Jaka grubość stali nierdzewnej do batyskafu?

Zbiorniki do odparowywania zacierów. Budowa, adaptacje modyfikacje.

Autor tematu
michaello_1234
5
Posty: 5
Rejestracja: środa, 23 cze 2021, 09:41

Post autor: michaello_1234 »

Z góry dzięki za pomoc.

Moderatorów proszę o zaakceptowanie tematu, ponieważ na waszym forum nie ma żadnych wzmianek o budowie kotła w kształcie batyskafu. Konstrukcja używana w Wirgini w USA polegająca na budowie kotła w połowie z drewna w połowie ze stali / miedzi.
promocja
Awatar użytkownika

jatylkonachwile
600
Posty: 601
Rejestracja: poniedziałek, 13 wrz 2010, 18:24
Krótko o sobie: Główny projektant i konstruktor elektrohydrogumonapawarki z podczepem pod termobululator.
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: Ziemia
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Kontakt:
Re: Jaka grubość stali nierdzewnej do batyskafu?

Post autor: jatylkonachwile »

Ja myślę że takiego tematu nie ma bo to nastręcza wiele trudności.
Ludzie którzy robią ruro-beczki już mają czasami problem z przeciekami, a co dopiero jak by nalać tam dużo więcej cieczy i to jeszcze grzać do prawie 100°C. Niby drewno spęcznienie ale nie jest to jakieś pocieszenie.

I takie pytanie, co zyskamy jak zrobimy dwie ścianki z drewna?

Autor tematu
michaello_1234
5
Posty: 5
Rejestracja: środa, 23 cze 2021, 09:41
Re: Jaka grubość stali nierdzewnej do batyskafu?

Post autor: michaello_1234 »

Zyskujemy tanie wykonanie całej konstrukcji. Wycieki to żaden kłopot na to też jest sposób. Po za tym w batyskafie nie przypala się zacier.
Awatar użytkownika

Totitotiti
150
Posty: 173
Rejestracja: środa, 25 lis 2020, 15:32
Krótko o sobie: Lubie piwo. Robie wino ;-)
Ulubiony Alkohol: czysta
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Jaka grubość stali nierdzewnej do batyskafu?

Post autor: Totitotiti »

Dużo oszczędności zyskamy. Materiału i pracy przy nim. Tylko nie jak na filmach trzeba to robić ale z deski ,,na felc". I może nie będzie ciekło.
Myślę globalnie , działam lokalnie.

prolog1975
450
Posty: 473
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy
Re: Jaka grubość stali nierdzewnej do batyskafu?

Post autor: prolog1975 »

michaello_1234 pisze:Po za tym w batyskafie nie przypala się zacier.
Pewny jesteś tego co piszesz? Ciekawe jak to robi ten zacier z batyskafem. Grzejesz od spodu palnikiem a całe gęste pływa na górze. :smiech:
Chcę to zobaczyć jak to zrobisz najpierw zbiornik potem zacieranie w zbiorniku w proporcji 1:3 i gotowanie bez przypalenia.
Awatar użytkownika

Adam1070
100
Posty: 117
Rejestracja: wtorek, 8 sty 2013, 22:59
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Brak
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Jaka grubość stali nierdzewnej do batyskafu?

Post autor: Adam1070 »

Oczywiście, że się przypala. Oglądam "Bimbrowników" od samego początku i prawie zawsze mieszają do 70stC i dopiero zakładają głowicę. Po to właśnie, żeby zminimalizować ryzyko przypalenia. Przy okazji część przedgonów odparuje. No chyba, że będziesz grzał parą to Ci się nie przypali.
Spawam, skręcam, lutuję, kleję, remontuje, buduje.

Autor tematu
michaello_1234
5
Posty: 5
Rejestracja: środa, 23 cze 2021, 09:41
Re: Jaka grubość stali nierdzewnej do batyskafu?

