Jaka przenośna płyta indukcyjna pod szybkowar?

Zbiór wiadomości o podgrzewaniu destylatorów.

pepe59
350
Posty: 365
Rejestracja: wtorek, 4 lip 2017, 08:23
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 59 razy

Post autor: pepe59 »

Moim zdaniem, problem z wykorzystaniem indukcji w naszym hobby, polega na fakcie, iż kuchnie indukcyjne wykorzystują do regulacji mocy tzw. sterowanie grupowe polegające na naprzemiennych, odpowiednio krótkich, czasach załączenia grzania i jego wyłączania. Przy odpowiednich garach, z grubym dnem, nie zauważa się znaczących zmian intensywności gotowania, więc przyrządzanie posiłków, jest na takich kuchniach OK. Jednakże te interwały, załączenia i wyłączenia kuchenki, w procesie rektyfikacji, będą miały zauważalny wpływ na stabilność pracy aparatury, co może być nieco, a nawet bardzo kłopotliwe, w dążeniu do wysokiej jakości produktu końcowego. Nie oznacza to, że proces jest niemożliwy do realizacji.
Osobiście stosuję regulator PID do sterowania grzałkami elektrycznymi, w którym cykl załącz wyłącz trwa ok 1s (to znacznie mniej niż w kuchniach indukcyjnych) i uważam, że jest on zbyt długi dla precyzyjnego zadania mocy. Dodam więcej, precyzja regulacji mocy z dokładnością 1% jest w takim procesie niewystarczająca.
alembiki
Awatar użytkownika

Egon777
50
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 13 kwie 2019, 21:12
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: cudzy :-)
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Jaka przenośna płyta indukcyjna pod szybkowar?

Post autor: Egon777 »

rozrywek pisze:@egon777


Uderz do kolegi @drgrantt, na pw, pomoże.
Coś jest nie tak, pisałem na priw i pokazało mi ze taki użytkownik nie istnieje.
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2875
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 549 razy
Re: Jaka przenośna płyta indukcyjna pod szybkowar?

Post autor: Góral bagienny »

Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grzanie”