Jaki miód najlepiej nadaje się do zrobienia miodu pitnego?

Złomowisko, w którym będą skasowane posty.
Regulamin forum
Pełna zawartość tego działu widoczna tylko dla moderatorów i administratorów.

Autor tematu
krzych12
20
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 25 paź 2016, 22:46
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Dobry
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: centralna Polska

Post autor: krzych12 »

Witam. Jestem nowicjuszem jeśli chodzi o miody pitne. W związku z tym mam pytanie. Jaki miód najlepiej nadaje się do zrobienia miodu pitnego? I jeszcze jedno. Czy produkcja miodów pitnych bardzo różni się od produkcji wina?
promocja
Awatar użytkownika

inblue
350
Posty: 389
Rejestracja: środa, 2 kwie 2014, 08:19
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Lokalizacja: Warszawa/Praga Płd.
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 307 razy
Re: Jaki miód

Post autor: inblue »

*Najlepszy jest miód wielokwiatowy, bo ma jedną niepodważalną zaletę - jest uniwersalny
i będzie pasował do prawie każdej receptury.
Z biegiem czasu odkryjesz, że jeden miód lepiej pasuje inny mniej - dla przykładu:
miód pitny obozowy robiony na miodzie akacjowym jest znacznie lepszy niż na wielokwiacie;
maliniak na miodzie wielokwiatowym - bardzo dobry, na gryczanym - kontrowersyjny.

Produkcja miodów nie różni się bardzo od produkcji wina poza tym, że kształtuje charakter.

*Najlepszy... - Prawdopodobnie będzie wymienionych tyle rodzajów miodów, ilu jest miodosytników.
Prawdziwi twardziele piją naftę.

https://stop447.info/
#NieDlaRoszczeń

Autor tematu
krzych12
20
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 25 paź 2016, 22:46
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Dobry
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: centralna Polska
Re: Jaki miód

Post autor: krzych12 »

Czy do miodów pitnych dodaje się wina? pytam bo znalazłem w sieci na hiszpańskiej stronie przepis z dość dużą ilością wina.
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Jaki miód

Post autor: Wald »

Niema najlepszego gatunku miodu dla miodosytnika.
Ile pasiek, tyle rodzai wielokwiatu. Każdy inny i każdy do czego innego. Trzeba próbować i kombinować, czyli planować co z czego. Na ten przykład miód od kolegi Tołdi1929, dość ostry w smaku, poszedł na dwójniak panieński. Szkoda go owocami bełtać. Łagodniejsze na korzenne, a sycone nabierają dodatkowych cech. Te bardziej smakowe idą do owocowych. Na gniazdowym wyszła dzika róża i to była dobra decyzja. Dalej jeszcze gorzej, zaczynają się miody gatunkowe.
Taka lipa, czyli "Miód Kowieński" jest łagodny, bez mocnych smaków. Ulubiony trunek wszystkich pań.
Gryczany na chmielowe z dodatkiem wyrazistych przypraw. Kolega opisał co zrobił ze spadzi. A może mój król miodów, wrzosowy? Tyle, że mnie nie stać na przefermentowanie go w realnych ilościach.

A co do gotowego wina jako dodatek do miodów, to zapomnij. Oni tam mają lepsze owoce. Łatwiej, taniej zrobić wino, więc rozcieńczają nasz miód. Tak myślę.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!

Autor tematu
krzych12
20
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 25 paź 2016, 22:46
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Dobry
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: centralna Polska
Re: Jaki miód

Post autor: krzych12 »

A co do gotowego wina jako dodatek do miodów, to zapomnij. Oni tam mają lepsze owoce. Łatwiej, taniej zrobić wino, więc rozcieńczają nasz miód. Tak myślę.
Moje doświadczenie z miodami jest zerowe. Może ktoś będzie jednak chciał spróbować zrobić taki miodek . Podaję składniki
-pół litra czerwonego wina
-siedem litrów wody
-2,5 kilo miodu
laska cynamonu i goździki
Podaję jeszcze link do przepisu. Niestety tłumacząc przepis w google niektóre zdania są dośc śmieszne .
http://www.innatia.com/s/c-bebidas-con- ... omiel.html
Zablokowany

Wróć do „Śmietnik”