Zbiór wiadomości o podgrzewaniu destylatorów.

Autor tematu
mirko
30
Załączniki
Jaka jest różnica pomiędzy regulatorem PRD1 a PRD2

Postautor: mirko » czwartek, 17 sty 2013, 21:28

Witam wszystkich.
Po przestudiowaniu części forum postanowiłem zbudować kolumnę typu Aabratek h-130 wypełnienia (zmywaki) + głowica.
Baniaczek własnej roboty 48l grzałka 2000w.
Doradźcie który regulator PRD1 czy PRD2 będzie lepszy i czym się one różnią prócz budowy, bo w opisie nic nie znalazłem.
Z góry dziękuję za odpowiedź :poklon; .

dostawa 5zł
Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!

major
250
Załączniki
Re: Jaka jest różnica pomiędzy regulatorem PRD1 a PRD2

Postautor: major » czwartek, 17 sty 2013, 22:49

Weź mocniejszą grzałkę, bo inaczej długo będziesz musiał czekać na zagrzanie zawartości kotła. Regulatorem i tak ustawisz sobie odpowiednią moc do pracy.

Bardziej opłaca się kupować od razu regulator mogący obsłużyć większą moc. Różnice w cenie są małe. Sam też nie znam różnicy "w bebechach" pomiędzy PRD1 a 2. Skoro wybrałeś już producenta, to spokojnie możesz uderzać do niego po informacje z pierwszej ręki. Chociaż tutaj też możesz liczyć na różne rady :)

Autor tematu
mirko
30
Załączniki

Postautor: mirko » czwartek, 17 sty 2013, 23:04

Ok.
Długością grzania nie ma problemu myślę że ok. 1h wystarczy , tylko czy potem prz urobku da radę-kolumna fi 70mm.
Jeszcze jedno pytanko: jak zamontować sondę termomertu czy wspawać port tak jak przy termometrach do CO,
czy tylko dziurka i zaślepka silikonowa, a może wspawać coś ala daszek aby flegma nie kapała
mam taki termometr:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika

szeyker89
200
Ulubiony Alkohol: WW - Wyprodukowany Własnoręcznie
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Załączniki

Postautor: szeyker89 » czwartek, 17 sty 2013, 23:10

Tak w ogóle to nie różnią się niczym poza obudową. Oczywiście w grę wchodzi układ chłodzeni regulatora. Jeśli nie interesuje cię na przyszłość aby regulator czytał sondy termometrów (PRD 3) to bierz PRD 2. 2000 W podłącz do regulatora, a drugie 2000 W dodatkowo na rozgrzanie wsadu. Ja mam taką konfigurację 2 x 2000 W i uwierz mi, że dużo szybciej rozgrzewa się wsad. Oczywiście w grę wchodzi czy twoja instalacja wytrzyma takie obciążenie 4000 W.
Pozdrawiam szeyker89

major
250
Załączniki

Postautor: major » piątek, 18 sty 2013, 10:31

Jeśli instalacja w domu nie jest spieprzona, to w najgorszym przypadku będziesz miał do dyspozycji obwód do 16 amperów, czyli spokojnie będziesz mógł wykorzystać 3,5 kW. Mocą 2 kW powinieneś nie być w stanie zalać kolumny fi 70.

Autor tematu
mirko
30
Załączniki

Postautor: mirko » sobota, 19 sty 2013, 20:30

@major, czy w tej sytuacji jeżeli przy 2000w nie zaleje kolumny to potrzebny mi regulator?

Awatar użytkownika

szeyker89
200
Ulubiony Alkohol: WW - Wyprodukowany Własnoręcznie
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Załączniki

Postautor: szeyker89 » sobota, 19 sty 2013, 21:56

Nie wiem jak to będzie u Ciebie. U mnie na Aabratku grzejąc 2000 W grzeje poniżej progu zalania. Drugie 2000 W mam oddzielnie na kablu i jest mi tylko potrzebne do szybkiego rozgrzania kega i zalania kolumny. W sumie regulator grzania mam ustawiony stale na 100%. Mam go w razie wu. Oprócz tego mam w nim cztery odczyty temp. i e-zawór. Mówię tu o PRD-3. Dlatego go kupiłem.

Ja mam regulator ustawiony na 100% i grzeje poniżej progu zalania. O ile to nie wiem ponieważ nie mam wziernika. Ale jak to będzie u Ciebie ? Dlatego lepiej mieć regulator. Ktoś z forum opisywał któryś model PRD Pamela że sterował nim zbyt dużą mocą grzałki. Gdy rozebrał sterownik kable były w kiepskiej jakości. Dlatego polecam branie sterownika z większym zapasem obciążenia. PRD 3 jest do 5kW - ja mam tylko podłączone 2 kW i nie martwię się o to czy mi się obudowa przegrzewa czy nie.
Pozdrawiam szeyker89

major
250
Załączniki

Postautor: major » niedziela, 20 sty 2013, 09:46

Cezary w produkowanych przez siebie seryjnie kolumnach nie stosuje regulatorów i wszystko działa. Wystarcza załączanie jednej lub dwóch grzałek. Ich moc jest tak dobrana, że przy użyciu jednej jest odpowiednio daleko do punktu zalania.

Stosowania regulatorów jest rozwiązaniem dużo bardziej uniwersalnym i wygodnym. Pozwala lepiej wykorzystać możliwości kolumny. Zdecydowana większość z nas korzysta z regulatorów.

Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Załączniki

Postautor: Emiel Regis » poniedziałek, 28 sty 2013, 19:52

Posty nie dotyczące tematu przeniesione do:
aparat-mirko-t7675.html
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM

Wróć do „Grzanie”