Znaleziono 7 wyników

autor: jm1979
wtorek, 29 cze 2021, 13:52
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Urobek z winogrona
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1643

Urobek z winogrona

Witam serdecznie kolegów, mam takie pytanie techniczno chemiczne: zrobiłem urobek z winogrona i zastanawiam się czy ma takie same właściwości co z jabłek? Głównie chodzi mi o reakcję z miedzią. Jak zrobiłem z jabłek to wytrącił się zielonkawy osad po rozcieńczeniu z wodą. Tego z winogrona nie rozcie...
autor: jm1979
poniedziałek, 31 maja 2021, 21:14
Forum: Problemy zacierowe
Temat: Dziwny osad
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5748

Re: Dziwny osad

Od i mądrego warto posłuchać, Panowie - przyznaję - nie czyściłem :silent: bo myślałem, że jak alkohol płynie to się sam zdezynfekuje ale widzę, że to nie oto chodzi. Teraz dzięki waszej podpowiedzi - faktycznie wyczyszczę sprzęt tak jak ma być. Kolega ma rację, z cukrówki jak robiłem nigdy nic taki...
autor: jm1979
poniedziałek, 31 maja 2021, 14:45
Forum: Problemy zacierowe
Temat: Dziwny osad
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5748

Re: Dziwny osad

Dzięki za podpowiedź, oczywiście wstrzymam się, zwłaszcza że nigdy się tak nie robiło. Wiem co prawda, że z wody czasami wytrącają się minerały, ale nie w kolorze zielonym :scratch: Przyznam się też, że nie czyściłem sprzętu octem czy kwaskiem. Aaaaa propos. - Garnek z nierdzwki ciśnieniowy - Rurki ...
autor: jm1979
poniedziałek, 31 maja 2021, 11:58
Forum: Problemy zacierowe
Temat: Dziwny osad
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5748

Re: Dziwny osad

A widzisz, może i tak być. Mam do przerobienia jeszcze trochę wina z czarnego winogrona Raki może zrobię mam nadzieję, że z tym takiego problemu nie będzie. Mam jeszcze jedno pytanko, wiem że może to i głupio zabrzmi - ale wolę spytać dla spokojności ducha: :roll: NIE OTRUJĘ SIĘ TAKIM MIEDZIANYM DOD...
autor: jm1979
poniedziałek, 31 maja 2021, 11:39
Forum: Problemy zacierowe
Temat: Dziwny osad
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5748

Re: Dziwny osad

No tak, cała kolumna jest wykonana z miedzi wysoka na około metr plus rurki do deflegmatora (jak na zdjęciu)
Tak myślałem, że może to coś od miedzi ale nigdy takiego osadu nie było.
autor: jm1979
poniedziałek, 31 maja 2021, 10:31
Forum: Problemy zacierowe
Temat: Dziwny osad
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5748

Dziwny osad

Witam wszystkich :poklon; Panowie krótko nie smęcąc... od ponad roku bawię się w destylację na sprzęcie własnej roboty z deflegmatorem itd.... Zacier głównie z cukru. Wszystko zawsze wychodziło bez skazy ALE! Zrobiłem zacier z jabłek - wyszedł OK Przepuściłem go - wyszło super piękny jabłkowy posmak...
autor: jm1979
sobota, 29 maja 2021, 13:32
Forum: Przywitaj Się!
Temat: jm1979
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1440

jm1979

Witam wszystkich wysokiej klasy specjalistów pielęgnujących kunszt bimbrowniczy ;)

Wyszukiwanie zaawansowane