Jak zarobić wtyk rj45 do termometru pamel???

Przyrządy pomiarowe, ich montaż i zastosowanie odczytów w procesach destylacji. Regulacja procesów.

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:

Post autor: arTii »

johnex pisze:A Pamel zrobił zupełnie odwrotnie:
Vcc - czarny
GND - żółty
IO (Data) - zielony
To tylko źle świadczy o tej firmie - generalna zasada jest taka że w instalacjach prądu stałego czerwony to potencjał dodatni, zaś czrny lub niebieski to ujemny. Czasami (w motoryzacji) bywał brązowy.
johnex pisze: Dodatkowo zastosowanie złącz RJ jest według mnie też trochę nietrafione bo one po jakiś czasie się wyrabiają przestają stykać. Później trzeba kombinować bo nie każdy posiada w domu zaciskarkę. Według mnie najlepsze i najmniej problemowe rozwiązanie to wtyczki na zaciski śrubowe (TLP3-CPF3) stosowane m.in. przez boleckiego
Każdy ma swój punkt widzenia. Ja złącza RJ stosuję od ponad 20 lat i nie mam problemu że przestają łączyć. Owszem - jeśli są narażone na wilgoć, niekorzystne środowisko - potrafią zaśniedzieć na zewnątrz, ale wtedy lekko trzeba je "oskrobać" i dalej działają.
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW

Autor tematu
Marian151285
5
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 22 paź 2019, 08:38
Podziękował: 1 raz
Re: Jak zarobić wtyk rj45 do termometru pamel???

Post autor: Marian151285 »

Dziękuję panowie za pomoc i rady. Przez ten termometr muszę dzisiaj ważyć na ślepo, chodź znam maszynę więc po zapachu do celu. Spróbuję jeszcze zakuć tak jak mówił kolega johnex z którym w zupełności się zgadzam co do rodzaju wejść w tych termoetrach. Dopiero co kupiłem przez neta wiec mam prawo 14dni zwrotu a nabyłem go tylko dlatego bo ma bezprzewodowy sygnalizator zmiany temperatury czego nie ma w boleckim. Opinie mi są znane o pamel wiec chyba trzeba będzie wybrać konkurencje.

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Jak zarobić wtyk rj45 do termometru pamel???

Post autor: arTii »

Żebyś nie musiał zaciskać co chwilę od nowa, to weź kawałek przewodu z zaciśniętym RJ i "na skrętkę" podłączaj w różnych kombinacjach.
Jak już dojdziesz który przewód gdzie ma iść, to sobie zaciśniesz właściwą kombinację.
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW

Autor tematu
Marian151285
5
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 22 paź 2019, 08:38
Podziękował: 1 raz
Re: Jak zarobić wtyk rj45 do termometru pamel???

Post autor: Marian151285 »

Okej. Już wiem co źle było robione. Sonda miała gnd na czarnym przewodzie, IO na zielonym i na żółtym VCC. Oczywiście próbowałem odwrotnie wpinać tylko popełniałem jeden błąd cały czas.Jak obracałem kabel we wtyku to dawałem w czwarty pin żyłę czerwoną. Jak dałem zieloną to zadziałało. Czyli schemat od pamel jest dobry tylko trzeba uważać na sondę. Można podpiąć w końcówkę Rj45 bez narzędziową jak ktoś nie posiada zaciskarki do rj45
Wygląda to tak w moim wypadku
Czarny w biało pomarańczowy pin
Zielony w niebieski
Żółty w pomarańczowy
Jak by ktoś miał odwrotnie sondę to zamieniamy żółty z czarnym.
Osobiście uważam że temat można zamknąć.
Pozdrawiam i zdrówka życzę ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kontrola procesu destylacji”