Jęczmien mocno wędzony torfem - gdzie kupić?

Technologia słodowania, zacieranie ziarna. Przepisy na zaciery ziemniaczane.

maniek86
200
Posty: 224
Rejestracja: wtorek, 9 cze 2015, 17:45
Krótko o sobie: siłownia,boks,golebie wysokolotne,domowa łycha
Ulubiony Alkohol: Hudson Manhattan Rye
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Uk
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Post autor: maniek86 »

Zgadzam się Doody, ale szukałem najbardziej wędzonego i mieszkam w Uk. Może ktoś będzie chciał kupić.
Za tydzień będę zacierał ten słód zobaczymy jaki wyjdzie produkt a mam zamiar fermentować z dodatkiem młóta. Worek z folią w środku, aby trzymała piekny zapacha. Nie trzeba było otwierać żeby poczuć czym to jest wędzone, więc pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne.
Bimber forever !!!

Fiflak
450
Posty: 464
Rejestracja: wtorek, 27 wrz 2011, 11:37
Krótko o sobie: Spokojny i uczynny ze mnie chłop.
Ulubiony Alkohol: łiskacz domowy
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Wschodnie Mazowsze
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 76 razy
Re: Jęczmien mocno wędzony torfem - gdzie kupić?

Post autor: Fiflak »

Poruszony był tu temat pt. samodzielne wędzenie słodu. Czy warto przed zadymieniem zwilżać ziarno? Być może wówczas więcej fenoli się do niego przyklei. Sam nigdy nie wędziłem, ale ten proces mnie deko interesuje, dlatego pytam.

Autor tematu
user26311
Re: Jęczmien mocno wędzony torfem - gdzie kupić?

Post autor: user26311 »

Witam, na filmach z destylarni Laphroaig widać wyraźnie że ziarno jest suche, tylko obracają bo warstwa jest do 10cm. Ja wędziłem suche śrutowane i wyszło elegancko.
Dodam linka do najbardziej wędzonego jęczmienia jaki zdarzyło mi się kupić http://piwniczka.org/slod-wedzony-torfe ... Path=60_61.
Tak jak już gdzieś pisałem - świeżynka. Polecam.

Pawlik67
200
Posty: 224
Rejestracja: niedziela, 31 sty 2016, 13:08
Krótko o sobie: Nawrócony degustator, który kiedyś nie cierpiał bimbru
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Jęczmien mocno wędzony torfem - gdzie kupić?

Post autor: Pawlik67 »

Witam, Chciałbym odświeżyć temat. Możecie polecić jakiś dobry adres gdzie mozna znaleźć dobry mocno wędzony słód jęczmienny? Linki z tego postu są już nie aktualne. Jak wrzuciłam w google słud wędzony torfem, to wyskoczyło bardzo mało wyników. Głównie Ving Malt, ale nie piszą jak mocno wędzony. Znalazłem tez w AlePiwo słód BRUNTAL, zawartość fenoli 15-20, Ja bym szukał coś mocniejszego 30-40ppm. Możecie cos sprawdzonego polecić?
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Jęczmien mocno wędzony torfem - gdzie kupić?

Post autor: kiwitom23 »

Nie sprawdzałem go, ale mają to czego szukasz

https://piwnesurowce.pl/piwo/132-slod-w ... lting.html
Ostatnio zmieniony wtorek, 8 gru 2020, 23:12 przez kiwitom23, łącznie zmieniany 1 raz.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway

kwik44
1250
Posty: 1258
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Jęczmien mocno wędzony torfem - gdzie kupić?

Post autor: kwik44 »

Ten Castlemalt albo na białym forum kolega 98% robi akcję od czasu do czasu. Jak ci się nie spieszy to sprawdzaj stronę, może niedługo coś ciekawego się tam pojawi. Sam czekam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaciery zbożowe i ziemniaczane”