimnymi palcami - prośba o opinię

Buduje zestaw pot-still i szukam dobrego deflegmatora, który poprawiłby jakość i % otrzymywanego produktu. Chce robić raczej owocówki i inne smakówki a nie interesuje mnie spirytus. Jednak zależy mi żeby to co wychodzi było dobre. Zainteresował mnie deflegmator, który zrobił kolega SPEED w swojej ap...
autor: kaniowy
piątek, 10 lut 2012, 18:30
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: [KEG] SPEED --- mój destylator
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 9985

Re: [KEG] SPEED --- mój destylator

Kolego planuję zbudować coś podobnego. Powiedz mi czy na tym sprzęcie można robić owocówki? I czy ten odstojnik za deflegmatorem jest konieczny, bo większość tu uważa, że jeśli jest deflegmator to odstojnik można ominąć.

Wyszukiwanie zaawansowane