Znaleziono 5 wyników

autor: Janecek
piątek, 1 sty 2021, 22:31
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Czyszczenie spawów KO
Odpowiedzi: 49
Odsłony: 13717

Re: Czyszczenie spawów KO

Uuu czyżby prąd i elektrolit działał jak coś w rodzaju elektropoleracji?
Druga sprawa to co sądzicie o wypiaskowaniu np. Głowicy od środka? Piach powinien wszędzie dojść. Jedyna obawa to moja piaskarka na bazie butli po gazie i dalej czuć z niej ten charakterystyczny smrodek.
autor: Janecek
czwartek, 31 gru 2020, 15:58
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Czyszczenie spawów KO
Odpowiedzi: 49
Odsłony: 13717

Re: Czyszczenie spawów KO

Po wystygnięciu. Ważne żeby dokładnie wypłukać lub najlepiej użyć neutralizatora bo będzie dalej żarło i może wyjść rdza.
autor: Janecek
środa, 30 gru 2020, 20:23
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Czyszczenie spawów KO
Odpowiedzi: 49
Odsłony: 13717

Re: Czyszczenie spawów KO

Skorzystam jeszcze z wiedzy doświadczonych kolegów i zapytam: 1. Wiem że zmywaki to nie idealny materiał na wypełnienie ale od czegoś zacząć trzeba. Jaki jest najlepszy sposób na umycie ich przed pierwszą destylacja? Jedni piszą, że gotować w Ludwiku i kwasku cytrynowym inni, że wystarczy przepłukać...
autor: Janecek
środa, 30 gru 2020, 19:06
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Czyszczenie spawów KO
Odpowiedzi: 49
Odsłony: 13717

Re: Czyszczenie spawów KO

Próbowałem czyszczenia elektrolitycznego lecz nie prostownikiem a spawarką ale nie wiem jak bym miał tym sposobem dostać się do środka głowicy. Chyba że zanurzenie całej głowicy i podłączenie zasilania tylko nie wiem czy to zadziała. Nie słyszałem o metodzie z ciepłym kwasie fosforowym. Możesz powie...
autor: Janecek
środa, 30 gru 2020, 16:31
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Czyszczenie spawów KO
Odpowiedzi: 49
Odsłony: 13717

Czyszczenie spawów KO

Witam Po długiej lekturze zbudowałem swój pierwszy destylator aabratek (keg 30l, rura 60mm wys. Wypełnienia 1.4m wypełnienie zmywaki) Wszystkie dostępne spawy wytrawione tzn mocowanie przy kegu wszystko dookola itd. Nie mogłem już wytrzymać zalałem kega woda i zrobiłem próbę. Tutaj pojawia się kłopo...

Wyszukiwanie zaawansowane