Jak klarować Cydr

Czyli popularny Jabłecznik. Na temat tego trunku wszystko, począwszy od zbierania jabłek, skończywszy na spożywaniu...
Awatar użytkownika

feamor
2
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 12 cze 2015, 20:29
Krótko o sobie: Ostatnio staram się jeść w większości tylko to co sam zrobię
Ulubiony Alkohol: Piwo ale z tym walczę ;)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Kraków

Post autor: feamor »

Zrobiłem cydr z soku, który sam zrobiłem przy pomocy wyciskarki. Efekt na początku był straszny, bardzo bardzo metny. Po burzliwej zlałem na cichą i dalej szału nie było. Myślałem, że nic już z tego nie będzie ale po ok tygodniu okazało się, że wyklarował się sam do postaci soku z tarczy na. U mnie pomogło nie patrzenie się na niego ;)
- co robisz wieczorem?
- namówiłeś mnie

grzegorz303
5
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 19 paź 2014, 17:37
Re: Jak klarować Cydr

Post autor: grzegorz303 »

Cierpliwość - mój, ten nastawiony na początku maja, zabutelkowany w czerwcu już klarowny i nagazowany lekko.

silvio2007
300
Posty: 330
Rejestracja: wtorek, 7 lut 2012, 19:58
Krótko o sobie: Jestem spoko człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: własny
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Kaszuby
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 35 razy
Re: Jak klarować Cydr

Post autor: silvio2007 »

Grzesiu zacznij pić, ja już trzeci w tym sezonie robię.
Jeszcze przed zimą jedną partię do piwniczki schowam.

Tomek1984
10
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 26 lut 2018, 16:25
Krótko o sobie: Dumny ojciec, dumny piwowar, początkujący psotnik.
Ulubiony Alkohol: American Pale Ale, Śliwowica, Whisky
Status Alkoholowy: Piwowar
Podziękował: 10 razy
Re: Jak klarować Cydr

Post autor: Tomek1984 »

Witam. Widzę że temat już dosyć stary, a nowego nie ma co zakładać, więc pytanie zadam tu. Pierwszy cydr robiłem w temp. 16 stopni. Po burzliwej, która trwała tydzień, odstawiłem na 2 tygodnie. Cydr w tym czasie się praktycznie nie klarował. Rozlałem taki do butelek, dodałem cukier do refermentacji. Po miesiącu w smaku był megaaaaa pyszny i nadal mętny z osadem na dnie. Piłem już kilka cydrów i ten był najlepszy- nie żebym chwalił swój, ale naprawdę był świetny. Teraz zasadnicza część mojego pytania. Kolejny nastawiłem podczas upałów i temp. burzliwej poszła na 26 stopni. Czy jest sens to klarować i butelkować? Czy może przepędzić? Naczytałem się, że taka wysoka temperatura to potworny kac. Ma ktoś doświadczenie w temacie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Cydr”