Post autor: michaello_1234 »

To znaczy tak do końca pewności nie mam ze się nie przypala bo wiem o tym tylko z opowieści mojego dziadka i tez oglądałem „bimbrowników” i gadali ze ten kształt kotła pozwala na nieprzypalenie zacieru jeśli do ok 75 stopni się miesza.

Autor tematu
michaello_1234
5
Posty: 5
Rejestracja: środa, 23 cze 2021, 09:41
Re: Jaka grubość stali nierdzewnej do batyskafu?

Post autor: michaello_1234 »

Totitotiti pisze:Dużo oszczędności zyskamy. Materiału i pracy przy nim. Tylko nie jak na filmach trzeba to robić ale z deski ,,na felc". I może nie będzie ciekło.
Pomiędzy deski wpycha się szmaty które później pęcznieją. To rzeczywiście działa, kiedyś pędząc z dziadkiem w batyskafie on mial szmaty pomiędzy deskami i działało. Nie do końca wszystko pamietam bo miałem wtedy jakieś 11 lat… Mniejsza z tym bardzo mi zależy żeby zbudować taki kocioł tylko poradźcie jaka dać blachę na dno. Darujcie sobie że jestem odklejony od rzeczywistości i to się nie uda, bo zawsze chciałem coś takiego zbudować chociażby z sentymentu i ciekawości

Kujus
10
Posty: 18
Rejestracja: czwartek, 14 paź 2010, 22:42
Re: Jaka grubość stali nierdzewnej do batyskafu?

Post autor: Kujus »

Zrób relację fotograficzną i najlepiej filmową jak to budujesz a blachę to jak najcieńszą 0.6 czy 0,7 mm zależy co dostaniesz , nierdzewka jest wredna w obróbce ale ciekawe co Ci wyjdzie , a szmaty zastąp silikonem , bo moje doświadczenia są wręcz przeciwne co do uszczelniania szmatami czegokolwiek tym bardziej wrzącego zacieru/nastawu.
Awatar użytkownika

Totitotiti
150
Posty: 173
Rejestracja: środa, 25 lis 2020, 15:32
Krótko o sobie: Lubie piwo. Robie wino ;-)
Ulubiony Alkohol: czysta
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Jaka grubość stali nierdzewnej do batyskafu?

Post autor: Totitotiti »

Za dużo telewizji a za mało realnego podejścia i praktyki w tym widać.
Jak masz szmatami uszczelniac zbiornik to już na tym etapie powinieneś przemyśleć te robote...
Na filmach robili to z blachy 0,8 więc jak sie wzorujesz na nich to rób z takiej.
Myślę globalnie , działam lokalnie.
Awatar użytkownika

Totitotiti
150
Posty: 173
Rejestracja: środa, 25 lis 2020, 15:32
Krótko o sobie: Lubie piwo. Robie wino ;-)
Ulubiony Alkohol: czysta
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Jaka grubość stali nierdzewnej do batyskafu?

Post autor: Totitotiti »

michaello_1234 pisze:
Totitotiti pisze:Dużo oszczędności zyskamy. Materiału i pracy przy nim. Tylko nie jak na filmach trzeba to robić ale z deski ,,na felc". I może nie będzie ciekło.
Pomiędzy deski wpycha się szmaty które później pęcznieją. To rzeczywiście działa, kiedyś pędząc z dziadkiem w batyskafie on mial szmaty pomiędzy deskami i działało. Nie do końca wszystko pamietam bo miałem wtedy jakieś 11 lat… Mniejsza z tym bardzo mi zależy żeby zbudować taki kocioł tylko poradźcie jaka dać blachę na dno. Darujcie sobie że jestem odklejony od rzeczywistości i to się nie uda, bo zawsze chciałem coś takiego zbudować chociażby z sentymentu i ciekawości
Cześć. Minęło trochę czasu od tematu. Udało się zrobić batyskaf?- działa?
Napisz jak możesz.
Myślę globalnie , działam lokalnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły”