Janek300

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
Janek300
10
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2012, 13:31

Post autor: Janek300 »

Cześć,

Mam 35 lat. Lubię majsterkować - co tydzień mam jakiś nowy genialny pomysł :lol: . Jestem robolem w metalówce, trochę spawam MAG i szlifuję. W domu mam spawarkę elektrodową i daję radę nią posmarkać jak mi coś trzeba.
Moje hobby to wędkarstwo. Sam robię woblery i wahadłówki.
Teraz zawładnęła mną obsesja posiadania psotnika i muszę go mieć :)
Na początku studiowania forum chciałem mieć szklany prosty sprzęt, tak do 100 zł do gotowania na kuchence. Następnie zapragnąłem zrobić jakąś kolumnę na kuchenkę, ale za mało miejsca do sufitu i zainteresowałem się spiral still. Ten sprzęt ma z kolei za małą wydajność więc myślałem nad połączeniem niedużej kolumny i spiral still. I w końcu przeczytałem o mini still Bokakob z miedzi, i na dzień dzisiejszy to jest to co chcę mieć :) . Małe, wygląda na proste w budowie, obsłudze i wydajne.
Teraz zastanawiam się nad tanim kotłem i sposobem połączenia.

PS
Przy okazji, czy kolega Zygmunt mógłby ponownie wrzucić zdjęcia do tematu Miedziany Mini Still, bo się nie wyświetlają.

Pozdrawiam
Janek300
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Janek300

Post autor: Wald »

Witamy, witamy i zapraszamy. Jest tu sporo wiedzy, aż ciężko to ogarnąć. Zapewniam, że każdy znajdzie coś dla siebie. Można również przedyskutować w gronie praktyków nowe pomysły. To działa :ok:
Życzymy "powódzenia" :hahaha:

Ps: o zaginionych fotkach wiemy, ale chyba będzie ciężko :bezradny: .
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Janek300

Post autor: pokrec »

Mini - Still podlega teraz procedurze patentowej (ZTCW), dopóki ona nie zakończy się prawomocnym orzeczeniem (w którąkolwiek ze stron) - chyba będzie ciężko z rysunkami i projektami.
Na pocieszenie - nawet, jeśli kol. Zygmunt otrzyma ochronę na swój projekt (czego mu życzę - to jego pomysł), zawsze będzie mozna go samemu wyprodukować do własnego, niekomercyjnego użytku.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
Awatar użytkownika

wolan
750
Posty: 791
Rejestracja: sobota, 14 lut 2009, 17:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Lublin/Ostrowiec Św.
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Kontakt:
Re: Janek300

Post autor: wolan »

Witamy Kolegę serdecznie :)
Jako zapalony wędkarz spinningista niebyłym sobą, gdybym nie poprosił o fotki blach i woblerów (bardziej interesują mnie blachy Hand Made ) :)

Projekt ministilla powinien krążyć po necie :) W galerii Radiusa powinny być fotki z budowy i myślę, że sprzeda Ci parę tajników jak zrobić dobrze sprzęt :).
Poza tym na forum przedstawiony jest także schemat budowy, kolumny wg. projektu Jarosława. Z którego sam korzystałem i jestem mega mega zadowolony.
Sprzęt pierwsze klasa :) a w razie jakichkolwiek problemów w trakcie budowy, czy pracy możesz liczyć na pomoc ze strony Jarka i (oczywiście mojej też :) ).

Pozdrawiam
Kolumny w różnych konfiguracjach :
https://mojdestylator.pl

Autor tematu
Janek300
10
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2012, 13:31
Re: Janek300

Post autor: Janek300 »

Witam,

Oto moje rękodzieła

Blachy zrobione z kwasówki - nie świecą tak bardzo jak ze zwykłej nierdzewki i to chyba decyduje o ich skuteczności. Nie potrzeba się bawić w żadne wzory (młotkowania). Jak szczupły jest w pobliżu to na pewno uderzy :)

Mój najnowszy nabytek to kanka 20 l z kwasówki :)
Kolumna miała być z miedzi bo łatwiej połączyć (zlutować), ale jak zobaczyłem ceny :shock: to teraz muszę się nad tym jeszcze zastanowić. Z kolei z SS nie wiem jak wytrawić spawy wewnątrz. Łączenia rur i złączki to dodatkowy duży koszt. Jeszcze muszę poczytać i pomyśleć.

