Jak schudnąć...

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:

Post autor: JanOkowita »

Więc dodam - zalewałem wodą 90 st.C. WODĄ, nie wódą. Skoro mamy tu dbać o język polski to te dwa słowa należy odróżniać nawet w środku nocy - gdy polewając się destylatem prowadzimy dyskusję przez całą noc.

A tak w ogóle - to fajny weekend się szykuje. Sąsiad ma dzisiaj wesele najmłodszego syna, orbitują już od 2 dni. Ciekawe, czy to będzie podobnie jak kiedyś - wesele trwające przez tydzień było normalną sprawą, nikt nie pajacował, wszyscy pili, jedli i się cieszyli.

A może tylko JA to pamiętam? Niech ktoś normalny założy osobny wątek na Forum o weselach. Co było KIEDYŚ, co mamy dzisiaj. Doświadczenia z różnych krajów mile widziane.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
koncentraty wina

majster1
200
Posty: 216
Rejestracja: poniedziałek, 12 kwie 2021, 10:58
Krótko o sobie: Naturalne soki 100% NFC tłoczone na zimno.
https://polskiepomidory.com.pl/
Ulubiony Alkohol: cydr
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Kontakt:
Re: Jak schudnąć...

Post autor: majster1 »

Góral bagienny pisze:Taa szpital Cię odchudzi bo wylądujesz w nim z powodu odwodnienia :hammer:
Jak chcesz schudnac to wlasnie najlepiej isc do szpitala :D Jest slabe jedzenie, nie ma podjadania, nie ma lodówki, stale pory żywienia i nie masz wyjscia :D
Polskie soki naturalne PolskiSok.pl

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Jak schudnąć...

Post autor: rastro »

I powiedzieć żonie żeby nie odwiedzała ;) bo coś jeszcze przyniesie... i nie zabrać ze sobą karty/portfela bo w szpitalach bywają kafejki z przyzwoitym żarciem... i niestety przekąskami ;)
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

kociołek
30
Posty: 41
Rejestracja: czwartek, 30 lis 2017, 19:45
Krótko o sobie: wpadłem w nałóg działań
Ulubiony Alkohol: własnej produkcji
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: okolice
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Jak schudnąć...

Post autor: kociołek »

Chleb z siemieniem lnianym i do tego dużo wody ,waga spokojnie w dół ,a na chlebek można wszystko ,mi się udało 6 kg w 2 miesiące może nie wynik ale zawsze coś

T-rex
50
Posty: 86
Rejestracja: piątek, 11 gru 2015, 10:02
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy
Re: Jak schudnąć...

Post autor: T-rex »

A ja panowie mam swoją dietę. 3-miesiące 18kg.
Po schudnięciu zrobiłem wszystkie badania i było git.
Po wyjściu z diety przytyłem 2 kg i tak zostało na rok. Teraz minęło 2.5roku i doszło kolejne 5 ale to dalej 11 mniej niż na początku. Teraz znowu zaczynam ale już delikatniej.
Dieta polega na odstawieniu produktów zwierzęcia tj. Mięso i tłuszcz. Odstawienie makaronów chleba itd.
Co dziennie przez 3 miesiące jadłem hummus z różnymi dodatkami plus warzywa raz grillowane raz pieczone innym razem gotowane. Jako uzupełnienie zaciągnąłem kilka przepisów z kuchni wegetariańskiej. Chyba po 2 miesiącach dołożyłem rybę z puszki. Przez cały ten czas nie żałowałem siebie tłuszczów roślinnych. Tłuszcze ogólnie są nam potrzebne. Hummus jest bogaty w białko a to spala tłuszcz z naszegonorganizmu.
Po 3 miesiącach mocnej diety powoli wprowadzałem inne składniki. Np raz w tygodniu stek wołowy, pierś z kurczaka albo indyka. Jajka. Po kolejnych doszły makaronu i pieczywo i dlatego znowu muszę zrzucać ale co zrobić. Niech mi ktoś powie ze to nie dobre.Świerza buła masełko…. Bula smalczyk ogórek… słonika litewska cieniutko skrojona z cebula cukrowa. Przecież żyć trzeba. Jedzenie to przyjemność tylko wiadomo wszystko z umiarem. Teraz tego sie muszę nauczyć.

majster1
200
Posty: 216
Rejestracja: poniedziałek, 12 kwie 2021, 10:58
Krótko o sobie: Naturalne soki 100% NFC tłoczone na zimno.
https://polskiepomidory.com.pl/
Ulubiony Alkohol: cydr
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Kontakt:
Re: Jak schudnąć...

Post autor: majster1 »

Zakwas z botwinki jest bardzo fajny w ogole kiszonki po fermentacji maja 2 razy mniej kalorii mozna przejść na diete kiszoną, kapuścianą, dr Dąbrowskiej, wszystkie podobne.
Polskie soki naturalne PolskiSok.pl

użytkownik usunięty
Re: Jak schudnąć...

