Znaleziono 5 wyników

autor: Jami
poniedziałek, 7 gru 2020, 20:22
Forum: Wina Różne
Temat: Wino z ryżu, co nie tak?
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5738

Re: Wino z ryżu, co nie tak?

Korki uszczelnione i bulgocze jak wściekłe. Dziękuję za podpowiedzi. Chciałem jeszcze zapytać o pierwszy obciąg. Kiedy najlepiej to zrobić? Jak przestanie pracować?
autor: Jami
poniedziałek, 7 gru 2020, 10:32
Forum: Wina Różne
Temat: Wino z ryżu, co nie tak?
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5738

Re: Wino z ryżu, co nie tak?

To w takim razie nasuwa się pytanie, czy jeżeli było przez 6 dni jakieś rozszczelnienie, to czy wino wyjdzie i będzie nadawało się do picia?
autor: Jami
poniedziałek, 7 gru 2020, 08:13
Forum: Wina Różne
Temat: Wino z ryżu, co nie tak?
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5738

Re: Wino z ryżu, co nie tak?

Balony stoją w domu, temperatura w centralnym punkcie wynosi około 23-24°C. Dzisiaj sprawdzę szczelność, bo może faktycznie coś się rozszczelniło i dam znać jaki efekt.
autor: Jami
niedziela, 6 gru 2020, 20:26
Forum: Wina Różne
Temat: Wino z ryżu, co nie tak?
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5738

Re: Wino z ryżu, co nie tak?

Przepis to: 1kg ryżu, 2,5kg cukru, 8 litrów wody, rodzynki, drożdże winne uniwersalne (zgodnie z przepisem na opakowaniu) Oczywiście z proporcji wyliczyłem pod swoje baloniki 5l. Dziwi mnie to, że 5 dni minęło, a woda w rurkach fermentacyjnych ani drgnęła. Widać jedynie małe bąbelki, które się unosz...
autor: Jami
niedziela, 6 gru 2020, 12:44
Forum: Wina Różne
Temat: Wino z ryżu, co nie tak?
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5738

Wino z ryżu, co nie tak?

Witam serdecznie, to mój pierwszy wpis i pierwszy nastaw wina z ryżu. Problem jest w tym, że nastawiałem je we wtorek i do tej pory nie zaczęło pracować (jest niedziela), jedyne, co się stało, to na wierzchu zrobiła się dość gruba piana i wypłynęły rodzynki. Zastanawiam się co zrobić, czy dodać drug...

Wyszukiwanie zaawansowane