Nie wiedziałem, że mini-still będzie patentowany. Sam myślałem na patentowaniem swojego wynalazku, ale zniechęca mnie czas oczekiwania 4-5 lat, a i tak nie ma pewności, że się dostanie patent. Poza tym najważniejsze, to czy to się opłaca? Tak jak kolega zauważył, każdy będzie mógł skopiować projekt dla własnego użytku. Może produkcja na zachód będzie opłacalna - czego życzę koledze Zygmuntowi.

Ps
jak zrobić żeby można było pisać tekst pod wklejonym zdjęciem?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

Agneskate
200
Posty: 228
Rejestracja: sobota, 11 paź 2008, 21:16
Krótko o sobie: Cicha woda... ;P
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Kontakt:
Re: Janek300

Post autor: Agneskate »

Jeśli chcesz pod zdjęciem coś napisać wystarczy, że wybierzesz po załadowaniu zdjęcia opcję (zaraz pod okienkiem z pisanym postem) "wstaw w linii"- jak na zdjęciu poniżej:
zalacznik.jpg
A już potem możesz pisać co chcesz. :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam Aga

pit_b
50
Posty: 61
Rejestracja: środa, 4 kwie 2012, 12:14
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: centralna Polska
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Janek300

Post autor: pit_b »

Woblery robisz z balsy? Kotwice Gamakatsu, czy coś lepszego? Jakie efekty?

Autor tematu
Janek300
10
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2012, 13:31
Re: Janek300

Post autor: Janek300 »

Woblery są z lipy i większość jest pływająca. Kotwice VMC, te krótkie trudno dostępne z allegro od Lunari. Balsa jest lżejsza, więc bardziej nadaje się na woblery pływające. Ja zaś preferuję ciężkie tonące, bo uważam, że drapieżniki wolą głębiny. Ciężko jest zrobić woblera tonącego, bo ciężko upchnąć tyle ołowiu w wąskim korpusie małego woblera. Na efekty nie narzekam. Polecam szczególnie woblery oklejane sreberkiem do pieczenia lub z czekolady (strona matowa). Mój sprawdzony i bardzo łatwy do wykonania patent to zgniecenie sreberka, rozprostowanie i klejenie distalem. Ale wykonanie woblera to co najmniej tydzień czasu (schnięcie lakieru i kleju), więc zainteresowałem się blachami - szybko, tanio (blacha kupiona na skupie złomu, wahadło w sklepie to 4-6 zŁ) i są naprawdę są bardzo skuteczne.

pit_b
50
Posty: 61
Rejestracja: środa, 4 kwie 2012, 12:14
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: centralna Polska
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Janek300

Post autor: pit_b »

Na naszych przełowionych wodach przynęty nietypowe, czyli nieseryjne, potrafią mile zaskoczyć ;) .
Awatar użytkownika

wolan
750
Posty: 791
Rejestracja: sobota, 14 lut 2009, 17:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Lublin/Ostrowiec Św.
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Kontakt:
Re: Janek300

Post autor: wolan »

Wobki fajne :) blachy również niczego sobie :D
Mnie bardziej interesują blachy, co jakiś czas zmieniam orientacje na przynęty :P
Klepiesz młotkiem z kulką czy posiadasz jakiś inny patent którym możesz się podzielić :) Ostatnio coś kombinowałem żeby klepać na kolanku hydraulicznym :)
W tamtym roku robiłem z łyżek stołowych, chodzą super tylko jest trochę za szeroka, i jak źle szczupły przywali to lubi się spiąć :) Ale szum w wodzie robi !! :)
Pozdrawiam

Ps. widzę, że jedna z blaszek chyba też jest z łyżki albo inspiracją była łyżka :P
Kiedyś jak robiłem woblery i zależało mi na głęboko schodzących to wykonywałem je z olchy lub topoli. Olcha ładnie tonęła za to kiepsko ją się obrabiało.
Kolumny w różnych konfiguracjach :
https://mojdestylator.pl

Autor tematu
Janek300
10
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2012, 13:31
Re: Janek300

Post autor: Janek300 »

Blachy klepie kulką od łożyska a ostatnio końcówką drążka kierowniczego. Najlepiej idzie na pieńku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”