Post autor: użytkownik usunięty »

Serwus
Polecam ten kanał :ok:

majster1
200
Posty: 216
Rejestracja: poniedziałek, 12 kwie 2021, 10:58
Krótko o sobie: Naturalne soki 100% NFC tłoczone na zimno.
https://polskiepomidory.com.pl/
Ulubiony Alkohol: cydr
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Kontakt:
Re: Jak schudnąć...

Post autor: majster1 »

ciezko tak dokladnie co do kalorii okreslic ile kcal potrzebujemy i ile zużywamy w ciągu dnia. ktos naprawde musialby tylko tym sie zajmować i poświęcić temu całą uwagę zeby robić wszystko wg filmu. Wg mnie mozna wszystko normalnie jeść i pić jak tylko mamy na co dzień jakiś ruch i tak to spalimy, zamiast sobie wszystkiego odmawiać.
Polskie soki naturalne PolskiSok.pl

Pepex
30
Posty: 48
Rejestracja: czwartek, 9 wrz 2021, 08:39
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Jak schudnąć...

Post autor: Pepex »

Moim zdaniem dieta to nie karkołomne głodówki czy popadanie w jakieś skrajności. Takie diety u zdecydowanej większości powodować będą co najmniej efekt jojo a na problemach zdrowotnych w przyszłości kończąc.
Dla mnie dieta to sposób odżywiania, którą podstawą jest jedzenie a nie wpiee... czyli ilość. Drugi czynnik to wybory. Jak stoisz przed półką w sklepie i masz produkt A i B to wybierz ten gdzie mniej tłuszczy i węglowodanów. Łączy się to z trzecim elementem. Cukrami. W epoce szalejącej cukrzycy zachęcam każdego do poznania ograniczeń dla cukrzyka. Czyli nauczenie się czytania zawartości węglowodanów/cukrów w produktach i zmniejszenie ich spożycia/redukcja jednorazowych dawek. I po ostatnie. W pełni zgadzam sie z Majster1. RUCH. To w zasadzie najważniejsze. Kilka godzin ruchu w tygodniu da lepszy efekt niż katorżnicze "diety". Oczywiście wszystko z głową. Najpierw redukcja wagi w sposób jak najmniej obciążający organizm a dopiero później intensywność. Polecić mogę rolki. Świetne są bo są ogólnorozwojowe i nie zrobią sieczki z Waszych kolan.
By nie było tak różowo. Zapomniałem o ostatnim czynniku, bez którego nic się nie zrobi. Konsekwencja w działaniu. U mnie z tym najtrudniej i u mnie nawroty wysokiej wagi następowały co 5-8 lat. Teraz dołożyły się choroby i ciężko powrócić do wagi marzeń.

użytkownik usunięty
Re: Jak schudnąć...

Post autor: użytkownik usunięty »

Serwus
Pepex pisze:Polecić mogę rolki.
A jak ktoś jeździć nie potrafi :D ?

majster1
200
Posty: 216
Rejestracja: poniedziałek, 12 kwie 2021, 10:58
Krótko o sobie: Naturalne soki 100% NFC tłoczone na zimno.
https://polskiepomidory.com.pl/
Ulubiony Alkohol: cydr
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Kontakt:
Re: Jak schudnąć...

Post autor: majster1 »

nie wiem czy nawroty wagi co 5 lat można tu zaliczyć bo to troche zbyt duzy odstęp czasu. W ciagu 5 lat moglo sie duzo zmienic, tryb zycia, pracy, rodzaj jedzenia no i zwolnił metabolizm. Ważne żeby zawsze mieć jakikolwiek ruch i nie zasiedzieć się w domu. Liczenie kalorii wg mnie nie ma sensu bo kazde danie wchłania się inaczej, kazde kalorie wchlaniaja się inaczej. od picia alkoholu ktory jest wysokokaloryczny nie bedziesz miał brzucha tylko predzej cukrzyce.
Polskie soki naturalne PolskiSok.pl
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4905
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Jak schudnąć...

Post autor: rozrywek »

defacto pisze:Serwus
Pepex pisze:Polecić mogę rolki.
A jak ktoś jeździć nie potrafi :D ?
Jak się kiedyś wypindrzyłem na rolkach to mi się na pewno jeść nie chciało. Kto by pomyślał że asfalt tak szorstki jest i że ja znam takie wyrazy w tylu językach. A człowiek tyle naraz części ciała może poobdzierać. Ale kląłem.

Ale poważnie chodzi o ruch. Ciało pracuje i się rusza i to działa bo spala nie odkłada. Może nie rolki. Może coś innego.


Bieganie do sklepu po cukier. Z plecakiem. Pożyteczne i dla zdrowia i dla nas. Najlepiej pod wiatr a z powrotem pod górkę.

Śniadania są ważne jako najważniekszy posiłek. Musimy się nauczyć jadać śniadania. Rano potem drugie. Obiad już taki w miarę średni a kolacyjka niewielka.

