Jak napełnić butelkę z dozownikiem.

Dział dla artystów rzemiosła ręcznego. Znajdziecie tu etykiety, nalepki, ozdobne butelki do ulubionego alkoholu i wiele więcej...

Autor tematu
stacho79
10
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 30 maja 2014, 12:06
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Post autor: stacho79 »

Jako, że miałem dzisiaj do rozlania trochę „herbatki” a jestem uwiązany w domu postanowiłem podzielić się doświadczeniem w napełnianiu butelek z dozownikiem. Za powielanie tematu z góry przepraszam adminów, jednak foto to foto.
Po kolei. Potrzebne nam będą: butelka do napełnienia, płyn napełniający oraz dzbanek z dzióbkiem.
01.JPG
Ponadto potrzebne będą w miarę sztywne i jednocześnie dosyć miękki (paradoks) kabelek. Ja używam kilku żył z kabla internetowego UTP. Oraz gumka recepturka.
02.JPG
Przekrój korka w uproszczeniu wygląda tak
Rysunek1.jpg
Następnie musimy umieścić przewody w korku tak, żeby unieść kulkę do góry.
Rysunek2.jpg
Ja wykonuję to w następujący sposób. Najpierw trzymając butelkę do góry dnem wsuwam kabelki do środka korka, głęboko aż do wnętrza butelki. Następnie zaginam ich brzegi i mocuję gumką recepturką do szyjki, żeby nie przeszkadzały.
03.JPG
04.JPG
Następnie butelkę pochylam i z wyczuciem wlewam do środka płyn. Najlepiej celować po ściance pomiędzy kabelkami. Przy odrobinie wprawy można napełnić litrową butelkę poniżej minuty.
05.JPG
Czasami zdarzają się upierdliwe korki, które mają okienka w korku w dwóch płaszczyznach, np. taki:
06.JPG
Wtedy konieczne jest zakrzywienie kabelka w kształt haczyka i delikatne wkręcanie go do wnętrza korka.
Kilka razy natrafiłem na twardy orzech w postaci bardzo skomplikowanego wnętrza korka. Wtedy kabel zamieniałem na drut miedziany pozyskany z kabla antenowego i formowałem z niego niepełną pętlę o szerokości okienka, jednak nie większą od kulki. Przy odrobinie wprawy podczas wsuwania drut dodatkowo się przegina wtedy blokuje się kulkę tylko jednym drucikiem. Ogólnie zasada jest taka aby unieść kulkę do góry.
A to wynik godzinnej zabawy przy śniadaniu.
07.JPG
Pozdrawiam i życzę powodzenia w napełnianiu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Jak napełnić butelkę z dozownikiem.

Post autor: robert4you »

Widzę że napełniałeś tym sposobem butelki po smirnofie. Ja też je stosuje tylko trochę prościej napełniam, po prostu wyjmuję ten korek przy pomocy płaskoszczypiec, a po napełnieniu wkładam z powrotem.
Nie wiem jak to jest z innymi markami, ale ze smirnofem działa 100 %.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
************************************************************************

El Adam
30
Posty: 42
Rejestracja: środa, 31 gru 2014, 01:35
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Jak napełnić butelkę z dozownikiem.

Post autor: El Adam »

A ja głupi niejedną taką butlę wywaliłem.

Autor tematu
stacho79
10
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 30 maja 2014, 12:06
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Jak napełnić butelkę z dozownikiem.

Post autor: stacho79 »

Kiedyś próbowałem różnych metod. Mechaniczne wyciąganie korka. Termiczne zmiękczanie plastiku. Różnie to bywało. Zależnie od materiału raz wychodziło raz nie. Teraz napełniam tylko w ten sposób gdyż jest to najmniej inwazyjna w korek metoda napełniania. A zamiar jest taki, żeby było jak najmniej widać. Ile ludzi tyle sposobów. Po prostu chciałem przedstawić swoją metodę.

Imbir
300
Posty: 304
Rejestracja: niedziela, 29 gru 2013, 16:40
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowanie: 42 razy
Re: Jak napełnić butelkę z dozownikiem.

Post autor: Imbir »

Butelki po Stocku daje się napełnić bez podnoszenia kulki ale w większości trzeba podnosić kulkę. Po Stumbrasie można delikatnie podwarzyć korek i w całości go wyciągnąć, a po napełnieniu wcisnąć go ponownie.

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Jak napełnić butelkę z dozownikiem.

Post autor: Zbynek80 »

Ja takie butelki zwyczajnie wywalam lub ich nie zbieram. Jeśli gwint jest na butelce to zwyczajnie wyciągam korek i już. A jak bez gwintowa to wywalam i nie zaprzątam sobie nimi głowy aby się jeszcze bawić w jakieś metodyczne nalewanie.
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Jak napełnić butelkę z dozownikiem.

Post autor: robert4you »

Pewnie masz racje, ale mina zadowolenia gości mlaskających przy "czarnym smirnofie" bezcenna. Jak powiedział że bimber wszyscy by się krzywili.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
************************************************************************
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aspekty Estetyczne”