Znaleziono 4 wyniki

autor: jusbil700
piątek, 5 mar 2021, 14:08
Forum: Cydr
Temat: Domowy cydr: Brak pracy drożdży
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 10077

Re: Domowy cydr: Brak pracy drożdży

Jeszcze póki temat niezamknięty: W zestawie z drożdżami miałam klarowin. Czy powinnam go zastosować przed rozlaniem do butelek? Pomysł z butelką plastikową po wodzie jest genialny (typowo Grażyna :D ) pytanie teraz: przez co to przecedzić? Widzę w necie możliwość kupienia specjalnych m.in worków. A ...
autor: jusbil700
piątek, 5 mar 2021, 08:24
Forum: Cydr
Temat: Domowy cydr: Brak pracy drożdży
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 10077

Re: Domowy cydr: Brak pracy drożdży

Dziękuje za odpowiedzi :) Wezmę butelki, przeleję, dodam cukier. Zobaczymy za dwa tygodnie :)
autor: jusbil700
czwartek, 4 mar 2021, 16:34
Forum: Cydr
Temat: Domowy cydr: Brak pracy drożdży
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 10077

Re: Domowy cydr: Brak pracy drożdży

Dzięki wszystkim za komentarze :) Z góry informuję, że macie do czynienia z osobą co obejrzała dwa tutki na yt i zrobiła najprościej jak się da. 1) Nie mierzyłam cukru przed, w trakcie, ani po 2) Nie dosładzałam, pracowało na tym co było naturalnie w środku 3) Według opakowania, standardowo ok. 10g ...
autor: jusbil700
czwartek, 4 mar 2021, 09:12
Forum: Cydr
Temat: Domowy cydr: Brak pracy drożdży
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 10077

Domowy cydr: Brak pracy drożdży

Cześć wszystkim, postanowiłam nastawić pierwszy raz domowy cydr. Naoglądałam się poradników i wzięłam się do pracy. 12l balon dostał 10l soku jabłkowego NFC bez żadnych dodatków. Przygotowałam drożdże oraz pożywkę zgodnie z instrukcją. Pierwsze 3 dni pracowało jak szalone, ale szybko wszystko ustało...

Wyszukiwanie zaawansowane