Czyli wino u sąsiadki do której biegiem po schodach na szturchen karaten.
Kalorię się spalą i mózg się dotleni. Samo zdrowie.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Pepex
30
Posty: 48
Rejestracja: czwartek, 9 wrz 2021, 08:39
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Jak schudnąć...

Post autor: Pepex »

defacto pisze:Serwus
Pepex pisze:Polecić mogę rolki.
A jak ktoś jeździć nie potrafi :D ?
To się "naumić" może.
Psocić też nie potrafiliśmy i?
rozrywek pisze: Bieganie do sklepu po cukier. Z plecakiem. Pożyteczne i dla zdrowia i dla nas. Najlepiej pod wiatr a z powrotem pod górkę.
To równie niebezpieczne jak rolki :D :D . Ślisko, piasek i o tragedię nie trudno :D.
A co do wywrotek to życie. Ja raz się wypitoliłem przy blisko 40km/h na rolkach :D.
Patyczek zblokował mi kółka.
A rolki preferuję bo są ogólnorozwojowe Mięśnie pleców, kolana to przede wszystkim się wzmacniają.

Ale masz rację. Każdy ruch grzechu wart.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4905
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Jak schudnąć...

Post autor: rozrywek »

A mi przebiegała wiewiórka przez drogę.
W Hyde Parku.
I się poobdzierałem jak rak czerwony.

Niestety nie wszyscy się nadają na takie ekstremy. Nie ten wiek.

Nie każdy ma 20 lat. Na durny rower też czasem za ostro.

Może wnuczki?
W parku z wnukami i ganianie za nimi aby się nie wywalały. Pilnowanie.
To też przecież ruch. I to jaki cholercia. Nalatać się trzeba.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Jak schudnąć...

Post autor: rastro »

E no... panie rozrywek rower to najekonomiczniejszy środek transportu ;)... przy jeździe w stylu teściowa to mniej energii trzeba niż z buta ;). Rower ma tę zaletę że można sobie wysiłek dozować... można nim cisnąć aż do utraty tchu... a można też długodystansowo ale spokojnie...
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4905
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Jak schudnąć...

Post autor: rozrywek »

@Rastro zgadza się.
To najbardziej ekonomiczny środek lokomocji. Tylko nie każdy da radę na niego wsiadać.
Ja na przykład nie.
A kiedyś na rowerze pokonywałem kilometrów tysiące.
Uwielbiałem rower. Nie zsiadałem w ogóle prawie.

Ale teraz musimy szukać alternatyw.
Jak się ruszać i jeść nie tylko sałatę a normalnie.
Jak uruchomić przemianę materii tak aby było zdrowo nam a smacznie na talerzu.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Jak schudnąć...

Post autor: Wojtek5 »

daleko nie trzeba szukać, wystarczy jeść bardziej regularnie i więcej się ruszać. Już pisałem o tym. Zamiast wjechać windą wejść na piechotę, zamiast zaliczyć podjazd jeden przystanek przejść go na piechotę. Niby nic, a jednak dużo, przy praktycznie minimalnej zmianie przyzwyczajeń i codziennych nawyków. Wystarczy trochę chęci.
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Jak schudnąć...

Post autor: rastro »

Cóż czasem dla windy nie ma alternatywy ;). W biurze są schody, ale tylko pożarowe zejść się da... ale drzwi otwierają się tylko na zewnątrz - więc nie ma szans wejść na nie z ulicy... ale kiedyś pracowałem w takim niby szóste piętro, ale na piętro trzy zabiegi... jak winda któregoś dnia spadła.. to pół roku trzeba było na to szóste piętro dymać z buta... od tej pory schodów mam już dość ;) Palacze mieli przejebane ;)
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

egaudia
2
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 31 paź 2021, 00:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Kontakt:
Re: Jak schudnąć...

Post autor: egaudia »

Może na zdrowie wpłynie bieganie po schodach co?;)
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4905
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Jak schudnąć...

Post autor: rozrywek »

Trzeba było wepchnąć blondynkę do windy.......i spadaj mała. Mało to blondynek?


Haha.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

majster1
200
Posty: 216
Rejestracja: poniedziałek, 12 kwie 2021, 10:58
Krótko o sobie: Naturalne soki 100% NFC tłoczone na zimno.
https://polskiepomidory.com.pl/
Ulubiony Alkohol: cydr
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Kontakt:
Re: Jak schudnąć...

Post autor: majster1 »

mozna oszukac organizm sokiem pomidorowym bo sie go robi przecierowo, inaczej niz wszystkie soki tloczone, zostawia się 90% miąższu, sok jest gesty, zapycha żołądek a nie ma kalorii, zazwyczaj ma około 17 kcal na 100ml, 3 razy mniej niz normalne soki. No i nie da sie go przedwkować bo nie szkodzi w duzych ilosciach jak nie ma chemii i konserwantów.
Polskie soki naturalne PolskiSok.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”