Znaleziono 6 wyników

autor: jastrzemb
niedziela, 13 sty 2019, 12:22
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Żółto-pomarańczowe zabarwienie po dodaniu miedzi do urobku !
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 2627

Re: Żółto-pomarańczowe zabarwienie po dodaniu miedzi do urobku !

Dzięki za zainteresowanie. Zacznę od przypomnienia, że wiele, wiele razy wszystko przebiegało bez tej "żółto-pomarańczowej" niespodzianki. Pęk kilkunastu pasków miedzi (ok. 15cm x 1 cm) wycięte były z cienkiej miedzianej taśmy stosowanej w przemysłowych transformatorach. W ok. 65% destylac...
autor: jastrzemb
sobota, 12 sty 2019, 16:39
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Żółto-pomarańczowe zabarwienie po dodaniu miedzi do urobku !
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 2627

Żółto-pomarańczowe zabarwienie po dodaniu miedzi do urobku !

W celu pozbycia się siarkowego smrodku, zawsze do otrzymanego urobku dodaję miedź. Zawsze poprawiało to zapach i smak, a płyn był dalej krystalicznie czysty. Od pewnego czasu nie mogę poradzić sobie z zażółceniem destylatu, właśnie po dodaniu miedzi. Proszę o rady i sugestie.
autor: jastrzemb
czwartek, 26 lis 2015, 12:08
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Jak zrobić Becherovke?
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 7070

Re: Jak zrobić Becherovke?

Ponieważ w oryginalnej Becherovce przebija nuta gożdzikowo-cynamonowa, tego składnika można dodać więcej niż zakłada to zamieszczony wyżej przepis i jest wtedy bliżej oryginału, choć z drugiej strony- czy musi być tak samo ! Wystarczy że nam smakuje!
autor: jastrzemb
środa, 25 lis 2015, 19:07
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Jak zrobić Becherovke?
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 7070

Re: Jak zrobić Becherovke? używam

Używam ku temu czeskie zioła na problemy z trawieniem o nazwie STOMARAN. Wychodzi całkiem dobrze.
autor: jastrzemb
piątek, 20 lut 2015, 16:35
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Inne (niż dąb) gatunki drewna do starzenia destylatów
Odpowiedzi: 184
Odsłony: 97183

Re: Inne (niż dąb) gatunki drewna do starzenia destylatów

Witam Wszystkich, teraz dopiero zauważyłem, że temat "kupnych prażonych dębowych czipsów", temat pod rozwagę, podjęty został przez frankonia 30 marca 2010roku. Minie więc niebawem 5 lat. Rad jestem, że już wcześniej, ktoś zauważył to o czym napisałem kilka dni temu. Rozumie, że skoro nikt ...
autor: jastrzemb
poniedziałek, 16 lut 2015, 13:42
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Inne (niż dąb) gatunki drewna do starzenia destylatów
Odpowiedzi: 184
Odsłony: 97183

Re: Inne (niż dąb) gatunki drewna do starzenia destylatów

Witam Wszystkich, jest to mój pierwszy post i zaraz z zapytaniem. Intryguje mnie sprawa czipsów dębowych tych opiekanych. Przecież jeśli opiekam kawałek drzewa, to efekt opiekania będzie widoczny tylko w części powierzchniowej i przypowierzchniowej drewna łącznie z efektem zapachowym. Tutaj mam czip...

Wyszukiwanie zaawansowane