Jak zrobić piwo typu "buh"

Znajdziecie wszystko o metodach warzenia piwa, jak uzyskać najlepszą warkę oraz odpowiedni smak domowego piwka.

Autor tematu
okoniowatyoknoki
5
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 29 kwie 2018, 19:22

Post autor: okoniowatyoknoki »

witam
Czy ktoś mi podpowie jak zrobić piwo typu "buh". Oczywiście będę robił z brewkitu. Mam już zakupione pół produkty i teraz pytanie, jak to wszystko połączyć w całość??
Najpierw myślałem by CBD dodać na fermentację tzw. burzliwą, ale później przez przypadek się dowiedziałem, że konopie są z tej samej rodziny roślin co chmiel, więc może by używać je jak chmiel czyli dodać podczas warzenia ale na jak długo, wiem, że to trzeba metodą prób i błędów, ale chciałbym się dowiedzieć jak inni to widzą. Nastaw będzie standardowo na 23 litry, konopii chcę dać 20 g. - czy nie za dużo nie wiem, na prospektach reklamowych piwa "buh" z tenczynka wyczytałem, że jest niby 0,5 g na 0,5 l. Proszę o merytoryczną pomoc.
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 lip 2022, 16:48 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: Jak zrobić piwo typu "buh"

Post autor: jakis1234 »

A piłeś to piwo z Tenczynka?
Dla mnie to totalna ściema i nie bardzo widzę sens psuć piwo dodatkiem konopi, no ale co kto lubi. A tam może i jest 0.5 g, ale na warkę :)
I dlaczego oczywiście z brewkitu? Najlepsze piwa wychodzą samodzielnie zacierane.
A odpowiadając na pytanie, ja takie dodatki daję na cichą i myślę, że to jest najlepszy sposób.
Pozdrawiam z opolskiego.

Autor tematu
okoniowatyoknoki
5
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 29 kwie 2018, 19:22
Re: Jak zrobić piwo typu "buh"

Post autor: okoniowatyoknoki »

piłem z Tenczynka i podałem jako przykład bo jest najbardziej rozpoznawalne - nie jest najlepsze, piłem też inne i są lepsze ogólnie lubię chmiel i lubię cbd - dla mnie konopie nie muszą być z thc. Z brewkitu dla tego, że ... a) jestem leniwy, b) nigdy nie zacierałem sam. Na cichą czyli do butelki - dobrze rozumiem?? Czy jak się skończy burzliwa to wtedy dodać do warki i jeszcze przytrzymać parę dni. Wróć "lubię chmiel", tak naprawdę sam chmiel np. w postaci herbatki dobry nie jest :)

Robert1967
1
Posty: 1
Rejestracja: środa, 13 lip 2022, 07:47
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Kontakt:
Re: Jak zrobić piwo typu "buh"

Post autor: Robert1967 »

Wydaje mi się, że zrobienie tego piwa jest prostsze niż się wydaje. Jak się zrobi piwo typu pale ale i wymiesza to z pilzneńskim, to wtedy susz konopny czy cokolwiek tam chcesz w małej ilości. Dla mnie ten sam efekt uzyskasz pijąc zwykłe piwo i paląc to co chcesz dodać :P
Ostatnio zmieniony środa, 13 lip 2022, 11:08 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: Jak zrobić piwo typu "buh"

Post autor: jakis1234 »

okoniowatyoknoki pisze:Na cichą czyli do butelki - dobrze rozumiem?? Czy jak się skończy burzliwa to wtedy dodać do warki i jeszcze przytrzymać parę dni.
Po burzliwej zostawiasz piwo na tak zwaną fermentację cichą. Trzymam w ten sposób około miesiąca, czasami dłużej i wtedy ewentualnie dodaję jakieś elementy smakowe, a czasami dodatkowy chmiel do chmielenia na zimno.
Dopiero po cichej klarowanie i butelkowanie
Ostatnio zmieniony środa, 13 lip 2022, 13:56 przez jakis1234, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam z opolskiego.

Autor tematu
okoniowatyoknoki
5
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 29 kwie 2018, 19:22
Re: Jak zrobić piwo typu "buh"

Post autor: okoniowatyoknoki »

Robert1967 pisze:... to wtedy susz konopny czy cokolwiek tam chcesz w małej ilości.
co to znaczy w małej ilości ?? ;) 20 g na nastaw 23 litry - to duża czy mała ilość.

RafaCoralowa
10
Posty: 11
Rejestracja: środa, 18 maja 2022, 15:14
Podziękował: 3 razy
Re: Jak zrobić piwo typu "buh"

Post autor: RafaCoralowa »

Ja piłem z kolei piwo typu buh znanego pana byłego polityka. Faktycznie jest tak, że czuć troszkę te konopie. Ale jak ktoś chce, to pewnie niech robi ;) Ja jestem jednak zwolennikiem bardziej tradycyjnego piwa.
Ostatnio zmieniony środa, 27 lip 2022, 14:20 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor tematu
okoniowatyoknoki
5
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 29 kwie 2018, 19:22
Re: Jak zrobić piwo typu "buh"

Post autor: okoniowatyoknoki »

ok. zrobione rozdane jako prezent świąteczny i po znajomych w pracy zbiera dobre recenzje. 20g cbd na 23 l nastawu dodałem na cichą tydzień przed butelkowaniem.
Awatar użytkownika

marian.naworski
200
Posty: 202
Rejestracja: czwartek, 16 sty 2020, 13:16
Otrzymał podziękowanie: 20 razy
Re: Jak zrobić piwo typu "buh"

Post autor: marian.naworski »

Piwo Buh nie zawiera ani Marychy , ani cbd, thc.. nic nie zawiera . Warto dobrze przeczytać etykietę.
To samo tyczy się destylatów z tego piwa .
Zawiera susz Konopi PASTEWNEJ, a resztę ideologi dorobili sami ludzie. Można nawet przeczytać że ktoś miał po nim fazę.
Dlatego Autor postu niech określi co chce uzyskać. Aromat konopi , odprężenie po cbd lub fazę po thc.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: Jak zrobić piwo typu "buh"

Post autor: jakis1234 »

Ściema marketingowa. Kupiłem z ciekawości, marne. W smaku jakieś takie gorzkie, ale nie goryczką chmielową. Więcej nie kupię.
Piwo nie ma dawać kopa narkotykowego, od tego są narkotyki. Dla mnie połączenie bez sensu, ale oczywiście co kto lubi.
Pozdrawiam z opolskiego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warzenie Piwa”